Dvoudílný televizní film vypráví příběh Harryho Houdiniho, první skutečné americké superstar, která se proslavila po celém světě. Přistěhovalec z východní Evropy Ehrich Weiss, jenž začínal jako kouzelníček v podřadné cirkusové show a dotáhl to až k vyprodaným koncertním halám, proslul pod uměleckým jménem Houdini. Oscarový Adrien Brody ztvárnil hlavní roli velkého Harryho Houdiniho, který si klestí cestu ke slávě, zaplétá se do špionáže, bojuje proti spiritistům a setkává se s největšími osobnostmi své éry - americkým prezidentem počínaje a sirem Arthurem Conanem Doylem či Rasputinem konče. Drama Houdini je strhující podívanou, která nás zavádí do hlubokých zákoutí Harryho duše a odkrývá nám zákulisí mágova života skrze jeho triky, vize i mistrovské iluze. Vedle Brodyho se ve filmu představí také Kristen Connollyová v roli Bess Houdiniové, Harryho životní lásky i jeho pravé ruky, a Evan Jones jako Harryho asistent a důvěrník Jim Collins. (HBO Europe)

neo93

Dvou-dílný film, který nám představuje snad nejslavnějšího kouzelníka všech dob Harryho Houdiniho. První část ukazuje celý jeho život, od počátku své kariéry až po svůj vrchol slávy, díky čemuž se stal tak obdivovanou osobností po celém světě. Tento díl se mi líbil rozhodně víc než ten následující. Tady vidíme všechny jeho brilantní ůtěky a kousky, které se zapsali do historie. Naopak v té druhé části, sice provádí další své mystrné triky, ale už ne v takové míře. SPOILERPozději se zaměřuje pouze na to, aby se nějakým způsobem dokázal spojit se svoji zemřelou matku, a tím poodhaluje podvodníky, kteří to s ním zkouší. KONEC SPOILERU. Jinak celé to působí dobrým dojmem, Adrien Brody hraje docela slušně a i ostatní herci se k němu přibližují. ()

Boris.

První díl byl fakt parádní. Spojení kouzel, triků a neuvěřitelných úniků se špionáží pro tajné složky Ameriky a Velké Británie mě celkem nadchnulo a byl jsem zvědavý, jak to bude gradovat dál. Ale druhý díl byl pro mě trošku zklamáním a ve srovnání s jedničkou byl podprůměrný. Stále se opakující seance a boj proti spiritistům mě moc nebavil. Celkově to ale určitě nebylo špatný. ()

Armin82

Po prvním díle jsem si říkal, že to bude za plnej počet. Adrien Brody na pohodu, spousta pěkných triků, prostě na TV film nadstandartní. Ale druhý díl už byla slabota. Samé spiritistické žvásty, nuda a ještě jednou nuda. Suma sumárum 70% ()

radeckator

Velmi koukatelně zpracovaný životopis. Hvězda dolů ale za tu dle mého nesmyslně dlouhou pasáž věnovanou spiritualismu po smrti jeho matky. Jinak vážně dobrý a Houdini pro mě zůstává stále iluzionistickou jedničkou. ()

netWoor

Pěkný film o zajímavém člověku. Ač není moc co vytknout, z nějakého asi spiritistického důvodu nedokážu dát víc než tři hvězdy ... ()

danny_21

I love HBO - opět jedna z vynikajících minisérií - tentokrát o nejslavnějším mistrovi útěků, extravangtním mystifikátorovi, podvodníkovi, i oohdalovači podvodů a zejména nadmíru ctižádostivému člověku - Harry Houdinimu. Andrien Brody si opět po dlouhé době střihl hezkou roli a v mých očích podal velmi dobrý výkon a podle mě si to dost užíval, stejně jako já -fanoušek tohoto druhu umění - 80 % ()

Hellknight12

Dnes pozreté po rokoch. Za mňa veľmi dobrý film. A. Brody úlohu Houdiniho zahral skvelé. Taktiež aj ostatné herecké výkony sú skvelé. Houdiniho život dať do necelých troch hodín a ukázať jeho súkromie vystupovanie a jeho myšlienky a sny... Je už samo o sebe zázrak. Minutáž filmu je 2x83 min. Hudba je fajn ale mohla byť o málinko lepšia. Celkové hodnotenie za mňa je 80%. Film jednoznačne môžem odporučiť. ()

elimS

50% - komentář 20ti slovy: Nebylo nutné ukazovat všechna vystoupení - začalo to nudit a délka 3 hodiny je úmorná! Prospělo by zkrátit a zaměřit se více i na osobní život. ()

Amonasr

Vcelku přitažlivé i poučné nahlédnutí do světa magie a kouzel prostřednictvím životního příběhu slavného iluzionisty. Občasné zabarvení až do červené knihovny k americkým životopisným filmům zřejmě neodmyslitelně patří. Mě to sice nedojímá, ale protože jinak je film profesionálně natočený, přikláním se ke čtyřem hvězdičkám. ()

marek29

Marně přemýšlím nad tím, vlepit-li Harrymu pětihvězdu, nebo nikoliv.. Film odsýpal jako z vlaku, kouzla mám rád, navíc děj napínavý a romantikou protkaný celou dobu. Je to příběh jako z učebnice průběhu vztahu. Vzplanutí nepřeruší ani otravná matka nevěsty a ochabnutí v důsledku stereotypu pak přežijí v důsledku psychické síly. Ale to jsem se rozjel na špatně aktuální téma :) asi zo musím ocenit tou plnou palbou Adrian zde válí a já ho mám celkem rád. Tohle rozhodně stojí za vidění! Maucta 5z5 ()

regentor

Snímek Houdini nám odkrývá dobu ve které žil i část jeho triků , zmizení slona nám však musel osvětlit až Val Valentino v pořadu Magie kouzla zbavená. Jeden z nejlepších iluzionistů světa, Harry Houdini , vlastním jménem Erik Weisz jako syn židovského rabína je v Americe přistěhovalcem z Madarska, coby malý chlapec však zvládá nejen zdejší řeč ale zcela jej uhranulo prostředí triků a jevištních iluzí. Po neshodách s otcem prchá z domova ve společnosti druhořadého iluzionisty , vlastní prací a nápady se však brzy stává velmi známým ve svém oboru.Amerika se už zdá příliš těsná a na řadě je turné po Evropě.Toho využívá americká administrativa a verbuje jej jako svého agenta ve spolupráci s Brity. Turné má divácký i "diplomatický" úspěch. V soukromí však začíná duševně strádat , především ve vztahu ke své manželce která velice trpí tím, že nemůže mít děti.Když se k tomu přidá smrt jeho milované matky s Houdinim to silně otřese. Jeho dřívější známy z evropského turné sir Artur Conan Doyle jej navštíví a jako známý spiritista se pokuší navázat "kontakt" s jeho matkou v záhrobí.Houdini je skeptický ale nakonec svolí.Po seanci však dochází k oprávněnému závěru, že se jednalo o podvod a s Doylem a jeho manželkou-médiem se rozchází ve zlém. Houdini napíše na téma spiritismu knihu , kdy nejen v ní ale na různých seancích demaskuje podvodníky kteří jen parazitují na lidském smutku a neštěstí.Houdini umírá ve věku 52 let s největší pravděpodobností na zánět slepého střeva.Film není realizací špatný. Kamera docela solidní , hudba nevtíravá a Adrien Brody si to evidentně užíval. Mouchy se však rovněž najdou. Některé dějové vsuvky jsou zbytečné až spíš brzdí tempo filmu, u skoku z mostu do řeky je zase silně pod nulou ale při konverzaci nejde nikomu pára z úst. Únik z trezoru německého velvyslance v Londýně je pak spíš pomýlením žánrů z životopisného dramatu na sci-fi.Celkový dojem jako solidní nadprůměr ale ve srovnání se snímky Iluzionista nebo Dokonalý trik je Houdini až třetí v řadě. ()

MirkaP

Váhám mezi 3-4. Bylo to zajímavé, nabité efekty, Adrien se překonával, ale v určitých místech (zejména ve druhé části) jsem si zničehonic uvědomila, že se nudím. ()

hiding

Film jsme si vskutku užil. Z mého postu jakožto kouzelníka to byla opravdová lahůdka. Film byl v součtu obou dílu poměrně dlouhý, ale držel si své tempo. Bavil jsem se od začátku do konce. Některé únikové scény byli natočeny tak dobře, že musím přiznat, že jsem se o Houdiniho bál i skrz to, že to byl jen film, což mi umožnilo si opravdu prožít jeho úniky a pochopit tehdejší publikum. Ovšem něco, prostě něco...něco mi tam chybělo. I přesto, že jsem si v průběhu filmu k Houdinimu vztah vytvořil(zásluhou bravurního podání od Adriena Brodyho) - bál jsem se při jeho únicích, soucítil s ním při jeho těžkostech a úžíval si s ním chvíle radosti mi ke konci bylo vlastně jedno, že zemřel. Jakoby se ke konci všechno napětí vytratilo. Abych se přiznal, tak slzička na konci, a nebo alespoň minimální zájem o hlavní postavu v konci příběhu, bylo pravděpodobně to málo co mi scházelo k dokonalosti a k tomu abych mohl nadělit pět hvězd. Jinak to byla ale pořádná jízda, film jsme si užil a doporučil bych jej ho všem zhlédnout. 80%. ()

Matte27

Radek99 jakoby mi mluvil z duše. Taky mě neuvěřitelně rušila moderní hudba, která by měla být nahrazena něčím dobovým. Stejně tak zrychlené záběry a střihy a k tomu ty animované pasáže - něco, co se možná hodí do CSI, ale do snímku odehrávajícím se před sto lety rozhodně ne. Každopádně na mě udělala dojem dynamika vyprávění a samozřejmě i samotný život aktéra. Když se oprostím od těch neduhů, je to slabší čtyřka (ale přece čtyřka). Přeci jen to odsejpalo a já se ani chvíli nenudil. ()