Samba se do Francie přistěhoval před deseti lety ze Senegalu. Pracuje načerno v různých zaměstnáních a doufá, že brzy dostane povolení k trvalému pobytu. Jeho neradostná rutina se změní, když potká Alice – manažerku, která trpí syndromem vyhoření a dobrovolnickou prací se snaží dát svůj život zpátky dohromady. Brzy mezi nimi vznikne křehké pouto. Jejich vztah se však nesetkává s pochopením okolí: Sambův strýc synovce varuje, že jej žena opustí, jakmile bude psychicky zase v pořádku, a Aliciiny kolegyně jí zase vyčítají, že si od klienta neudržela profesionální odstup. (AČFK)

Aurorka

Smutný osud sympatického Samby je líčen nejen jako každodenní boj o místo ve francouzské společnosti, ale zároveň se příběh vine v rytmu příjemné hudby a člověk se může některým situacím i pousmát, takže se s z něj nestává "jen" další sociální drama, ale příběh člověka, který se snaží žít svůj francouzský život a na kterého se možná pousměje i trocha štěstí... ()

Majkak

Celkový dojem z filmu je totožný se Sambovým charakterem, citlivý, lehce nesmělý a nejistý, střídající spontánní projevy s lehkou posmutnělostí. Občas až pospává, někdy zbytečně natahuje. Na rozdíl od Nedotknutelných se kamsi vytratil větší důraz na autentičnost postav. Samba je až zbytečné éterický. ()

Eluin

Režisérský tandem Toledano - Nakache se po velkém úspěchu filmu Nedotknutelní znovu vrhl do specifického žánru komedie, která citlivě reflektuje důležité sociální otázky. A v hlavní roli je zde znovu Omar Sy. Hlavním hrdinou je Samba, sympatický a mohutný černošský chlapík, který se do Francie dostal asi před 10 lety ze Senegalu. Od té doby ve francouzské metropoli pobývá jako nelegální přistěhovalec a živí se vším možným. Nejvíce pracuje v jedné restauraci jako pomocná síla v kuchyni. Přesto se nevyhne různým problémům, na jejichž konci čeká zadržení a naděje v kontaktu s (dočasnou) sociální pracovnící Alice (jako už tradičně skvělá Charlotte Gainsbourgh). Na film se pochopitelně můžeme dívat také způsobem, který vlastně veškeré Sambovo jednání může odsoudit. Je to zcela legitimní otázka k diskusi. I když se snímek Samba věnuje přistěhovalectví, tak otázku po jeho oprávněnosti tak trochu nechává stát stranou. Samba je sympaticky a šikovný chlap, ergo mu diváci fandí. Vše je navíc natočeno svižně, zajímavě a leckteré scény vyznívají i velmi vtipně (zmatky při překladu, sbližování Alice a Samby,...). Není to pochopitelně komedie stylu "lidová řachanda", ale velmi citlivý příběh s některými smutnými místy. Návštěvy kina rozhodně nelituji, zanechalo to ve mně podobný dojem jako již výše zmínění Nedotknutelní, tedy dojem vynikající :). Sluší se ještě dodat, že se jedná o adaptaci díla autorky Delphine Coulin. ()

Heroine

Myslím že tenhle film stojí a padá na sympatickém Omaru Sy, na decentním a inteligentním humoru, a na velice aktuálním tématu, které je sice dramatické, ale dá se brát i v celé své vážnosti s lehkým nadhledem. Není to pecka století, ale funguje to. ()

BOURQUE

„Ako sa menuješ?“ „Samba! Vieš, ako ten tanec...“. Film, ktorý so svojom príbehom je aktuálnejší ako kedykoľvek predtým. Osobné hodnotenie: 71% (***) ()

Torpid

Úsměvný milostný příběh na pozadí tématu integračně - sociální politiky Francie. Tohle spojení balancuje mezi sluníčkovou vylhaností a pozitivním náhledem bez předsudků na velmi smutnou oblast současné západní společnosti. Myslím, že nakonec bude záležet, jakou kdo má zkušenost s imigranty, a protože u nás jich zatím není tolik, asi hodnocení bude v červených číslech. Film táhne charisma Omara Sy a nalomená křehkost Charlotte Gainsbourg. Nakonec volím ten pozitivní náhled, protože život je s ním snažší. ()

bararich8

H: Not bad, not bad, několik povedených scén a hlášek, dobré postavy a jejich interakce, prostě se na to dobře koukalo, klidně by si to však zasloužilo zkrácení, 3,5* ()

mardun

Poprve mi Charlote nevadila a dokonce mi byla i sympaticka. Omar byl jako vzdy skvelej. Vkusne natoceny film o emigrantech a jejich potizich zaclenit se do spolecnosti. Co ocenuji jako pozitivum je, ze je to vykresleno docela pravdive ( Vlastni zkusenost). Dalsi klad je, ze jsem zde objevil uzasneho Tahara Rahima. ()

Razzor_82

"Samba, jako ten tanec!" Po letech stále dost silné téma. Oproti snímku Nedotknutelní je tenhle více melancholický a citlivý. Herecky opět dominuje Omar Sy. Sympatické jsou však i vedlejší postavy. Křehká Charlotte Gainsbourg ze které čiší plachost. Jde o vyváženou kombinaci decentního humoru a hořkosladkého dramatu. Nic pro xenofoby! 8/10 ()

mira.l

Samba je asi teď mnohem aktuálnější, než si tvůrci mysleli...:). A mě se to líbilo. Asi je to určité míry tím, že pro Charlotte Gainsbourg mám poněkud slabost, a opět se mi potvrdilo, že ačkoliv nemá a nikdy neměla vizáž modelky, tak z ní na obrazovce prostě nedokážu spustit oči, ona v sobě má neskutečné kouzlo. A tady se ukázalo, že umí chytit i slušnýho nerva:). Celkově je to takový příběh ze života, možná v jistých momentech více či méně přikrášlený, ale to mi vůbec nevadí. Poctivé 4*. ()

balcazar

U mňa je postupnosť opačná, najskôr som videl Aj dvaja sú rodina, až potom Sambu. Sambe niečo chýba. Nie je taká uvoľnená, plynie síce pekne, ale v prvom prípade bola škála emócií neskutočne široká. Asi mi aj trochu vadila Charlotte Gainsbourg, na môj vkus až príliš kŕčovitá. Tým nejdem film zbytočne negativizovať, tých 5% by som k hodnoteniu na csfd prihodil. ()

Maximilianus

Veľmi zaujímavá sociálna dráma. Trochu ťažšia a menej zábavná ako Intouchables, ale bolo zaujímavé sledovať Omara Sy v takejto (takmer) nekomediálnej úlohe, ktorej sa zhostil na výbornú. Aj ostatné herecké výkony boli nadpriemerne výborné. Atmosféra vás úplne pohltí a vy vďaka tomu všetko prežívate s hlavnými hrdinami. 7,4/10. ()

UncleSam

Skvělé! Že mělo jít o komedii mi teda nepřišlo. Šla jsem na film zadarmo (práce uvaděčky má své výhody ;)) bez větších očekávání. Podle popisu jsem čekala nějakou slaďárnu, jen odvar Nedotknutelných. Takže jsem během filmu byla příjemně vyvedena z omylu ;) ()

Marator

Námětem nic nového. Ale co do aktuálnosti, kdy Evropa neví co z uprchlíky z Afriky, trefné. Nelze očekávat takovou lehkost i když s vážným tématema jako byli Nedotknutelní. Je to více drama než komedie s pár chvílemi k zasmaní. Každopádně výkon Omara a Charlotte byl více než perfektní! ()

elimS

45% - komentář 20ti slovy: Film na aktuální téma. Akorát Sambovi jsem fandil, protože ten má snahu normáně žít a nedělat bordel. Dvě hodiny to ale mít nemuselo. ()

BuchtiCZ

Kupodivu jsem se asi 3x pousmál. Pokud se nezamýšlím nad podstatou toho příběhu, tak jako pohádka o frustrované bělošce, co s černouškem ke štěstí a životní rovnováze přišla, se to celkem dá považovat za průměrný film. Pokud však tvůrcové měli na mysli sdělení, že kolabující evropská společnost má být zachráněna přílivem pracovitých, dobrotivých afričanů, byla by to nebezpečná propaganda. ()

hazdrova

Ja som teraz úplne neobjektívna, ale nevadí. Akonáhle je vo filme Omar Sy s tým jeho úsmevom za milión dolárov padám do kolien. Charlotte mi príde vo všetkých filmoch taká zmätená, neviem či je to povahou filmov, ktoré si vyberá, alebo je to naozaj jednotvárna herečka. Tentokrát utečenecká tématika ako riť na šerbel. Tahar Rahim výborne doplnil exotické obsadenie a celé to tikalo jak švajčiarske hodinky. ()

piglit

Normalizační komedie z prostředí nepřizpůsobivých menšin. Sice milé, ale hrubě proti proudu. Děkuji verbalovi za výstižné shrnutí - není co dodat... ()

MirkaP

Smutná komedie se sociálním podtextem, to je asi nejtrefnější popis. Nejoblíbenější postavou pro mě byl Wilson Tahara Rahima, celé to rozsvítil. ()

Pete

Všednodenní příhody ze života frankofonních imigrantů, nahlížené přes růžové brýle s jakousi elegantní lehkostí. ()

Startuje letní přehlídka BEST FILM FEST

Startuje letní přehlídka BEST FILM FEST

09.07.2015

Volné seskupení čtyř artových kin v Praze: Atlas, Evald, Lucerna a MAT pořádá od 9. do 15. července tohoto roku BEST FILM FEST, týden nejúspěšnějších a divácky nejnavštěvovanějších filmů první… (viac)