Horúčka sobotňajšej noci

• Česko Horečka sobotní noci (viac)

Mladý Brooklynčan Tony Manero žije len pre sobotné noci na miestnej diskotéke, kde je kráľom tanečného parketu. Jeho každodenný život však už nie je taký vzrušujúci. Doma sa stále háda s otcom a vo svojej práci v obchode s farbami tiež nenachádza uspokojenie. Veci sa začnú meniť, keď začne s priateľkou Stephanie trénovať na tanečnú súťaž. Stephanie sníva o veľkom svete za hranicami Brooklynu a jej plány čoskoro navždy zmenia Tonyho život. (STV)

iantomasik

Takovej Taxikář ale s tancováním. Jsem v šoku z mediálního obrazu a odkazu tohoto filmu vs. tím, co jsem právě shlédnul. To jak si jej společnost pamatuje budiž důkazem, že ji portrétuje velmi věrně. ()

herr_carter

Johnny v období své největší slávy, nechce se mi věřit, že je to dneska skoro 40 let od natočení !!!.................moje hodnocení = 8 z 10. ()

Babous

Sedmdesátky jsou zachyceny skvěle, i když jsem teď v denících Andyho Warhola našel poznámku, že ve filmu je "New York zachycený mnohem zajímavější než ve skutečnosti", tak kdo ví, jak vlastně ta diskománie probíhala. Zápletka o válkách gangů mezi přistěhovalci je ok, ale mám pocit, že třeba West Side Story ji zpracovalo líp - musel bych se ale na WSS podívat znovu, protože už si to nepamatuju. Soundtrack má pár chytlavých kousků, ale jinak mi to všechno zní stejně, ty dramatické části s knězem a tím kámošem s depresí mohli vypustit, podle mě to kazí atmosféru filmu. Pomáda byla v tomhle ohledu o třídu lepší. ()

klúčik

Tanečná klasika. Tento film zasiahol veľké množstvo ľudí ( P.Richard vo filme Som nesmelý ale..) Výborná nadčasová hudba Bee Gees. Počas uvedenia filmu do kina som chodil na tanečnú, tanečná ma nebavila , ale na film sme išli a bol to zážitok. Dnes je to len spomienka na tie časy... 80%. ()

Fatanya

Na 3-voltovom Jankovi sú vidieť nejaké tie ,,profi,, pohyby, ale to sú asi jediné pohyby na, ktoré sa dá vskutku pozerať (ak nepočítame ešte portugalskú salsa dvojku, ktorá tam má cca minútový štek). Keby tento filmársky kúsok nezachránila hitovková hudba od Bee Gees, tak by asi ťažko patril medzi pamäti hodné filmy.Would ya just watch the hair. ()

jondoe

Pribehovo sa mi to pacilo viac ako Pomada. Travolta sa do ulohy Tohyho paradne hodil a jeho tanecne kusky boli v celku pozeratelne. Bee Gees a ich hudba tomuto filmu velmi pomohla. ()

Zagros

Tohoto velmi známého filmu jsem se dlouho obával a nechtěl jsem si jej pustit. Čekal jsem jen natřásajícího se Travoltu a nic víc. Musím přiznat, že jsem byl mile překvapen. John Travolta se sice natřásá, ale ne až tak moc a k dobrému tanci přidává i dobrý herecký výkon. Jeho postava a vůbec celý příběh rozhodně není tak jednoduchý, jak bych čekal a vážnější závěr mě znovu překvapil a potěšil. Na americký film jde o poměrně originální hledání vlastní cesty za snem, a ač mohou být z dnešního pohledu některé kostýmy a disco směšné, jako celek film funguje. To i díky fajn hudbě od Bee Gees… silné tři hvězdy. ()

HiddenDragon

Jako pohybova prezentace skladeb od Bee Gees to funguje dobre. Tanecni cisla jsou samozrejme dobova, ale skvela. A kdyz to na parketu rozbali Travolta, je to fakt cool. Ale jinak ta dejova omacka kolem...no pfff. Vpodstate to nema zadne smerovani, pointu, smysl. Je to jen kratka epizodka ze zivota nekolika brooklynskych Talianu. Takovy minigang temer dvacetiletych, co zevluje pres tyden a v sobotu si jde uzit do klubu "2001". Sex, drogy, tanec. Do toho se zapoji velmi podivna lovestory se Stephanie, ktera se vetsinu casu na muj vkus chova jako krava, aby ji nakonec v tom nemoznym chovani trumfnuli vsichni ostatni. Na ten "konec" jsem cumel jak na otevreny vrata, protoze to byl proste strasny "psouk". Cekal jsem neco lepsiho. O rok mladsi "Pomada" je zabavnejsi. ()

Han22

Tak si trošku nadhodnotím. Horečku jsem viděl jedinkrát +/- ve věku hlavního hrdiny, kdy jsem mu záviděl jaký je frajer a jak válí na diskotéce. Houby jsem tehdy věděl kdo jsou Bee Gees, ale muzika mě jako fandu taneční muziky nadchla. Po skoro čtvrtstoletí mě to ze začátku přišlo trošku pitomý, ale jen ze začátku. Hrdina je je absolutní frajer na diskotéce, užívá si srandičky s pubertálními kamarády a umí sbalit laciný holky, ale mimo to je nejistý, neví kam v životě, rodiče si na něm vylívají vlastní životy a skutečný vztah je pro něj skoro nemožný. Jeho partnerka je starší, dělá dojem světové, ale je jen o malý krůček dál. Že tu není hloubka? Co třeba systémový rasismus, nechtěný sex/znásilnění, ztráta víry v Boha, problémy s hledáním práce, nechtěné těhotenství vedoucí k sebevraždě? Na teen film dost heavy a závěrečná trojice věcí co hrdinu posunou dál má sílu i po letech. Samozřejmě Travolta byl neskutečný tanečník a kupodivu i slušně hrál (tehdy) a jeho partnerka také slušná. A pak je tu hudba. Od prvních hitů v Esu jsem miloval dance/disko/taneční hudbu. A i když jsem během let objevil spoustu jiných žánrů, stylů i celých dekády muzik, i když mě milion rockerů, hoperů, alternativců a dalších dobráků zkoušelo přesvědčovat, že poslouchám sračky, dusající rytmus, beaty, klávesy, melodie a pozitivní texty téhle muziky budou mému srdci vždy nejbližší. Bee Gees mám rád ve všech jejich obdobích (60-70s slaďáky, 80-90s pop), ale na konci 70 let byli v životní formě. Staying Alive, How Deep Is Your Love, Night Fever, More Than a Woman, You Should Be Dancing, If I Cant Have You (zpět Ellimanová) jsou nesmrtelné hity a kupodivu ve filmu je i pár dalších známých songů. Že ani jeden z nich nedostal ani nominaci na Oskara je největší hudební zločin (možná s Perným dnem od Beatles) v celé historii udílení Oskarů. More Than a Woman pro ten nádherný tanec a nejhezčí scénu ve filmu měl toho Oskara vyhrát. Pro tu hudbu, tanec a celkovou atmosféru je tohle pro mě největší muzikálová srdcovka všech dob, proto 5*. ()

Hanys_

Bez těch písniček, které přetrvaly do teď, by to byl možná lehce zapomenutelný film.. To Bee Gees z tohohle snímku udělaly kult. A samozřejmě trošku taky ten Travolta :) ikdyž pro mě jeho pravý debut přišel až v Pulp Fiction :-) 7/10 ()

Hopper

Hm, je to sranda vidieť Travoltu v tanečných kreáciach, kde sa až mi nechcelo veriť, že by bol schopný takto aa pohybovať. Už len kvôli tomuto a relatívnemu skultovneniu tanečných čísel a hudbe Bee Gees stojí za to si film pozrieť pretože inak sú herecké výkony všetkých predstaviteľov maximálne smiešne a samotný dej stojí za prd. ()

showxman

Pro mě bude Travolta vždycky no.1 na tanečním poli. Jeho zběsilé kousky musely být na tu dobu něčím zcela novým a dokážu si představit, že si tehdejší mládež na Horečce ujížděla podobně jako třeba dnes na Let's dance. Tanec je, ale tím prvním a posledním, co se dá vypíchnout. Škoda. ()

Moskoe

Film o tom, že potřebujeme nejenom ty, co jsou nám vzorem, ale i ty, kteří jsou ve srovnání s námi k ničemu. Ale v docela dlouhém pojetí... Jinak super hudba :) ()

asanakis

Nechápu proč je tento film některými lidmi tak vyzdvihován. Možná to na tehdejší dobu bylo opravdu "něco", ikdyž si myslím že i z té doby jsou lepší filmy, ale mě to přišlo jako naprostej průměr. No a ten konec "takže spolu teda budem kamarádi", střih, titulky....no myslel jsem že to mělo ještě tak půl hodiny pokračovat aby to mělo nějakej závěr. ()

Arach.No

Málokterý film na Vás tak nezadržitelně dýchá v rytmu disko osmdesátek od začátku do konce. Disko ani podobné filmy nejsou můj šálek kávy, ale pro Travoltu mám těžko vysvětlitelnou slabost. ()

John Travolta je žena!

John Travolta je žena!

10.09.2006

Tak to tedy alespoň bude v připravovaném remaku muzikálu Hairspray, kde ztvární postavu Edny Turnblad, jejíž dcera Tracy (začínající Nikki Blonsky) se zaplete do rasových nepokojů v Baltimore… (viac)