Taboo

• Veľká Británia Taboo
Dráma / Thriller / Mysteriózny
Veľká Británia, 2017, 7 h 55 min (Minutáž: 55–60 min)

Je rok 1814. James Keziah Delaney, sa po dvanástich rokoch strávených v Afrike, vracia do Londýna, kde si jeho blízki mysleli, že už je dávno mŕtvy. Vrátil sa preto, aby znovu vybudoval lodné impérium svojho otca a pomstil jeho smrť. (RTVS)

Recenzie používateľa IvoB k tomuto seriálu (9)

Taboo (2017)

Neobyčejně poutavé historické drama, které se může pochlubit povedeným hereckým obsazením, skvělou výpravou, a hudbou. Příběh je plný zajímavých postav a dokázal mě vtáhnout opravdu každou epizodu svou temnou atmosférou. Opravdu se jedná o pořad pro dospělé – dočkáte akce, násilí, intrik, sexu i velmi kontroverzních témat. Jistá nekompromisnost v tomto ohledu trošku připomíná Game of Thrones, ze kterého přešla i část obsazení. A podobně jako GoT je i Taboo povedeným seriálem, který by bylo škoda přehlédnout. Více v podrobnější recenzi. ()

Episode 1 (2017) (E01)

Zničehonic se nám tu tak vyloupl další nadějný adept na seriálovou pecku. Taboo přichází se skvělým obsazením, vizuálem, i atmosférou. Zápletka i postava je poměrně nečitelná, avšak má velký potenciál do budoucna. Prozatím se kromě pomalejšího tempa nedá Taboo moc co vytknout, neboť pilot funguje jak má – rozmístil figurky na šachovnici a naznačil příjemně tajemnou zápletku. Uvidíme, s čím přijde další epizoda. Celá recenze zde. ()

Episode 2 (2017) (E02)

Stále si to drží úroveň. Druhá epizoda zdatně rozvíjí již zavedené charaktery i zápletku, přináší několik málo odpovědí i otázek, a posouvá děj poměrně zajímavým směrem. A hudba je přímo vynikající. Hodně mi to sedlo. Celá recenze zde. ()

Episode 3 (2017) (E03)

Trošku ukecanější třetí epizoda výborně pracuje s již ustavenými postavami a odhaluje několik indicií k pochopení příběhu. Vsází se stále na temnou atmosféru a seriál věrně svému názvu odhaluje čím dál více „taboo“ motivů. Výraznější posun v příběhu se ale prozatím neděje, což je dle mého trošičku škoda. Stále je to ale kvalitka a vypadá to, že nás ještě čekají velké věci – tak snad nejde jen o pouhé napínání. Celá recenze zde. ()

Episode 4 (2017) (E04)

Po všech stránkách vydařená epizoda, která nasazuje poměrně vražedné tempo, které až do konce neustává, naopak velmi dobře graduje. Výborně se zde zužitkovalo postupné představování postav v předchozích epizodách. Série se zdá být čím dál jistější a odvážnější, dočkáme se tedy několika ikonických (a náležitě krvavých) scén. Série se prostě zase hnula přesně tím správným směrem. Tady je celá recenze. ()

Episode 5 (2017) (E05)

Zase tak trošku výplňová a dialogově nahuštěná epizoda, ve které se dostávají více ke slovu jednotlivé frakce, a děj se ještě více zamotává. Silný začátek a konec ale samozřejmě stojí za to. Jen škoda, že jsme se ještě stále nedočkali skutečně velkého dopadu Jamesových akcí – děj tak nějak stále chodí okolo horké kaše, naznačuje, napíná a straší, ale to nejlepší si stále nechává na konec. Tak se zase budu těšit příště. Tady je celá recenze. ()

Episode 6 (2017) (E06)

Na informace i události docela výživná epizoda, ve které mě kromě postavy Jamese totálně dostala i postava Zilphy v podání Oony Chaplin. Skvělý vývoj postav. Konflikt mezi jednotlivými frakcemi navíc nabírá příjemně na obrátkách. Nemám co dodat – po všech stránkách vyvážená epizoda, která si bez problémů drží kvality seriálu a nastavuje mnohá očekávání do příště. Tady je celá recenze. ()

Episode 7 (2017) (E07)

Opět velmi povedená epizoda, která zodpověděla řadu otázek a přinesla i několik nezapomenutelných momentů. Seriál snad ještě nikdy nebyl v lepší formě. Tady je celá recenze. ()

Episode 8 (2017) (E08)

Po všech stránkách vybroušená epizoda, která naplno využívá potenciál značky a servíruje skvělou akci na konec. Většina dějových linek je uspokojivě uzavřena a je zde velký příslib do budoucna. Bez debat nejlepší dosavadní část. Tak se zase budu těšit na další sezónu. Snad přijde brzy. Zde celá recenze. ()

Tom Hardy a Zazie Beetz v severské krimi

Tom Hardy a Zazie Beetz v severské krimi

04.02.2023

Hvězdný Timothée Chalamet nedávno natočil reklamu o tom, jak všichni slavní a uznávaní herci pracují pro Apple. Nyní to technologický gigant s bezednými kapsami a vlastní streamovací službou Apple TV… (viac)

Matthew McConaughey se ztratí v Karibiku

Matthew McConaughey se ztratí v Karibiku

01.02.2017

Když se řekne Serenity, řada si lidí si vybaví filmové zakončení seriálu Firefly. Od téhle klasiky ale uběhla řada let, takže si může "vyrovnanost" půjčit do názvu zbrusu nový projekt. O co přesně… (viac)

Tom Hardy si zahraje válečného fotografa

Tom Hardy si zahraje válečného fotografa

24.06.2016

Ačkoliv Tom Hardy seká jednu velkou roli za druhou, teprve letos se dočkal první oscarové nominace. Na rozdíl od Leonarda DiCapria šel sice domů s prázdnou, i tak mu ale Revenant pomohl k dalšímu… (viac)