Tajný agent uzavrie zmluvu s počítačovým hackerom, ktorý prelomí bezpečnostné kódy k jadrovým zbraniam. Skôr ako sa však dohoda splní, do situácie sa zapletie skupina teroristov. Agent je zabitý, kolegovia už nájdu len jeho telo. Nutne však potrebujú fakty, ktoré poznal len on. Nová technológia umožní preniesť časť vedomia do iného mozgu, ktorý ale musí mať akési „prázdne miesto na zápis nových hodnôt". Túto podmienku spĺňa len jeden prísne strážený agresívny väzeň. Po operácii sa mu v mozgu miešajú jeho vlastné spomienky so spomienkami mŕtveho agenta. To čo sa stane potom a ako sa väzeň zachová nedokáže predpokladať nikto... (TV Markíza)

Hemlock

Hvězdně obsazený film se strhujícím tempem od začátku do konce podtrhuje skvělý výkon Costnera, kterého si takhle drsného snad nepamatuji a role záporného klaďase mu nejen sedla, ale dokonce i slušela. Byla to prostě jízda, která si jednoznačně zaslouží v hodnocení červené čísla - jsem rád, že mě některé komentáře hnidopichů od filmu neodradily, pustil jsem si ho a dobře jsem udělal. Takže 80% a doporučuji. ()

Kimkong

Magor se díky implantovaným vzpomínám mění na spořádaného tatíka. Do toho nějaká mafie, nějací agenti různých zemí. A film je nudný. ()

DonBraso

Sice děj už jsem viděl podobný v pár filmech,změny identity(film Tváří v tvář),tak to Cosťa zahrál sakra dobře.Trochu herecky zbytečně přestřeleno,kdy Reynolds si evidentně odskočil z jinýho filmu,kdy měl pauzu.Čekal jsem akčňák plných honiček a přestřelek,ale to jsem bohužel vůbec nedostal,spíše thriller s dramatickýma emočníma výstřelkama,kdy rejža nutí diváky truchlit.Někdo nejspíš ukápne slzu,někomu stačí lehká jízda,která docela díky tempu slušně odcejpá,logiku to vážně nemá,náměť je spíše primitivní,některý herecký obsazení nechápu doteď,ale na druhou stranu potěší,že hercům nebylo moc vkrádáno zbytečně moc kliček v dalších výpravění,což by právě brzdilo tempo Kevinovi,aby ukázal,že jako velký zvíře i ochránce umí zahrát výborně a stačí mu k tomu jen pohled. ()

kacir

Neviem sa rozhodnúť, či sa mi to páčilo alebo nie. Ak sa mi to bude páčiť dám za tri ( na viac to ozaj nemá) a ak nie, tak jednu hviezdu. Ale určite nesúhlasím s tu miestnymi "odborníkmi" na filmy, ktorí sa po sebe opičia a tvrdia, že je to total sračka a škoda slov.. Každý nech si vytvorí názor sám. Ja to radím medzi pozerateľné. A už som sa aj rozhodol.. ()

Blazis34

Docela dobré akční drama, které utíkalo slušných tempem. Zprvu jsem nevěděl, co od Criminal čekat, ale mile mě překvapil. Zaprvé enklávou hvězd v hlavních rolích, zadruhé originálním dějem. I když měl daleko k realitě, v budoucnu by přenos mozkových buněk nemusel být úplně bez šance. O tom ale psát nechci. Z nesnášenlivého Jericha (Kevina Costner) se stala naděje a emotivní vzpomínky na Billa. Určitě i vztah diváků k Jerichovi se měnil a právě tento nepotřebný trestanec se stal hlavním hrdinou. Film nabídl mnoho zvratů i zajímavých scén a za mě můžu říct, že mě nenechal chvilku chladným. I když děj nebyl nijak sofistikovaný a moderní, bavil mě a tak to má u podobných filmů být. Takže pro mě určitě překvapení, možná proto, že jsem od Criminal nic nečekal. Dávám 70% - tři hvězdy. ()

Jas3

Skvělý námět, fajn obsazení, škoda, že to nebylo dobře zrežírované.. A často příšerná kamera a blbě střiženo. ()

xtomyx

Svižné tempo, žádný kličky, parádní akce, já jsem naprosto spokojen. Jen malinko víc tam mohl být Ryan Reynolds, ale zas na druhou stranu jsme si mohli užít Kosťu, co by hnojem nasáklýho vraha, který křehne a přitom pořád láme kosti a rozbíjí lebky. Další pozitivum byl Lee Jones v roli srdcatého doktora, ikdyž neměl moc prostoru. Filmová romantika na nedělní odpoledne a dobře strávený čas. ()

jfaba

Já bych to tak neodsuzoval. Jasně je to sci-fi ptákovina, když chcete, ale aspoň tam nebyly šílenosti ze současných akčních filmů všech možných typů. Zkrátka normální akce. Sice nakonec limonáda, ale tady jsem to bral. A navíc je tu návod, jak z největšího grázla udělat slušného a spolehlivého člověka, který může kandidovat kamkoli... :-) To byl vtip, ironický. ()

Plaque

Čudujem sa, že Obama alebo po novom káčer Donald nedajú Pentagonu príkaz, aby v tichosti (najlepšie nejakou raketou zem-vzduch-zem) neodprevadili tých mamrdov, čo točia takéto filmy, zo sveta. Celá špiónska sieť všetkých štátov je tu totiž vykreslená, ako banda neschopných imbecilov, ktorá si nevie poradiť s jedným holandským Snowdenom a jedným španielskym Zorrom a preto si musia na pomoc zavolať najnebezpečnejšieho zločinca všetkých čias. Imbecilita agentov CIA sa naplno prejavuje, napríklad, pri prevoze tohto bezcitného vraždiaceho monštra, keď ho posadia do bavoráčiku, vezú ho ako sviatosť oltárnu na letisko a vôbec sa nestarajú, ako im rozoberá dvere a pripravuje si háčik na ryby, aby naň v zápätí chytil poriadneho kapra langleyského. No jednoducho des!!! Väčšinu hercov, ktorými je tento film naprataný do prasknutia, mám v obľube, no tu som sa na niektoré výkony nemohol pozerať. Tým myslím hlavne Oldmana, ktorého postavu zopsuli a ukričali natoľko, že by ich mal zažalovať za poškodzovanie dobrého mena. Navyše, čoby šéf pobočky CIA v Londýne, by bol schopnejší asi aj smetiar z oddelenia separovaného zberu. Hlavne tie pasáže, keď Oldman niekoľkokrát za film najprv pošle Kevina na letisko, ako už zbytočného, aby ho v zápätí v ďalšom zábere priviedol späť, ako nad mieru potrebného. Takže jediné čo bolo na tomto filme zábavné, bol naozaj apokalyptický a biblický zločinec Jeric(h)o. Preto aj moje dve hviezdy zdôvodňujem takto: Jedna za Kevina a druhá za Costnera. ()

Honzulik

Criminal: V hlavě zločince - solidní film, dobrý scénář, dobré herecké výkony, kde hlavně Kevin dokazuje, že pořád nepatří do starého železa... Ano byl jsem spokojený a hodnotím 4*. ()

harycek

Brutální pohádka s pěkně nasraným grázlem a dokonce jsem tomu grázlovi s hodným v hlavě velmi fandil, pouze mě štve , že Antje Traue zde opět hrála mrchu a pěknou, no dostala po zásluze a skoro jsem jí to přál!?Jinak film měl tempo a náležité napětí! A hlavně! Zlo bylo po právu potrestáno!?!?!?!?! ()

Domas88 odpad!

Ach jo, zase nějaký pokus o co? Už je mi líto i Costnera, a Ryan? Ten si zahrál opačnou roli z Nesmrtelného a to se mi teda líbilo víc. ()

srolyma

Kevča jako hodně velkej drsňák bez jakékoliv známky citového vnímání (slza, úsměv, nic), který pro ránu palicí nejde daleko a tak je držen v přísné izolaci. Než si na něj vzpomene Tomi-Lee jako na vhodný subjekt k naroubování pár vzpomínkových mozkových vláken z mozku zavražděného agenta. Kevča má pak palici zamotanou ještě víc, vůbec netuší, která bije a navíc začne mít některé lidi i rád. Třeba děti. Průměrný film, nic extra, ale žádný propadák. Pobavilo, nenudilo. ()

baclajean

Neuveriteľné, koľko známych hereckých tvárí sa v tomto filme objavilo. A to som do toho šiel "naslepo" v domnienke, že tam bude len Kevin. ()