Když se obchodní plány Jamese Delaneyho začnou hroutit, rodinné odhalení ho zažene do temných a děsivých zákoutí, nejen těch skutečných, ale i emocionálních. Zdá se, že se všichni kolem něho včetně členů domácnosti a rodiny začínají vymykat kontrole, což si vybírá strašlivou daň. Ve Východoindické společnosti zatím frustrovaný Sir Stuart Strange vyzývá k totální válce proti Jamesovi a ohrožuje vše, co vybudoval. Když James zareaguje na narůstající chaos, události naberou strašlivý spád. (HBO Europe)

IvoB

Na informace i události docela výživná epizoda, ve které mě kromě postavy Jamese totálně dostala i postava Zilphy v podání Oony Chaplin. Skvělý vývoj postav. Konflikt mezi jednotlivými frakcemi navíc nabírá příjemně na obrátkách. Nemám co dodat – po všech stránkách vyvážená epizoda, která si bez problémů drží kvality seriálu a nastavuje mnohá očekávání do příště. Tady je celá recenze. ()

tron

Po predsa len troška zasnenejšej a menej akčnej piatej epizóde prichádza šiesta a tá je drsnejšia, ostrejšia a zomiera sa v nej. Nie snáď, že by sa doteraz v Taboo neumieralo, ale dnes o čosi viac. A o čosi brutálnejšie. Jednotlivé strany, v čele s africkým diablom, prestávajú hrať v rukavičkách a začína ísť o čoraz otvorenejšiu vojnu, čo mám rád. ()

darkrobyk

Příběh se sice poněkud táhne, ale má slušivý vizuál, temnou atmosféru, Hardy se i nadále tváří jako bubák, jedna z otravných postav zařvala a střelný prach byl konečně dodělán, byť James logicky zaplatil cenu vyšší, než si představoval. A protože rákosovým člunem do Ameriky po vzoru Egypťanů nejspíš nevyrazí, bude to muset udělat jinak. ()