Kukuška

• Česko Kukačka (viac)

KUKUŠKA je nový film režiséra svérázných lovů Alexandra Rogožkina. Je září 1944, těsně před ukončením válečného stavu mezi Finskem a Sovětským svazem. Finský "nacista", odstřelovač Veiko, je připoután ke skále, zatímco Ivan, kapitán sovětské armády, je zatčen tajnou policií. Oba, odsouzeni k smrti svou vlastní armádou, na poslední chvíli unikají neblahému osudu a náhodně nalézají útočiště u mladé Laponky Anni. Ta v nich však nevidí vojáky znepřátelených armád, ale především muže. Každý z nich rozumí pouze svému rodnému jazyku: finštině, ruštině a laponštině. V pustině severní tajgy však musí všichni žít pohromadě po několik dní (oficiálny text distribútora)

Ivoshek

Jasně, že to není reálný. Ale je to vtipný a má to příběh. A co víc si může člověk od rozhýbaných obrázků přát, ne, Šolty? ()

ARI50

Válečná zajímavost a velkolepost se nekonala přesně typ filmu buď vás příběh zaujme nebo ne. Kecy a nečekaný průběh filmu mě nebavily. ()

Morholt

Strašně ukecanej film a přitom tam mleli o voze a o koze, protože nikdo nikomu pořádně nerozuměl. Jenže i přes zdánlivě nesmyslný dialogy jsem měl nakonec pocit, že se celá trojice hlavních představitelů veze na stejný vlně a ten pocit mi zůstal i přes závěrečný tragikomický vyznění. A o to vlastně šlo. Kukushka sice nebyla úplně muj šálek kávy, ale i přesto ten čas nepovažuju za promarněnej. 60% ()

Richie666

Velmi procítěná záležitost, u které se i příjemně zasmějete, ačkoli se jedná o lehce pochmurný příběh tří lidských osudů. Charaktery postav jsou propracované více než svědomitě a pohled na jejich nucené soužití na jednom místě v sobě skrývá opravdu velký, krásně poetický zážitek... ()

Kamca_

Není to film pro každého, ale mě se to hodně líbilo. Zajímavě udělaný a neobyčejný film v krásné přírodě. A opět k ději stačili pouze 3 herci. Dávám 80%. ()

Padme_Anakin

Zcela prostým a obyčejným způsobem odvyprávěný příběh vezme za srdce a pronikne do mysli, je totiž tak hluboce lidský, že to vtěsnat do slov nelze. Tři cizinci, a to ve všech ohledech, propojí své osudy, aniž by si mezi sebou vyměnili, či dokázali vyměnit, jeden jediný rozumný dialog. A ač to vyznívá místy komicky, ta jazyková bariéra a četná nedorozumění, vše podstatné pro život se odehrává beze slov. V jednoduchosti je krása a v tomto případě i síla. Velmi kladně hodnotím srozumitelné poselství filmu, překrásnou a nedotčenou přírodu, úžasnou atmosféru a v neposlední řadě herecké výkony. Skvělé, prostě skvělé, působivé a podmanivé. ()

Kryton

Pamatuji si jak jsem onehdá nemohl usnout a byl nemocný. Na čt2 ve filmovém klubu dávali opravdu zajímavý film. Film z druhé světové války. Válčili Finové proti Rusum. Krásně zobrazení neporozumění , které pak vystřídalo přátelství. Doporučuji shlédnout. ()

NinonL

Jeden s alpským kvítkem na rameni, druhý s rudou hvězdou. Laponská chovatelka sobů, co neměla muže už 4 roky. Teď děkuje bohům, že jí poslali dva najednou. Všichni v jedné chatrči v liduprázdné pustině. Co na tom, že si nerozumějí ani slovo, že pro jednoho bitva skončila, druhý chce zabíjet dál. Vždyť válka je pro velké děti, dospělí dělají úplně jiné věci :-). Krásný a moudrý film. ()

Krt.Ek

A znáte ten, ve kterém se sejdou Laponka, Fin a Rus kdesi na severu v září roku 44? Ne?? Tak to by jste to měli rychle napravit. Nechcete přece přijít o film, v němž je téma jazykových bariér dovedeno do dokonalosti. Nebo ano? 75% ()

Rosana

Dokonalý film, který zdůrazňuje nesmyslnost války a hlavně lidi jsou stejní, ať jsou z jakékoliv země. Milý humor, myšlenka, hloubka! Nekoukejte na dabovanou verzi, přijdete o skvělý zážitek, kdy si lidé povídají každý jinou řečí. ()

Turiec

Keď sa stretnú traja úplne odlišní ľudia, ktorí navyše rozprávajú rôznymi jazykmi a musia chvíľu spolu žiť, tak o nedorozumenia a zábavu nemôže byť núdza. Rogoškin dokázal, že vie točiť aj iné filmy ako bláznivé komédie. Hodnotenie ****1/2 ()

Praxis

Výborný film o jedné chatrči, Finovi, Rusákovi a nadržené Laponce, kteří si ani jeden ale vůbec nerozumí. Královsky jsem se bavil a zaroven mě mrazilo v zádech. Ještě že máme ten sex, abychom se uvolnili.:)) ()

GodComplex

Multikulturni setkani 3 lidi v odlehle chatrci uprostred nehostinne tajgy. Vyborny zacatek (sniper, priroda), zajimave jadro (3 charaktery z nichz si kvuli ruznym jazykum ani jeden vubec nerozumi) a zbytecny konec (zdlouhavy resurekcni ritual). Celkove urcite unikatni experiment a opet odlisny pohled na valku. 6/10 ()

Maq

Největší hodnotou tohoto filmu je exotika prostředí. Druhou věcí, která vzbudila moji pozornost a jistou míru obdivu, je postava onoho Rusa. Je pozoruhodné, že ruský autor dokázal napsat postavu, která - ač vlastí odsouzená k smrti - nadále za ni typicky po rusku bojuje a do posledního dechu usiluje o nepřítelovu smrt. A postaví ji do kontrastu s Finem, který má k válce docela rozumný vztah, a Laponkou, která ji s divošskou prostotou pokládá za vůbec pitomou. Čili ten Rus z toho v ruském filmu vychází jako největší vůl. To je pozoruhodné. Jako celek se mi film jeví sice pravdivým, ale přece jen myšlenkově jaksi chudým. Dobrý autor by z námětu vytěžil mnohem víc. ()

Skip

Náhoda, které pomohla válka, svedla dohromady tři lidi na dalekém severu. Rus, Fin a Laponka. Nerozumějí si ani slovo, ale je zábavné sledovat, jak každý mluví o něčem jiném, a přesto jako by si rozuměli - snad skrz svá srdce. Škoda té příliš rozvleklé a tudíž nudící scény návratu. Minimálně po vizuální stránce ale musí být každý divák uspokojen stejně jako ona Laponka, která neměla čtyři roky chlapa, a najednou jí do "baráku" přijdou hned dva. Záběry severské přírody byly obravdu překrásné. ()

Laurent

Dobře zvolený prvek dokáže zjednodušeně charakterizovat celek, o tom je námět Kukačky. Jakoby jednotlivé postavy vystihovaly některé účastníky války. Díky tomu, nebo právě proto jsou tam taky některé nevěrohodné či podivné eskapády a zvraty. 3,6* ()

Dexter1

Osobitý ("svérazný") režisér Rogožkin si v tomto počine nadstavuje laťku priveľmi vysoko. Myslím to ako pre jeho ďaľšie filmy. Toto sa bude prekonávať ťažko. Vo svojom filme využíva nádhernu poetiku, krásnu obraznosť a milý humor. Chce tu ukázať ako si ľudia dokážu porozumieť bez toho, aby si rozumeli. Toto si menej ako 5* naozaj nezaslúži. ()