The Last of Us - Season 1 (2023) (séria)

Nakažení (S01E02)

(epizóda)
  • USA Infected
Z nakrúcania

Po útěku z karanténní zóny se Joel a Tess dohadují o Elliině osudu, zatímco si klestí cestu troskami dávno opuštěného Bostonu. (HBO Max)

Rayen1

Jiný a přece jenom stejný jako předloha, něco bylo vynechaný (procházení budov, podzemí), něco bylo přidaný (Tessino hledání cesty, pár dialogů), něco bylo upravený (situace kolem Tess, první střet s Clickerem)... ale pořád je z toho cejtit TLoU, a mě se to líbí. Jen ta Ellie... ale snad si už pomalu, pomaloučku zvykám... :D ()

Agáta

... nepatřím mezi milovníky "lekaček" - oceňuju krásnou výpravu, ale to nestačí - zatím je to taková zombíkovská klasika s variací na houbové téma - asi tomu už další šanci nedám... ()

Solverino

Druhá epizoda podstatně lepší, osvětluje trochu děj pro ty co nehráli hru. Pedro má dost omezený rejstřík bručení, Bella trochu navýšila frackovitost. Nevím proč jí vybrali - asi že nebude vadit až se propálí její orientace na LGBT+KGB? (hru jsem nehrál, tak nevím kdo tam byl tou nejvíc hejtěnou postavou - Bella?) ()

johnsnow

Fajnová epizóda, kde konečne meetneme clickerov, Bella sa ukáže že okrem výzoru to Ellie je a nech bučí kto chce čo chce. Jedna prekvapivo pozmenená smrť postavy poteší a som zvedavý či bude Bill taký husťoš ako v hre. ()

kubas369

8/10. Opět se mi hodně líbila scéna na začátku dílu, kdy celou tu záležitost s epidemii pěkně zakotvují do reálného světa. S čím už mám problém, je ta záležitost s tím propojením, protože by se to dalo zcela jednoduše využít proti nakaženým, přesně tak jak to nakonec udělají tady. Je to první velká změna oproti hře, která mi fakt vadí ale ne kuli tomu, že to ve hře bylo jinak ale kuli tomu, že to nedává moc smysl. Další věc s kterou mám problém, ale to není jen tady, je délka epizod. První hodně přes hodinu, teď sotva cca 50 minut, další přes hodinu, co to má jako být? Kdybych se koukal na každý díl po týdnu, tak mě to sere ještě víc. Ale tohle není problém jen Last of Us, tenhle problém má každý druhý stremovaný seriál. Jinak rozbité město vypadá na seriál docela slušně a navazuje správnou úzkostlivou atmosféru. A clicer vypadal naprosto fantasticky. ()

moviefan4

Čistá dokonalosť! Pre milujúceho fanúšika neskutočná spokojnosť s materiálom akým je The Last of Us je v tých správnych rukách, je doručený fan service s dávkou novoty pre každého z Nás! Píše sa história o prerušení kliatby videohrených adaptácii a som hrdý že sa to deje pri dokonalom diele ako je The Last of Us! ()

RobinPM100

Oproti prvnímu dílu atmosférou konzistentní díl bez hluchých míst, skvělá předtitulková sekvence na styl jak to všechno začalo. Musim vyzdvihnout hlavně parádně zpracované vylidněné město se smyslem pro detail, tady si tvůrci vyhráli, kulisy jsou hře opravdu velmi věrné. Konec s armádou houbo-zombíků měl grády, tleskám, doufejme, že si to tyto kvality udrží nadále. ()

DKU

Opět úžasný díl. Bylo tam přesně vše co jsem očekával. Herecké výkony, hlášky, atmosféra, prostě vše co bylo ve hře bylo opět ukázáno i ve druhém díle, ač trochu jinak, přesto excelentní. I to jak vypadá to okolí a samotní clickers. No a co se týče scény v muzeu? Tak na tu jsem se těšil ze všeho nejvíc a byl jsem z ní naprosto nadšený. Nejenom,že muzeum vypadalo stejně, ale i způsob boje, plížení prostě vše. Opět 10/10 Zaráží me pouze jedna věc. Extrémní rozdíl v hodnocení zde a na jiných stránkách. Mám spoustu známých, kteří neznají hru, jsou milovníci The Walking dead nebo World war Z a přesto jsou z tohohle seriálu zatím nadšeni. Chápu,že to nemusí být něčí šálek, ale  přesto nechápu hodnocení 1 nebo 2 hvězdy. Vždyť i kdyby vás to nebavilo, musíte přeci uznat, že vizual okolí, "zombie" a scénář a prostě styl natáčení musí stačit na minimálně 3 hvězdy. Pokud se nejedná tedy o úmyslný trolling. Pokud někdo má relevantní důvod tomu dát 1 hvězdu, tak mi prosím napište, opravdu mě to zajímá. Největším kritikem by měl být zapálený fanoušek herní serie, ale většině se to kupodivu líbí a to se jen tak někomu nepovede. ()

Fanda.Boukal

Tady není o čem. Naprosto fantasticky zpracované. Vyloženě z toho ta hra dýchá. Pokud takhle skvěle udělaný bude celý serial tak to bude bezkonkurenčně nejlepší serial roku a nejlepší herní adaptace všech dob. ()

AndrewNewman

Gradujúca atmosféra, vo vizuálne dokonalom obale, avšak keď nahliadneme za oponu vidíme len čistý gýč. Síce kvalitne zahraný a niektoré scénky sú pastvou pre oči. Všetko však kazí dokonalo predvídateľný dej a veľmi málo vykreslené postavy. Sklamaný však nie som a keďže som nikdy nehral hernú predlohu, som zvedavý na to, čo nám tvorcovia ponúknu ďalej. ()

Kanee

Nečekal jsem, že se na tuto videoherní ságu, která je opravdu skvěle zpracovaná seriálově, tak upnu.  Ono, je to docela kontroverzní seriál, když vezmu v potaz, jak vypadá herečka Ellie (Bella Ramsey) ve hře a tady...celkem downgrade, ale co, hraje fajn, to se musí nechat. A Joel (Pedro Pascal) je prostě živá videoherní postava, skvělý herec, hraje skvěle, vypadá jako on, prostě pecka. S kamarádem koukáme a každé pondělí žhavíme HBO na nový díl. Akorát škoda toho, že chtějí místo pokračování hry udělat pokračování pouze ve seriálové podobě, jako tomu je teď, akorát že předloha nebude a bude to čistě nové pokračování. To mi přijde celkem jako zahozený potenciální skok na nejlepší hry za daný rok nebo dokonce za desetiletí. Každopádně díl supr, seriál supr, nemohu se dočkat dalšího dílu..!! Naprosto čistá práce, PECKA. ()

PaTeXx

První pětihvězdičkový díl. Dlouho očekávaný první encounter s clickerem vyvolal obrovskou vlnu pozitivních nervů. A že fakt kurva obrovskou. Excelentní práce s kamerou a audiovizuální stopa, vzhled clickerů byl podle očekávání úžasný. Mrzí mě, že se trošku přeskočila pasáž v mrakodrapech, ale knihovna ji vynahradila naprosto dostatečně. No nic, Bille, here we come! ()