Tajný agent uzavrie zmluvu s počítačovým hackerom, ktorý prelomí bezpečnostné kódy k jadrovým zbraniam. Skôr ako sa však dohoda splní, do situácie sa zapletie skupina teroristov. Agent je zabitý, kolegovia už nájdu len jeho telo. Nutne však potrebujú fakty, ktoré poznal len on. Nová technológia umožní preniesť časť vedomia do iného mozgu, ktorý ale musí mať akési „prázdne miesto na zápis nových hodnôt". Túto podmienku spĺňa len jeden prísne strážený agresívny väzeň. Po operácii sa mu v mozgu miešajú jeho vlastné spomienky so spomienkami mŕtveho agenta. To čo sa stane potom a ako sa väzeň zachová nedokáže predpokladať nikto... (TV Markíza)

Shitonit

Z agenstskýho teplomila, který nečekaně vypustí duši, potřebujou vytlouct info. Jak? Když je úplně mrtvej? Naštěstí je tady doktor, kterej umí opíchat mozek tak, že přenese myšlenky z teplomila, do superdrsňáka. Tento uteče, utíká, tluče lidi, dělá zmatky a probírá se myšlenkami teplomila co nosí v kebuli.Se to pak celý zamotá, dokurví, svět ztratí naději, aby ji včasným nečekaným výtězstvím superdrsoně zas našel. Do toho se šmrncne samozřejmě lávstoory, napětí, akce, atd, nu a výsledně je z toho senza akčňák. ()

Algernon

Veliké překvapení, kvalitní detektivka se "skoro" záporným hrdinou a slušným příběhem, mě až na pár klišoidních místeček velice bavila. A to jsem tenhle film málem vyškrtl z playlistu poněvadž má zde na databázi téměř nelichotivé hodnocení (a ještě horší komentáře). Přitom je tak krásně plný násilí a houževnatosti megasuper (vy)Kosťnera. ()

Zombiepod

Prenášanie spomienok z mozgu do mozgu sme tu už mali mnohokrát, a Criminal svojou štruktúrou v tomto námete ničím nevyniká. Sci-fi zložka v tomto povrchne politicky ladenom akčňáku pôsobí trochu úsmevne, no film napokon dopadol lepšie, ako spočiatku vyzeral. Na kvalite mu pridávajú predovšetkým herecké esá (Costner je stále charizmatický hrdina aj v takejto roli), slušne fungujúca chémia niekoľkých postáv a vydarený záver. Osnovitosť (rodinné spomienky, nesmrteľná ženská nepriateľka či slizký premúdrelý badguy) z filmu priam srší, preto neobsahuje jediný prekvapivý moment, čo sú tu, žiaľ, najväčšie kamene úrazu. Criminal nie je filmom, ktorý si vyslovene budete pamätať, no na odpis by som ho nedával a ako sympatický akčný film s dramatickými prvkami funguje. /60%/ ()

departed

Docela dost známých ksichtů na takovou prkotinu. Z moderní doby, ale pocitově jak Van Damme, Lundgren či Seagal z devadesátek, jak příběhově, tak chováním postav a vlastně i vším ostatním. Tohle zapadne hodně rychle v propadlišti filmových dějin. ()

himor

Podľa mňa to vôbec nebolo špatné, Costner sa "vrátil" v plnej paráde, točí samé dobré akčňáky a myslím že mu to ide. Obsadenie takmer hviezdne, zaručuje dobrý filmový zážitok. Ja som sa nenudil, akcie bolo dosť, postavy ma nenasierali. V pohode jednohubka. 75% ()

papadoce

Vám to musí jebať 63. Čítali ste snáď niekde podľa skutočnej udalosti ? Brilantne zahrané zo strany Kevina. Rovnako tak Oldman, Lee Jones, Gadot. Mňa zaujalo zloženie dvoch zápletiek dohromady. Na jednej strane bezcitný psychopat s operáciou hlavy, na druhej bludný holanďan s originálnym riešením originálneho problému. Že je Kev pán herec sa vedelo, ale že zahraje takto vierohodne nabúchaného násilníckeho zmätka tak to ako waw. Myslím, že v deň, keď pochopím prečo je okrúhla pizza uložená vo štvorcovej krabici narezaná na trojuholníky, budem chápať aj udeľované percentá miestnymi filmovými kritikmi. Alebo ste iba kokoti, aj to je možnosť. ()

RedRose

takovy mis-mas vseho mozneho a videneho, ale je to zpracovano vyborne s dobrym tempem a se skvelou hereckou partou! urcite by se naslo nekolik chyb, ale nevadilo to a bavil jsem se. 73% ()

Najt

Hodnocení je zde dosti rozporuplné, ale mě to sedlo a bavilo. Opet nastává situace, kdy se rozhoduju mezi počtem hvězd, ale i tak zaokrouhlím tentokrát zase směrem hore, protože toto má v jadru něco, čím me to upoutalo. A vím přesně co to je, emoce. Emoce, kdy se ze sociopata, kterej nema absolutne žádný cítění, stává chlap, kterej skrze mysl někoho jinýho, poznává zakladni emoce a city a jeho chladná povaha se jen díky cizím vzpomínkám mění, stejně tak i charakter. A to je důvod, proč pridat hvězdičku navíc, a další je za skvělej výkon Kosti. //4* ()

Ronee

Niekoľkokrát videný film. Páčila sa mi hudba, vytvárala napätie. Videli sme Kevina v novej polohe zápornej postavy a moc mu to seklo. ()

intro

Celkem povedené akční drama s perfektním hereckým obsazením a dobrou zápletkou. To snad stačí na to dát filmu Criminal alespoň šanci na jedno shlédnutí. Určitě nebudete litovat. Já dávám 65% ()

johnsnow

Nedávno som pozrel film TERM LIFE a bolo to za 3* pretože napriek dobrému hereckému obsadeniu to malo dobrú úvodnú i záverečnú polhodinku, zvyšok filmu bola vata. No a tento CRIMINAL je na tom podobne. Avšak tá vata nie je nudiaca. HERCI: Plejáda sakramentsky známych i trošku menej známych hercov, všetci na jedničku okrem Adkinsa ten nechápem kieho čerta tam robil a taktiež sklamalo nevyužitie Tommy Lee Jonesa. Zvyšok pohoda, a Gal Gadot veľmi polahodila oku. AKCIA: Skvelá a krvavá no je jej žalostne málo, čo zamrzí. Ako celok to pôsobí oveľa lepšie a nenudí to ako už vyššie spomínaný film, takže 4* zaslúžene. ()

WolfIssen

Uživatel "mac000" , který vložil obsah k filmu uvedl pár věcí špatně... Hacker zvaný "Holanďan" nebyl chycen "i s Heimdahlovými muži" , ale Heimdahlovými muži. Dále pak Kevin Costner nehraje v CIA Quakera Wellse - nadřízeného Billymu Popeovi (Ryan Reynolds), nýbrž tohoto hraje Gary Oldman. Kevin Costner hraje trestance s poruchou mozku, který se zde jmenuje Jericho. ()

unrocker

Po dlouhé film ve kterém Costner hraje a film vypadá jako z produkce Hollywoodu a ne z Béčkového rumunska atd... film má náboj a hlavně naprosto hvězdné obsazení což nechápu kdo na tohle dělal produkci a dal dohromady takovou smetánku! Film není špatný je to splácanina všeho možného, ale docela to funguje, trošku bych ubral brutální agresivity a přidal více propracovaných akčních scén a bylo by to supr! ()

subic

Stárnoucí Kevin, Gary a Tommy, to je pro mě dost slušné lákadlo. Takový lehce zapomenutelný akčňák, který je sice slušně obsazen a zahrán, vizuálně taky slušný, ale nadšení trvá prvních asi 20 minut, pak klesá a klesá a klesá. Takže zdejší hodnocení se tentokrát celkem trefuje. 54% ()