Dospívající Ed, který si zvyká na novou školu v novém městě, se spřátelí se svým sousedem Ashbym. Jde o bývalého zabijáka CIA, jenž chce odčinit své hříchy dřív, než prohraje boj s mozkovým nádorem. Ed od něj dostane řadu životních lekcí. Když Ed Wallis nastoupí v novém městě na novou školu, jeho prvním úkolem je napsat esej o některém z příslušníků starší generace. Obrátí se proto na svého souseda, samotáře Ashbyho, který mu přislíbí pomoc, ale jen pod jednou podmínkou: když bude mít Ashby nějaké pochůzky, musí ho Ed vozit po městě. Chlapec ovšem netuší, že je Ashby bývalý zabiják CIA, kterému zbývá jen pár měsíců života. A co víc, Ashby zjistí, že na něj před několika lety jeho bývalí šéfové ušili boudu a přiměli ho zabít nevinného muže. Rozhodne se je proto před svou smrtí zavraždit. Ed tak nevědomky dělá Ashbymu, který sleduje a zneškodňuje své staré kolegy, řidiče na útěku z místa činu. Během toho se mezi nimi vytvoří silné pouto. Ashby zaplňuje prázdnotu, kterou v sobě Ed po otcově odchodu pociťoval, a povzbuzuje ho, aby odhalil svůj skrytý talent a vstoupil do školního fotbalového týmu - k velkému překvapení všech spolužáků i dívky, kterou Ed tajně miluje. (Cinemax)

Ashar

Jak Ed potkal Mickey Mause. Omlouvám se za přirovnání plastikového Mišáka ke kreslenému, ale ta maska herce Mickeho mne dostala! Mickey promiň, nikdy jsem tvůj fanda nebyl, ale co jsi s tím svým ksychtem udělal, tak to je katastrofa. Jinak za mne dobrý. ()

Hapretor

Největším překvapením tady byl Rourke, který když už vypadá jak zboxované prase na botoxu, tak aspoň hraje fakt dobře. Jinak vtipné je to minimálně. ()

BOURQUE

Základ príbehu neobsahuje žiadne prekvapivé momenty. Herecky priemerne zahraný, film patriaci do TV na piatkový večer. PS. E. Roberts stále v skvelej forme! Osobné hodnotenie: 70% (***) ()

JOZZZKO

Pre mňa skvelé, možno tomu chýbal trošku akčnejší spád. Stále sa neprestávam diviť ako ma fascinujú tieto nezávislácke teeneagerské schýzy. A ich lásky. ()

Likan7

Přišlo mi to dost o ničem. Od naprostýho odfláknutýho snímku, který ani nemá co říct, to zachraňuje Mickey Rourke, kterýmu věříte všechno, co řekne a neřekne. Jeho charisma a podmanivý pohled je to nejlepší, co v tomhle filmu uvidíte. Až na Emmu Roberts. ()

DavidWebb

Nemôžem inak ako začať Mickeym. Fascinujúce, ako sa tento chlap vyrovnáva so svojím vlastným starnutím a s tým spätým výzorom. Nielen v tomto fliku pôsobí, akoby sa ho to ani netýkalo, akoby bol život pre neho ozaj iba povinná jazda bez cieľa, ale práve takýto chlapík potom často vyžaruje akúsi „auru“ a jeho vonkajší vzhľad je pre neho niečo také nepodstatné, že si kľudne s ksichtom jak rozmlátený nárazník a s neodmysliteľným medvedíkom čistotným na hlave, trúfne na čokoľvek a kohokoľvek (včítane balenia trebárs aj miss amerika). Môj obdiv je o to väčší, že musí všetky pocity odohrať iba očami, max. ešte tak vycerenými zubami. A aj tak to dáva, čéče. Čo sa týka filmu, videl som lepšie videl som horšie, v zásade sa o nič svetoborné nejedná, ide o to, že je to hodne príjemné a odpočinkové pozeranie. Pohodovka na nedeľné popoludnie. 70%. PS: U toho kňaza to mal dosť jednoduché, také ľahké by to nebolo. Bolo? ()

TommyDiamond

Dospívající Ed to rozhodně nemá jednoduchý. Po rozvodu rodičů bydlí v novém městě. Otec o něho nemá zájem a jeho máma se kterou bydlí si pořád neúspěšně hledá nového partnera. Ve škola nechce být Ed za loosera a tak na to jde hodně svérázně. Navíc ho čeká složitá láska k místní inteletkuálce a do toho soused Ashby.... Ashby je vysloužilý agent, co zabíjel lidi. Zbývá mu necelý měsíc života a chce napravit vše co se ještě napravit dá. Mezi Ashbym a Edem tak vznikne nečekané přátelství. Aniž by si to naši dva hlavní aktéři připouštěli momentálně jeden druhého potřebuje..... Příběhově film nenabízí nic nového pod sluncem, ale McNamara díky postavám, jejich mezivztazích a vkusnému humoru dokázal navodit úžasnou atmosféru. Za mě to jsou jasné čtyři hvězdy, bavil jsem se!!!!! ()

Shitonit

Rourke vypadá jak mumie, vtip z něj ne a ne vypadnout, celý děj je mi silně nesympatický, hlavní hrdinové protivný, a vůbec. Slušně napsáno... tento film mne poněkud minul. ()

wege

Když Asbhy ve filmu říká Edovi, že takového kluka nikdy neviděl, dokonale to vystihuje všechny hlavní postavy ve filmu. Ashbyho, Eda, jeho matku i Eloise (nejdivnější role, možná i herecký výkon od Emmy Roberts). Všichni jsou divní, těžko uvěřitelní v reálném světě. Jasně nestává se často, aby se vedle vás bydlel penzionovaný zabiják s pár měsíci života, ale stejně ten film zanechává pachuť toho, že vše šlo prodat tak nějak lépe. V amerických filmech, ve kterých se aspoň trochu objeví americký fotbal (basket, baseball, je to vlastně jedno), vždy nesmí chybět motivační proslovy v šatně před nebo v průběhu anebo po zápase. Každý není Al Pacino v Any Given Sunday, aby ten proslov měl koule. Ale ty patetické projevy, nehrál jsem tedy žádný sport na střední, ani univerzitě v USA, ale vždy si říkám, skutečně se to tak děje? 60%. ()

Dominik 261

Až podpriemerom by som to hodnotil. Tempo slabé, dej zo začiatku vyzeral byť aspoň trochu zaujímavý, ale postupom času to bola len nuda. Minimum dramatickosti, hlavnej postave všetko tak nejak vychádza a len namiesto nezdaru je skôr pasivita. Emma tam má relatívne malú rolu, ktorá to moc nezachráni. Mohol to byť aspoň priemer, ale bohužiaľ je to na 2*. ()

Karlos8

Poslední dobou, jako kdyby se s podobnými příběhy roztrhl pytel. Dějová linka je většinou stejná. Starý, vypelichaný stařec má výrazný vliv na mladého puberťáka, který má vždy nějaký ten problém. V tomto případě se jedná o Eda, který sebevědomím zrovna nehýří. Přesto si k sobě oba dva najdou společnou cestu i poté, kdy Ed zjistí, že Ashby zabil již několik desítek lidí. Malinkou, přesto krásnou stopu má v tomto snímku i sympatická Emma Roberts, která je příjemným zpestřením. Sečteno a podtrženo, o dramatickou bombu se nejedná, na druhou stranu dívat se na to nechalo. ()

klichem

Mám rada takéto "generačne" počiny, ktore sa s lahkym humorom snažia spojit na prvý pohlad dva nespojitelne životy. Bohuzial tu si hlavne postavy absolútne nesadli a tak sa film cely cas len blaznivo snazit nahanat svoj vyznam. ()

Blazis34

Pro mě takové nemastné neslané dílo. Jeden ňouma potká tvrďáka a na oba to zapůsobí. Klučík začíná tvrdnout, zabiják roztávat. Už stokrát natočené, ale budiž. Jen mi ušel hlubší smysl onoho děje. Viděl jsem už filmy pouze zaměřující se na fotbal, či pouze na samotné vrahy. Jsem rád, že tady se to nakombinovalo, pač scény ze sportovního prostředí byly děsně trapné a pohádkové a Ashby byl zase moc flegmatický a neočekávající potíže, když zabil 95 lidí, naprostá blbost též. Takže kombinace, která se snažila překrývat jednu z těch částí možná byla nejlepší. Na druhou stranu ani jedna nebyla nějakým způsobem výrazná a důležitá. To, že Ed začne chodit s mladou slečnou bylo jasné po 5 minutách filmu, takže jediná otázka byla jen, zda Ed uvidí svého otce a zda Ashby přežije a dá se do kupy s Edovo mámou. Na nic jiného se nevyplatilo čekat. Docela slabé, ničím vyjímečné - 45%, sotva tři hvězdy. ()

Domas88

Nic originálního, ale povedlo se to.. Velice příjemné podívaní, spíš taková oddychovka, ale dobrá. Působilo to hodně přirozeně a hercům jsem vše věřil v tomhle se film povedl. ()

BoKo_CzT

Po Walterovi Mittym už druhý film v tejto sezóne, ktorý mi opäť dodal nádej, že ešte stále okolo mňa žijú aj ľudia. Teda nielen supermani, avengeri, thorovia, rambovia... Nielen Nike, iPhone, Beats audio a Swarowski. Skutočný ľudia, ktorí zažívajú vzostupy, no častejšie pády, zažívajú lásku, ale aj sklamania. A najmä nie sú dokonalí a teda ich život je plný prešľapov a je najmä hľadaní a ceste, ktorá je plná kopcov. Ceste k tomu, stať sa aspoň trochu dobrým človekom. A hviezdička navyše je pre večne charizmatického Mickeyho Rourka. Rešpekt človeče. ()