The Last of Us

USA, (2023–2025), 16 h 7 min (Minutáž: 43–80 min)

Bella Ramsey, Pedro Pascal, Gabriel Luna, Merle Dandridge, Jeffrey Pierce, Nico Parker, Murray Bartlett, Con O'Neill, Anna Torv, Troy Baker, Storm Reid (viac)

Dvacet let po zániku moderní civilizace je otrlý přeživší Joel najat, aby propašoval čtrnáctiletou Ellie z nebezpečné karanténní zóny. Oba se musí vydat na cestu napříč Spojenými státy a spoléhat jeden na druhého, aby přežili. (HBO Max)

Recenzie používateľa klukluka k tomuto seriálu (9)

Season 1 (2023) (S01)

Zdroje, kterým důvěřuju, mi slibovaly neobyčejnej kulturní zážitek. Nic takovýho se ale z mýho pohledu nekonalo. Je to kvalitní filmařská řemeslná práce. OK. Ovšem bez přesahu nebo hlubšího smyslu. Jen různý formy smyšlenýho utrpení a vraždění. Za mě zklamání- ze seroše i ze zdrojů. Palec hore komentu od uživatele AppleCore, mám to stejně jako on/ona/ono. ()

Když se ztratíš v temnotě (2023) (S01E01)

Depeche Mode rozhodli o tom, že jsou to nakonec 4 a ne jen 3. Začátek výbornej, ale s časovým posunem to trochu usnulo. To enormní nadšení přičítám fanouškům herní předlohy. Já z toho tak odvázanej nejsem a říkám si, čím mě u toho chtějí udržet dalších skoro 10 hodin..? ()

Long Long Time (2023) (S01E03)

Ta deep hole seznamka zafungovala líp, než tinder s badoo dohromady, vzešla z ní krásná love story- aspoň co jsme směli vidět. Líbí se mi snaha o důraz na detaily- zaprášenej nábytek například, ale dokonalý to v tomhle směru není- loď za 20 let nezestárla ani o den a po nepoužívaných silnicích se dá jezdit, jako by se tam nikdy nechumelilo (otázka je, jestli se tam někdy chumelí- kde že to jsme?). Tenhle díl nepřekypoval akcí, ale bavil mě ten konstrukt existence lidskosti všemu okolnímu srabu navzdory. ()

Drž mě za ruku (2023) (S01E04)

Kudla, tady se vůbec nic nestalo..! Za co je těch 80 procent? ()

Vydržet a přežít (2023) (S01E05)

Perfektní ukázka nejednoznačnosti v otázce zdánlivě jednoznačného morálního selhání- selhání ve vyšším zájmu- v zájmu záchrany života blízké osoby. Zatímco čtverka byla vysloveně oddechová, pětka byla našlapaná a nervydrásající. Krapet mě znepokojilo to monstrum. Počítačová hra, podle které to má být natočený, mě minula a tohle stvoření narušuje moji dosavadní představu o tom, co se tady vlastně děje. Měl jsem za to, že je to o zdravých a nemocných a teď se do toho navíc přimotal tenhle nesmrtelnej mutant…? Buď to podobný motivy celý shodí, nebo tomu naopak přidají- zatím to nedokážu odhadnout. Jen mě to překvapilo, zatím to považuju za odbočku, která tomu ubírá na autenticitě. ()

Rodina (2023) (S01E06)

Pedro byl na začátku tvrdej jako šutr a tady plakal jako želva. Neklamný znamení, že se mu stane něco zlýho. A jako se mění charaktery, měnil se i budget na jednotlivý díly. Tentokrát ušetřili i za benzín. Jsem maličko jízlivej, pravdou nicméně je, že to celkově lehce vyměklo a čekal bych, že se schyluje k velkýmu finále, který dá na ty oddechový díly zapomenout. P.S.: Lidi jsou na vymření a opicím ta houba neva? ()

Napospas (2023) (S01E07)

LGBTQ normy se plní na 150%, ale divácky to moc atraktivní není. P.S.: Aby hrál walkman nahlas, tak by do něj holky musely místo sluchátek píchnout reprák. Kdyby se pak na ten zvuk zaměřily, tak by ho třeba i slyšely. Ta didžina, o kterou se jim to šumítko postaralo ve filmu, byla ale čirý sci-fi. ()

V časech nouze (2023) (S01E08)

90 procent? Aha…haha. Asi za tu zázračnou medicínu, která Joela postavila během vteřiny na nohy. Nebo za požár společenské místnosti a pravděpodobně hlavní budovy sídla sekty, která vůči tomu zůstala netečná a jedinej člověk nešel tu spoušť omrknout. Hype 15 procent, říkala paní Veronika Bednářová z Reflexu. Vychází mi to na 30, ale čert to sper- 90 ani náhodou. ()

Hledej světlo (2023) (S01E09)

Když pominu, že akce v nemocnici může na nějaký idioty působit jako výzva Jdi a vystřílej nějakou další střední školu, a že zabít neurochirurga 20 let po tom, co přestaly fungovat vzdělávací instituce, se rovná vraždě někoho prakticky nenahraditelnýho, tak to vnímám jako hodně vydařenej díl. Ty výhrady nejsou tak nicotný, The last of us nedává tomuhle světu nic opravdu dobrýho- můj názor. ()

Vrátí se Johnny Depp jako Jack Sparrow?

Vrátí se Johnny Depp jako Jack Sparrow?

06.03.2024

30.12.2023

Sebastian Stan bude Donald Trump

Sebastian Stan bude Donald Trump

30.11.2023

Nominant ceny Emmy a Zlatého glóbu Sebastian Stan si po svém výkonu v roli Tommyho Lee z chválené série Pam & Tommy zahraje další excentrickou postavu, známou mimo jiné pro své na veřejnost… (viac)