BoJack Horseman

• USA BoJack Horseman
USA, (2014–2020), 33 h 27 min (Minutáž: 25–27 min)

Hudba:

Jesse Novak

Will Arnett, Alison Brie, Amy Sedaris, Paul F. Tompkins, Aaron Paul, Minae Noji, Aisha Tyler, Olivia Wilde, Patton Oswalt, J.K. Simmons, Kristen Schaal (viac)

Sashmen13

První dvě-tři seasons si člověk není jistý o čem to vlastně bude. Člověk očekává hořkou komedii, poznává charaktery a mě osobně někdy až příliš absurdní situace vytrhly z wibu příběhu, ale pořád jsem byl trochu zaujat co bude. Pak to postupně chytne solidní grády a je otázkou, jestli člověku ta změna bude vyhovovat. Jasně, pořád je v tom humor, ale taky je v tom tragédie, marnost, bolest a smutek, obzvláště ty poslední dvě. Nic není fér, všichni děláme chyby a někteří za ně platíme mnohem více než ostatní. Osobně, jediné charaktery, o kterých můžu říct, že je mám rád je BoJack (i když tam je to spíše o pochopení) a samozřejmě Mr. Burákmáslo, na kterého se nelze zlobit. Ostatní charaktery jsou... divný, zlomený a docela zmatený. Show se je snaží ke konci narovnat,  ale nemyslím, že je to možné. Je vtipný, jak nakonec skoro jen BoJack poznal "spravedlnost", tu pokryteckou spravedlnost. Nejvíce rozporuplná je asi Diane, na tu nemám názor ucelený doteď. A o tom tahle show je, o pokřivených charakterech v pokřiveném LA show bizu. Jen ten konec byl podle mě náhlý, z daleka ne vše bylo dořešeno myslím. ()

Carlito1

Denně na tenhle seriál myslím, a to jsem ho dodíval před asi dvěma lety. Silný seriál, který se na první pohled zdá jako sitcom se zvířátky, ale naučí vás spoustu věcí o životě. ()

Kikinn_

"Pls tell me Im good person" býl dobrý člověk? Nejspíš ne ale jasný je jedno, jeho quetos jsou boží. Bojack je definice toho že špatné děctví tě může v budoucnu hodně zničit. Všechno to chlastání braní drog je k tomu zapříčinité. Seriál začíná jako špatná malovaná komedie se zvířecímy postavami ale přijde díl "downer ending" a vy si říkáte co jste to viděli. Najednou o seriálu začnete přemýšlet jinak, že to má větší hloubku než komedie o koni z 90s. Bylo to smutné když to skončilo protože vy si uvědomíte že už žádný díl nebude že vy se nemůžete těší na další večer. A je to tak, tenhle seroš vám fakt pomůže, je si to bude po psychické stránce nebo po jiné. Ten seriál je FAKT Úžastný. Také si myslím že seriál dokázal vyobrazit jak alkoholik vidí svět a jak se cítí. Něco takového jde vidět třeba v dílů "stupid s***". ()

Nelinkaaaa

Rozhodně jeden z nejlepších seriálů, který jsem kdy viděla. Rozhodně jsem nečekala, že jak to začnu sledovat, tak to dojde do takového směru, který to nabralo. Ze začátku se seriál tváří jako vtipný sitcom, ze kterého nevzejde nic jiného než příjemné pobavení. Čím více dílů a sérií shlédnete, tím větší hloubku to nabírá. Nejdřív sledujeme Bojacka jako sobeckého jedince s hraniční poruchou osobnosti, kterého nezajímají následky jeho činů. Po čase však Bojacka jeho činy dostihnou a je donucen se nad sebou zamyslet. Je úžasné, jak je seriál zobrazen z úhlu pohledu Bojacka, takže si vlastně uvědomujeme, jak špatně se chová a zároveň ho občas dokážeme pochopit, vcítit se do jeho kůže.  Tento seriál je opravdické mistrovské dílo a tím, že ho shlédnete nic nezkazíte. Rozhodně dávám 10/10. ()

Llou

Na tento seriál se dívám podobně jako na Rick and Morty a vesměs pochází ze stejného "zeitgeistu". Pokus být hluboký tím, že budeme říkat, jak je všechno bez významu a jediné na čem záleží je "být šťastný" (samozřejmě bez definice). Paradoxně tento seriál sám o sobě ukazuje, jak jediné, k čemu vás takovýto přístup k životu donese je při nejlepším k naprosté beznadějnosti spojenou s depresí a při nejhorším do hrobu. ()

Kyjovstar

"Why the long face?" Nekompromisní charakterová studie sebelítostného herce, kterému nestačí zhlédnout milionkrát svůj vlastní sitcom, aby si uvědomil, že tenhle "seriál" není jen o něm, ale i o lidech kolem. Herce, který nemá problém přijmout role i do těch nejbizarnějších filmů, zatímco jediný skript, který nezvládne číst, je jeho vlastní biografie. Bojack Horseman není jen typický edgy animák pro teenagery, naopak využívá slova adult v žánru adult animation a místo prázdných vtipů servíruje mistrovsky napsané drama, na které divák po zhlédnutí jen tak lehce nezapomene ()

dejvvis

bojack horseman není jen další animovaný seriál. skrývá pod povrchem mnohem víc než jen humor a kreslené postavy. jeho schopnost kombinovat vtipné momenty s hlubokými emocemi a skutečnými životními tématy mě naprosto ohromila.hlavní postava  může na první pohled působit jako klasický komický antihrdina, ale jak seriál postupuje, ukazuje své mnoho rozměrů. jeho boj s vlastními démony a snahou najít smysl ve svém životě je opravdový. seriál se nebojí ponořit se do temnějších témat, jako je deprese, sebenenávist a hledání sebe sama. což je důvod proč se mi seriál tolik líbil, občas jsem viděl v bojackovi sám sebe.co mě nejvíc překvapilo, byla schopnost seriálu oslovit publikum napříč věkovými kategoriemi a životními situacemi. i když se na první pohled může zdát, že je určený spíše mladším divákům, jeho hloubka a složité postavy osloví i dospělé diváky.kreslená forma umožňuje tvůrcům vyjádřit sebe i témata mnohem volněji a kreativněji. stylizace postav a prostředí je poutavá a každý detail je promyšlený.celkově řečeno, bojack horseman není jen další animovaný seriál. je to umělecké dílo plné emocí, humoru a hloubky. doporučuji ho všem, kdo hledají něco více než jen obyčejnou kreslenou komedii. 95% ()

iflip

1.séria dopozeraná a musím priznať že lepší animovaný seriál som ešte nevidel. Určite treba pochváliť zaujímavý príbeh, skvelý anglický dabing a v neposlednom rade humor. Skvelý seriál na ukľudnenie a zasmiatie. 100% ()

dragon'88

Druha seria ubiehala trocha lepsie, ale prva sa snazila nieco povedat. Nie je to ziadny komedialny zazrak, ale kedze vsetko co som pozeral uz skoncilo, tak preco nie. ()

Scoobys

BoJack rozhodně není typický animák, vlastně by to z fleku mohlo být hrané drama, protože první řada je téměř výhradně poskládaná ze seriózní krize středního věku vyhaslé sitcomové hvězdy, ujíždějící na alkoholu, drogách, sexu a sabotování všech šťastných lidí okolo něj. A to je k zamyšlení. Na druhou stranu... hlavní postava je kůň, jeho agentka kočka, milenka sova, stará láska srna a spolubydlící týpek jménem Todd. So... 5/5 ()

Rathe

Vyhaslá a zahořklá filmová hvězda, která ojede vše, co se hýbe a vypije vše, co teče - takový je BoJack Horseman. Ale postupně se člověk dozví, že je tam něco víc. Pomalý začátek se přehoupl v šílenou jízdu, při které se do postav zamilováváte stále a stále více. Není to vlastně jen výstřik nesmyslů, které by měli pobavit diváka. Seriál je inteligentní, má důvtip, skvělý humor. A když se přehoupne k vážnějšímu tématu, tak mám z toho až husinu. Todd je nejvtipnější postava z celýho seriálu a Sarah Lynn byla hned za ním (její smrt ve 3. sérii mě nehorázně mrzela, protože jsem se těšill na každý díl, ve kterém se objevila). Líbí se mi, že seriál pracuje s reálnou časovou linkou, tudíž vzpomínky, které nás vrátí do 1. série mě vždycky potěší a dětství Bojacka je vlastně úplně jiná nová kapitola. BoJack Horseman a jeho přátelé jsou všechno jen ne normální. Ale kolikrát mluví ze života nás všech. Jak sám říká: Usually when people ask how I'm doing, the real answer is I'm doing shitty, but I can't say I'm doing shitty because I don't have a good reason to be doing shitty. So if I say, "I' doing shitty," then they say, "Why? What's wrong?" And I hve to be like, "I don't know, all of it?" So instead, when people ask how I'm doing, I usually say, "I am doing so great!" ()

ToRtiK

Tento seriál je proste TOP. Začalo to ako niečo na štýl 2 a pol chlapa alebo proste nejaká haha matcho srandička ale kam sa to posúva je neuveriteľné. Komplexné vzťahy, komplexné problémy a rozhodnutia vás vtiahnú do deja a budete hltať jeden diel za druhým. Je to až neuveriteľné koľkokrát som si povedal, že s týmto sa viem identifikovať a je to veľmi realistické. Trochu z toho smutného uberá, že ide nie o hraný seriál ale kresleý a v tomto svete sú zvieratá súčasťou spoločnosti ako jej plnohodnotný členovia. Neviem si proste vynachváliť a určite odporúčam! ()

palcanec

Tohle zhodnotit pár větami v komentáři nejde, to se musí vidět (a tedy, pokud nejste zvyklí na potrhlé animáky pro dospělé jako Rick and Morty nebo South Park, nejdřív si musíte zvyknout na tenhle styl). Tady je však pointa v každém díle (možná mimo pár epizod na začátku první série, kde se představují postavy a jejich charaktery a zvyky), a to postupně více a více "vážně" zpracovávaná. Stojí za to nepřestávat po prvních pár dílech s tím, že to není váš šálek kávy, protože jakmile přijmete ten absurdně bláznivý přístup k vyprávění a to, že hlavní postava je kretén, co nemůže přestat dělat špatná rozhodnutí, ať se zrovna snaží sebevíc (ne že by se snažil pořád), ale je o tom všem vlastně upřímný (aspoň k nám divákům), tak dostanete asi nejlepší, nejbrutálnější, nejcyničtější a přitom nejuvěřitelnější zrcadlo nastavené současné společnosti zemí prvního světa. Citovatelných okamžiků je nesčetně, jeden z mých oblíbených zazní ve finále první série při scéně na střeše (nebudu spoilovat), také mnoho komentářů zde vybírá nějakou větu, která má význam nejen v kontextu seriálu. Obecně není potřeba rozumět sofistikovanému humoru, ale pro pochopení spousty náhodně vnořených vtípků a referencí pomůže znalost současné Ameriky (pro hlavní zážitek to není třeba). Osobně bych však velmi nedoporučil seriál lidem, co se do seriálů či filmů neumí ponořit či jim věnovat dostatečnou pozornost, neboť tak přijdou a většinu toho, proč si BoJack vysloužil své místo na vrcholu žebříčků hodnocení. Čekám na druhou půlku šesté série, ať už je tady! ()

stuj

Po čtyřech dílech: Jo, je to stylová sranda s mně příjemným humorem. Ale na tolik dílů se mi samotnýmu koukat nechce. Možná až to budou dávat v TV, tak to pustím, abych se zasmál třeba ve společnosti někoho dalšího. O samotě si ale dám něco jiného. ()

VsetkoVsade

Seriály, ktorých epizódy na seba dejovo nadväzujú, ma s výnimkou Breaking Bad nikdy dvakrát nebrali a dodnes mi nie je známe, z akej príčiny som sa rozhodol začať práve s týmto. Jeho dialógy plné čierneho, nekorektného a inteligentného humoru v jednom balení, ktoré vystihujú súčasný svet lepšie, než to svojho času zvládol ten Derylov od Desmodu, ma však zakrátko presvedčili, že to rozhodne bol jeden z tých lepších nápadov, ktoré som počas minulého roka dostal. Pravdou je, že viac než otvorený som drvivej väčšine z nich a málokedy sa mi ich podarí včas prehodnotiť tak, ako by to situácia vyžadovala, po ukončení strednej som si napríklad myslel, že bude dobrým nápadom pokračovať v štúdiu na výške, pričom čas mi zakrátko ukázal, že úspešne ukončiť čo len bakalársky stupeň štúdia vyžaduje absorbciu ďaleko väčšieho množstva výživových doplnkov, energetických nápojov, alkoholu, THC, kofeínu, kokaínu, krokodílu a ďalších podporných látok, než si je bankový účet priemerného študenta ochotný pripustiť (robím si pravdaže srandu, energetické nápoje som nikdy nepil). Tri série tejto bizarnosti zato krokom vedľa rozhodne neboli, hoci mi o mne toho už stihla povedať viac, než som kedy bol pripravený počuť. ()

JC_Gucci

BoJack Horseman je animovaný seriál, který neustále bourá divákovi představy o tom, co je to vlastně za seriál. Ze začátku to trochu připomíná Californication; hlavním hrdinou je Hollywoodský ochlasta na hraně mezi celebritou a plebsem. Seriál však zpracovává velmi originální příběhy a témata, která většinou nebývají v podobných počinech tématem. Sexualita, duševní choroby, vztahy a především závisloti. Přestože se seriál tváří jako komedie, umí tato témata zpracovat velmi citlivě a originálně a nikdy nejsou pointou vtipu. A nejen témata, ale i způsoby jejich vyprávění jsou velmi originální a překvapují až do poslední série. Obzvláště díly snažící se divákovi zprostředkovat myšlenkové pochody postav v různých situacích stojí za vyzdvihnutí. Svět BoJacka je světem plným slovních hříček, úsměvných jazykolamů a absurdních situací, humor hodně pramení z faktu, že v tomto světě vedle sebe žijí lidé a antropomorfní zvířata. Zároveň je to svět, ve kterém úplně všechno má své následky, a to je i hlavní myšlenkou celého seriálu. Každá maličkost, každý čin, kterou hlavní postava udělá a působí to dojmem, že se jedná pouze o rychlý gag pro diváka, má v celkové příběhu následky a dříve nebo později se vrátí. I přes pestrý humor je celkové vyznění některých dílů spíše temné, v dílech zabávajících se hodně vážnou tématikou není humor vůbec. Toje největší předností, ale i záporem tohoto seriálu. Občas člověk čeká odpočinek ulehkého humoru a místo toho dostane přes palici náladou tak hutnou, že se z toho vzpamatovává ještě dlouho. ()

Slash_Flash

Bojack Horseman je jeden z nejlepších seriálů, co jsem kdy viděl a zatím si budu stát ještě hooodně dlouho. Netuším co vytknout. Je to vtipné, temné, má to nádherný styl a šmrnc, má to skvělé postavy a seriál za celých 30 hodin neomrzí. A má to jedny z mých nejoblíbenějších seriálových epizod - nádherná němá epizoda Fish Out of Water, emocionální horské dráhy That's Too Much, Man! a Escape From LA, až po originální Free Churro. Určitě jeden z nejlepších seriálů všech dob! ()

Nejlepší seriály posledních deseti let?

Nejlepší seriály posledních deseti let?

01.11.2019