Nastal čas konečného zúčtování. James Delaney konfrontuje Sira Stuarta Strangea z Východoindické společnosti se smutnou, drsnou pravdou. Odhalení o těch, kteří ho obklopují, vyplují na světlo a mají děsivé důsledky. James mezitím osnuje plán na útěk, ale když se chladné nepřátelství prince regenta promění ve vražednou zuřivost, Koruna vymyslí poslední plán, jak Delaneye zničit. Čas se krátí, je třeba vyrovnat účty a nést tragické následky. (HBO Europe)

italka63

Perfektní zakončení celé série, kdy inteligence zvítězila nad nechutným mučení ve jménu Krále a slušné opuštění přístavu, kdy všem naloděným držíte zkrátka palce, protože si to zaslouží. ()

0verseer

"I thought the gunpowder for was for the Americans." "We are Americans." Záver ako sluší a patrí, priznávam, že som čakal čosi minimalistickejšie, za finálnu vojnu v prístave sa však rozhodne nemôžem sťažovať. Navyše koniec dokázal slušne navnadiť na ďalšiu sériu, ktorú si rozhodne nenechám újsť... ()

tron

Spoilery. Tak a je za nami posledný diel 1. série. Tvorcom v čele s Tomom a Chipsom Hardyovcami, Stevenom Knightom a Ridleym Scottom treba poďakovať za to, že prvú robili s tým, že viac pokračovať nebudú. Čiže je pomerne dôstojne uzavretá a plnohodnotne dokončená. Medzičasom sa síce začala chystať aj druhá séria, ale prvá je naozaj poctivo ukončená, až na pár nie príliš podstatných detailov. Poriadnej akcie sa dočkáme až v tejto časti. ()

darkrobyk

„Jste jeho žena?"„Ne, jeho matka." Poslední díl vypustil všechnu tu nadrženou akci najednou, a tak se mrtvolami nešetřilo. Hardy vydržel být za bubáka až do úplného konce, proč ne. Intriky se natolik zašmodrchaly, takže být ještě jeden díl na pevnině, tak nejspíš pracoval každý tajně pro každého. Škoda, že pokračování nejspíš vyšumělo... „Á, můj čaj. Na tohle jsem se těšil!" ()

IvoB

Po všech stránkách vybroušená epizoda, která naplno využívá potenciál značky a servíruje skvělou akci na konec. Většina dějových linek je uspokojivě uzavřena a je zde velký příslib do budoucna. Bez debat nejlepší dosavadní část. Tak se zase budu těšit na další sezónu. Snad přijde brzy. Zde celá recenze. ()