The Last of Us - Season 1 (2023) (séria)

Napospas (S01E07)

(epizóda)
  • USA Left Behind
TV spot

Zatímco Joel bojuje o přežití, Ellie vzpomíná na noc, která všechno změnila. (HBO Max)

Slayaphine

Nechápem prirovnania k tretej epizóde vzhľadom k tomu že v polovici tejto nastáva geniálny žánrový obrat k hororu kvôli ktorému som bez dvoch hodín spánku. Využitie divákovej znalosti z predchádzajúcich epizód skombinované s veľmi hravým rozsahom vedenia ktoré neskutočne buduje napätie. Ramsey sú výborní ako vždy a tu dávajú asi najlepší výkon ktorým sa krásne komunikuje vnútorná melanchólia hanblivého tínedžera.  Trochu mimo, recenzie "expertov" sú zase hnus, nič o dieli nehovoria a argument "Však sa nič nestalo1!!11!!1!1!" je už tak zbytočný. Ak chceš aby sa stále niečo dialo prečítaj si anotáciu. ()

chrustie

Určitě díl, který je nejvíce podobný herní předloze. Bohužel si vzal za vzor ne úplně nejlepší část hry, kterou je celkem vlažné DLC Left Behind. Jak se pomalu blíží závěr, tak je už celkem jisté, že se herní komunita bála oprávněně. ()

PaTeXx

Popravdě nemám tomu ztvárnění datadisku Left Behind vůbec co vytknout. Realizace je téměř totožná s hrou a hodnotím ji jako famózní počin. Emoce v závěru udělaly přesně to, co udělat měly. ()

muti

Na scénu prichádza Zendaya z Wishu a snaží sa ukradnúť si nielen poslednú noc s Ellie, jej srdce, ale aj väčšinu tejto časti. Darí sa jej to žiaľ skvele až kým nepríde osudový cucflek. Táto časť nič nevyriešila, je to čistý filler ktorý má ukázať čosi ohľadom konania postavy Ellie. Jeden by povedal, že sa dá celá časť proste preskočiť pretože nič nerieši a celá časť je veľkým Flashbackom. ()

Matonny1012

Dejová linka sa síce zastavila ale táto časť výborne spracovala minulosť Ellie a aj ľuďom ktory nehrali hru tak dala vynikajúci pohľad na to prečo je Ellie taká aká je .  Ďalšia výborná časť . Teším sa na pokračovanie. Dúfam že finále bude grandiózne a brutálne. ()

Dawe2

Skoro zbytečný  a předlouhý flashback, bez kterého by se seriál v pohodě obešel. Stejně tak by se obešel bez přidaného lesbian tématu. Zbytečně zkažený už druhý díl téhle série. A stačilo by tak málo, Ubrat jednu pusu, ubrat stopáž flashbacku a trochu posunout i hlavní děj. Holt není vždycky posvícení ... ()

Brodequin

No jejda. Díl od dílu degraduje a tohle byla jedna velká nuda, že jsem půlku v podstatě přeskákal. Protože dívat se půl hodiny jak si holky hrají v obchoďáku, kvůli tomu jsem tenhle seriál sledovat nezačal. Samozřejmě se k tomu musí přidat nějaká lesbická scéna, protože kluky už jsme měli. Zase sem tyhle věci musí tahat, protože je to dnes v módě, ale seriál díky tomu začíná upadat do průměru. Dialogy byly také dost hloupé... Zatím dost pozadu za Walking Dead. ()

jirka.maso

Tak po třetím díle, kdy jsme byli nuceni sledovat souboj dvou chlupatých medvědů, si dáme ještě nášup v podobě dvou nebinárních dívenek. Dva ze sedmi dílů řešit, jestli mají postavy raději díru nebo klacek. A není to málo Antone HBO Pavloviči? Ale OK, snesl bych to, co ale nesnesu je totální casting fail v podobě Storm Reid. Postavíte kulisy jako kráva, vystavíte celej obchoďák a pak do toho plácnete tohle herecký dřevo, který tak naprosto zabije celej díl. HBO by asi taky chtělo "legendary dance scene", no smůla. Jenna Ortega je jenom jedna. ()

TeamStark

Takový návod jak nepřímo prohloubit vztah dvou postav v díle, kde jsou tyto postavy spolu ani ne 5 minut. Celodílovou retrospektivou to hází zrcadlo třetímu dílu. Ten ale byl takový malý perfektní film o tom, jak se dá žít “normální” život v tomto postapo světě, zatím co tohle je ne až tak zajímavá ale důležitá výplň.  Shrnuto: V rámci celku důležitý díl. Jako samostatný díl slabší. ()

argo.smile

Bella Ramsey, dával som ti dlho šancu ale toto je úplne zlá voľba a šľapnutie do veľkého hovna pre všetkých. A ja mám pocit že “seriál roku” upadá do zatratenia. Radšej si naozaj zopakujem hru ako toto… ()

morepower

Pozor lehký spoiler: Jo, tak takhle ji kousli, aha. No a dál...? Kvůli tomu a troše lesbický romantiky jsem tomu asi úplně nemusel věnovat čas. No vlastně se tomuhle dílu nepodařilo přikovat mě k židli (podobně jako většině těch předešlých), bohužel. Já tak nějak čekám, spíš bych teda byl rád, kdyby to všechno nezábavné, nudné a vatovité, co proběhlo v minulých dílech, bylo předehrou pro strhující finále. Tak nějak si myslím, že ale nebude, no a s první sérií pro mě tenhle seriál skončí... ()

Fuksinka

Super díl, u kterého jsem se fakt bavila. Holky si užívají a my poznáváme Ellie mnohem víc. Dozvídame se spoustu zajímavých podrobností. Finále bylo dojemné, jen moc nechápu, proč tam nebyl úplný závěr. Asi si ho tvůrci ještě šetří na později. ()

HNTR

Sedmý díl The Last of Us byl opravdu slabší... Epizoda popisuje, co se stalo před tím, než Ellie potkala Joela. Jenže tak nějak má trpčí příchuť než Left Behind ve hře. Možná bych docenil prolnutí se současným dějem jako je to ve hrách. Neberte mě zle, chemie mezi Riley a Ellie funguje skvěle a jejich vztah je opravdu to jediné, co v této epizodě funguje. Přítomnost jednoho nakaženého je fajn, ale celá atmosféra by se budovala lépe, kdyby bylo nakažených víc a odehrála se pořádná útěková sekvence, jako tomu bylo ve hře. ()

swenyx

Nechápu pokles hodnocení, jestli jsou tu lidi ublížení z toho že je Ellie vlastně lesba nebo nevím, ale bylo to dost věrné předloze a to se mi líbilo, obchoďák byl skvělej, škoda že teda nezahrnuli i soutěž v házení cihel na auta, ale jinak bomba. Jedinej problém mám zas s tím že je tu málo nakažených a nechce se mi moc věřit že by 2 borky který jsou trénovaný na nějakou sebeobranu nedokážou jednoho sejmout. ()