Po šokujícím návratu do londýnské společnosti se James chystá převzít své dědictví a začít nový život. Zatímco na něj město pohlíží s nepřátelstvím a nedůvěrou, James začne získávat spojence na nepravděpodobných místech a s tajnými závazky. Při čtení otcovy poslední vůle ohrozí Jamesovy plány příjezd nečekaného hosta a krátce nato je konečně odhalena jedovatá povaha jeho nově nabytého dědictví. James musí čelit nejenom dvěma nejmocnějším silám v Londýně, ale i stejně složitým záležitostem ve svém bezprostředním okolí. A je zde i jeho minulost, kterou nelze popřít. (HBO Europe)

TV spot

0verseer

“People are saying you're mad.” “I am.” Epizóda #2: Vdova. James rozohráva svoju rafinovanú partiu s Východoindickou spoločnosťou, pričom jej účastníkmi sa postupne stávajú ďalšie zaujímavé postavičky. Aby mocenských hier nebolo málo nastupuje na scénu aj kráľ a Američania. Audivizuál a atmosféra sú stále blahom. A konečne sa dostalo aj na prvý závan akcie, aj keď wau efekt zo záveru pomerne rýchlo  vyšumel s vedomím toho, že druhá epizóda je na smrť hlavnej postavy ešte predsalen skoro… ()

Nach

Nastavená laťka v atmosféře pokračuje a postava Toma Hardyho se mi stává čím dál tím více sympatickou. Ano, je spíše ďábel než anděl, ale to se mi na tom všem právě líbí. Děj nám začíná být jako originální mafiánská gangsterka z přístavu. A kvality nechť potvrzuje i fakt, že i v unavenosti mě tento snímek probere. Prostě plný počet hvězd. 85% ()

Eleanor05

Regentská éra z trochu jiného úhlu, než nám ukázala Jane Austenová. Je to docela zábavné, především díky dobrým hercům, ke kterým se ještě přidali Mark Gatiss (jako Prince Regenta ho ještě klidně mohli víc vycpat :o) a krásná Jessie Buckley. Zatím pořád čekám, co se z toho vyvine a docela by mě zajímalo, jestli byla skutečně Královská Východoindická lodní společnost tak mocná, jak ukazuje tento seriál. ()

tron

"Teraz utvoríte usporiadanú frontu." Skvelé postavy, chytľavé dialógy, ponurá výprava, intenzívne a napínavé scény, čo viac si priať? Fakt to vyzerá ako Gróf Monte Christo - jedna pomsta, jeden poriadne drsný a rafinovaný megatemný klaďas (+ komorník, ktorý dodáva odľahčenie a možno i nejakú tú mentorskú hlášku) a banda arogantných kreténov, mysliacich si, že nad nich nie je. Ale to sa mýlia. To sa VEĽMI mýlia. Myslím, že Tom Hardy sa mi ešte v ničom nepáčil viac. Ale kam zmizol pes? :-) ()