Obetavá zdravotná sestra Vlasta (Alena Mihulová) pri svojej práci na juhomoravskom vidieku ošetruje množstvo "rázovitých" miestnych pacientov. Keď ale jedného dňa zistí, že sama potrebuje pomoc, začne ju hľadať tam, kde by to sama nečakala - u ezoterickej liečiteľky (Zuzana Krónerová). Postupne objavuje svet alternatívnej liečby a vďaka nemu možno opäť nájde samu seba... To všetko k veľkej nevôli svojho manžela Láďu (Bolek Polívka), ktorý na tieto "hňupoviny" neverí. Vlasta tak musí bojovať nielen s chorobou, ale aj s Láďovým zdravým sedliackym rozumom. Láskavý humor a dráma sa preplietajú v momente, keď si Vlasta prvýkrát v živote uvedomí, že aj ona potrebuje niekoho, kto sa o ňu postará. (Forum Film SK)

nula87

Tady se vůbec nebojím dát 4*, protože na debut Slávka Horáka je to moc dobré. Citlivé, melancholické s výbornou ústřední dvojicí Mihulová-Polívka. 75% ()

VlastaFlaksa

Tak nevím , co si o tomhle filmu myslet a už vůbec nechápu, za co byl oceněný. Ženská, která umírá na rakovinu, má totálně v háji slinivku a přesto každé ráno do sebe kopne panáka slivovice. Její těhotná dcera na svojí svatbě (kde je již asi v 6. měsíci) do sebe hází jednoho panáka slivovičky za druhým, jako by se nechumelilo.........a že by to byla komedie? Zasmála jsem se jednou - když pečovatelka Vlasta kvůli mobilu skončila v čerstvě vykopaném hrobě. ()

Tominni

Herecký koncert Aleny Mihulové v roli zdravotní sestry, která se celý život stará o druhé (manžela, dceru, pacienty ale třeba i o žáby) a zapomíná na sebe. Když po bouračce zjistí, že má rakovinu, začne bojovat nejen se svou nemocí, ale i svou duší. Aleně Mihulové vlastně herecky není co vytknout. Celkem dobře jí doplňuje Bolek Polívka. Celkově vydařený debut Slávka Horáka, který ale nedrží tempo celých devadesát minut, začátek a konec jsou velmi podařené, prostředek už méně. Něco mezi kolem 70%. ()

SAINTS

Film ma jednoduchi scenar,ktory stoji na vybornom hereckom vykone Aleni Mihulovej.Bolek Polivka tiež velmi dobre zahral buransky pôsobiaceho manžela.Film je žanrovo nevyhraneny a divak môže mat problem sa s postavami viac stotožnist.Domci peče na druhej strane pôsobi autenticky a niekoho môže potešit aj Moravska ludova hudba.Na sučastnu česku kinematografiu jeden z tych lepšich filmov. ()

ostravak30

Tleskám výkonům Aleny Mihulové, B. Polívky a T. Vilhelmové. Především ti vytvořili skvělý film. I scénář se docela povedl a nechybí povedená hudba. Mám-li komentovat samotný film - nezklamal. Čekal jsem po celou dobu, že se z děje nakonec vyklube klasická epizoda o víře v alternativní léčbu s konečnou smrtí. Tvůrci ale diváka přeci jen mohli překvapit. Hlavní hrdinka totiž věřila, že se pomocí léčby může zachránit, nicméně posléze jí došlo, že nikoli a že tedy byla naivní. To je jistě překvapivá pointa. A když nepominu i několik vtipných scén, pak logicky po shlédnutí filmu musíme dojít k závěru, že v něm lze najít poučení. Jistě - pomáhat je fajn, ale pokud chce člověk z toho života trochu užít, musí být TROCHU sobec. Život se totiž každou minutou odsypává nám všem. Snímek dostal celou řadu ocenění na MFF. Neříkám, že si je nezasloužil, ale také neříkám, že by byl bombastický. Od podobného druhu snímku lze ale očekávat, že nás přinutí k zamyšlení a to mě osobně rozhodně přinutil. S kvalitními hereckými výkony pak tedy lze film hodnotit vysoko. ()

mirkath1

Příběh dobrý, jen mám obrovský problém dívat se na vychlastaný ksicht Polívky. Je vidět, že se to na něm už pořádně podepisuje-červený noc a žilkovité tváře-fujtajxl. pro mě to není žádná celebrita, jen notorický ochlasta. Vilhemová mi v tomhle filmu byla velmi nepříjemná a to ji jinak mám ráda.Hlavní představitelka výborná, lidská a uvěřitelná-prakticky kvůli ní jsou 2* navíc. ()

Pitryx

Silně lidský a silně citový příběh. Herci skvělí, dějově ucházející. Vlastně není v podstatě co dodat. Není to moje sorta, ale tohle musím ocenit i kdybych nechtěl. Super, jen škoda tej slivovice na koncu, herdek. ()

Luswani

Po dvou letech (film Jako nikdy) přišli čeští filmaři s tématem umírání. Poměrně citlivou a nenásilnou formou zobrazují obětavý život hlavní hrdinky (skvělá Alena Mihulová). Slávek Horák si bez větších filmových zkušeností vzal docela velké sousto, ale obstál. Samozřejmě i v tomto filmu se objeví pár situací, které vyznívají trapně nebo křečovitě, ale narozdíl od většiny současné české produkce je jich opravdu málo. Naopak, i když se jedná spíše o dojemné drama, nalezneme zde mnoho velmi vtipných a povedených situací. A originálních. (Žabí podchod a řidič autobusu, koupel s obezní paní, náraz hlavou do dveří atd. A především pád do hrobu, to byla scéna, kdy jsem se skutečně od srdce smál a úplně jsem to prožíval s hlavní hrdinkou, zvlášť když už se blížil pohřební průvod.) Ještě jednou zmíním Alenu Mihulovou, která bohužel zas tak moc hereckých příležitostí nemá, naposledy mě zaujala ve filmu Nevinnost a už tehdy jsem si říkal, proč není do filmu obsazována častěji. V Domácí péči předvádí mnoho hereckých poloh, od obětavé zdravotnice, oddané manželky, smířené umírající, bojující, věřící ženy až po zoufalou a trpící. (Scéna, kdy ve vinohradu trpí bolestí, zvrací a třepe se, je v jejím podání velmi věrohodná.) Bolek Polívka standartně dobrý, ani Vilhelmová mi tentokrát nevadila. Režisér ve filmu několikrát použije symboliku světla na konci tunelu (východ z domu, žabí tunel...). Závěrečný pohled na prázdnou židli nutí k zamyšlení. Domácí péče je film, který určitě stojí za to a společně s Kobrami a užovkami tvoří silnou letošní dvojku. Doktor: Předepíšu ti prášky proti bolesti. - Vlasta: Ale já nemám žádné bolesti. - Doktor: To je zvláštní. Správně bys měla trpět. :D :D :D, 80% ()

Vica

Po Boyhoode ďalší kúsok, ktorý mal emocionálny presah do môjho bežného života a atmosféra filmu so mnou zostala oveľa dlhšie než do momentu opustenia kina. Tragikomika tak krehká, že sa bojíte v kine nahlas zasmiať, radšej zadržíte a čakate na smiech ostatného publika. Krásny zážitok z réžie, scenára a hereckých výkonov. ()

HrudkaJ

K dokonalosti tomu chybělo pořádně rozstřílet to léčitelství (a nedělat si z toho jen trochu hloupou legraci) a čekal jsem, že ta smrt bude dramatičtější. Ale jinak skvělý film. Bolek Polívka po delší době hraje zase něco pořádného a Alena Mihulová, to je návrat jako hrom. ()

Bilky

Civilné, ľudské, uveriteľné... Dlho som nevidel tak jednoduchý a pritom citovo hlboko zasahujúci film z našich končín. Bez zbytočných úletov a šaškární, sa udržal presne na hrane medzi drámou a ľahkovážnou dojemnou story. Kvitujem ruku režiséra, že Bolkovu postavu uzemnil a nedal jej zbytočne priestor na odľahčujúce hlášky a iróniu. Toho humoru (zaradené v žánri drama/komedy) tam bolo ako šafránu ale presne tak to malo byť. Nebohá Zuzka Navarová by tento snímok asi okomentovala: horko-sladko-kyselý. A nemôžem inak ako s ňou súhlasiť ;) 78% ()

maniacxl

Něco mezi depresivním dramatem a pokusem o vesnickou komedii. A zatímco prvním jmenovaným žánrem u mě Domácí péče docela zabodovala,jako komedie mi to vůbec nesedlo.Bohužel ani jinak skvělý Polívka mně zde vůbec nebavil.Možná je škoda,že se pan Horák ve svém debutu nezaměřil jen na drama o vyrovnávání se s nemocí a péči o pacienty,ale bez těch laciných hospodských vtípků!.Protože jako drama to funguje skvěle,scénář dobrej s výborně zahranou postavou Vlasty jsem neměl problém soucítit.Českej mírnej nadprůměr,ale díky za to.55%. ()

Muff

Komedie? Ani omylem, v celém filmu nebyla JEDINÁ vtipná scéna a to je jedna z věcí, které mi na něm vadily. Vždyť život, ať je složitý či těžký jakkoliv, vždy má i vtipné momenty. Jinak mi celkově připadl film takový nějaký nesourodý, nevím přesně, co mi na něm vadilo, ale moc se mi nelíbil, byť v něm byla řada pěkných scén a nápadů. ()

a0001

Kvalitná depka. Ak má človek v sebe aspoň trochu empatie prepadne ho z tohto filmu depresia. Úžasné herecké výkony, hlavne výkon Aleny Mihulovej. ()

Edeltruda

Očekávala jsem film o hledání sebe samé, učení se sebelásce... Ale ta proměna hlavní hrdinky proběhla vlastně strašně rychle a jakoby nic. Neuvěřila jsem jí. Ani filmu. :-( ()

23. Český lev - výsledky

23. Český lev - výsledky

05.03.2016

Filmovým králem Českých lvů za rok 2015 se stává film Kobry a užovky. Film si přímo z vyhlašování ocenění odnesl šest sošek Českých lvů. Za nejlepší film si cenu převzali producenti Jan Prušinovský a… (viac)

Startuje zimní přehlídka Best Film Fest

Startuje zimní přehlídka Best Film Fest

10.12.2015

Pražská kina Atlas, Evald, Lucerna a MAT pořádájí od 10. do 16. prosince tohoto roku BEST FILM FEST, týden nejúspěšnějších a divácky nejnavštěvovanějších filmů druhé poloviny roku 2015 za jednotné… (viac)

Bitva cizojazyčných filmů začíná

Bitva cizojazyčných filmů začíná

25.10.2015

Poslední měsíce filmového roku vždy patří hlavně oscarové líhni. Americké snímky se předhání v tom, kdo urve nejvíc pozornosti, to samé ale dělají i celovečeráky ze zbytku světa, které touží po… (viac)