Zatím nejslavnější polská komedie, která se pravidelně vrací i k našim divákům. Hlavní hrdinové, dobrovolníci Max a Albert se po umělém zmrazení těla probouzejí o "něco" déle, než jak to plánoval původní vědecký experiment. Jejich šok je dvojnásobný, neboť se ocitli v 21. století, v novém společenství, kde žijí pouze ženy. Muži na Zemi zatím vyhynuli, ženy se staly zcela soběstačnými a "silnější pohlaví" je pro ně nepřítelem číslo 1. Max a Albert jsou tak proti své vůli považováni za jakési nepohodlné "vykopávky" a hrozí jim to nejhorší: smrt, anebo násilná přeměna v ženy... (oficiálny text distribútora)

Marys

LFŠ 2014: Jeden z dvoch filmov LFŠ, ktorému som sa rozhodol udeliť päť hviezdičiek. Zvláštne, že som o filme nikdy nepočul napriek tomu, že je to údajne veľmi kultová záležitosť. Zároveň mať si ho možnosť pozrieť v rekonštruovanej verzii s jasným a širokouhlým obrazom bolo skvelé. Na túto šialenosť sa naozaj oplatilo ísť. Veľmi pobavila. ()

filipvrbik

Nejlepší polský film všech dob. Jedná se sice o sci-fi komedii,ale je tu jasný politický podtext 80tých let. viděno v originálním znění 95% ()

dan4815

Přiznávám se, že s neanglickými filmy mám obvykle problém, velmi dlouho se do nich nutím. Sexmise je film, který jsem viděl jako malé dítě, když jsem si v obýváku pod stolem stavěl LEGO loď, kterou jsem pak chtěl zničit. Ale neudělal jsem to, protože jsem byl fascinován filmem. Poté jsem si v pravidelných intervalech osvěžoval paměť a za ty roky se to stále neomrzí. Hlavní představitelé jsou velmi sympatičtí, téma dobře zpracované a možná i nadčasové. ()

Garch

Komedie o manipulaci a totalitě, kterou by v té době český cenzor nedovolil natočit. Navíc, přirozená ženská nahota. Byla to tenkrát pecka. ()

mira007

V dávných dobách jsme se Polákům smáli ( což je z dnešního pohledu opravdu troufale absurdní ), že neumějí točit filmy, každý Čech znal dvě výjimky Kingsize a Sexmise - celkem bizarní sci-fi s jedinou opravdu známou polskou hvězdou známou za socialismu Jerzy Stuhr, který je otcem dnešní polské megahvězdy Macieje Stuhra. Samotný film je sice legendou, ale dnes působí jako vybledlá kuriozita do muzea. Námět je relativně originální - poslední muž na planetě v zemi žen, dobře zahrané s inteligentním humorem, ale dneska by to v hlavním vysílacím čase nedali. ()

Brejlil

Když mi bylo 13 (a to bylo v dobách, kdy se nedalo porno koupit v každé trafice), byl tenhle film pro mně zdrojem erotického vzrušení, které bylo "legálně" dostupné. "Holá baba" ve výtahu vedla. Jako film-podobenství jsem to tehdy nevnímal. Dneska už jsem větší, takže jako film to hodnotit dokážu. Upřímně nevím, je-li film výplod obav před feminismem, nebo přehnaně zakuklené podobenství o totalitních režimech. Zbývají mi jen některé vtipy, a nepříliš zvládnutá výprava, kamera a to mi příjde málo. ()

waits

Docela hodně jsem se tenkrát v kině pobavil a ještě i párkrát potom. Ted už se raději nedívám, abych to nezkazil :) ()

Vesecký

Že jsem tenkrát před třiceti lety film chápal jen jako nádhernou švandu, se nelze divit. Že však neprohlédl generál Jaruzelski kritiku totalitárního režimu, to se dost divím. Dnes jsem se skutečně na Sexmisi díval jinýma očima. Svět žen, které po třetí světové válce kvůli vzniklému záření najdou domov pod zemí a rozhodnou se zlikvidovat všechny muže, aby již nevládlo na světě zlo, které během dějin muži způsobují, se zvrhne v novou diktaturu, kde vedle dvou soupeříácích skupin elit žijí nevědomé masy, kterými je manipulováno. Na režimu vlastně nezáleží - fašismus, komunismus i bankami a zbrojními koncerny ovládané 21. století, vždy existuje snaha lidi balamutit. Ale Sexmise je především výborně udělaná sci-fi komedie s nmádhernými výkony O. Lukaszewicze a J. Stuhra, kterého jsem v tomhle filmu vlastně tenkrát poznal. Člověk se musí zasmát u vtipům, které možná vložili do úst hercům čeští překladatelé ("co to děláte, já jsem přece funkicionářka"). Mladá generace už asi takovým vtipům tolik nerozumí... ()

Antaeus

Perfektné.. No ale na druhú stranu predstav si ten pocit: upíšeš sa na tri roky. Zobudíš sa o 50 (aj to len vďaka tomu, že Ťa vykopú archeologičky). Do sveta bez mužskej konkurencie a tým pádom nekonečných možností. Samé ženy a dievky. No paráda. A potom to príde: jeden šok za druhým. Žiadne cigarety! Žiadna pálenka! A (pre Kristove rany!): žiaden SEX!! No jedného by z toho piclo. Behom pár dní sa z predstavy o raji stane peklo na zemi. A aby toho nebolo dosť, všeobecná viera hlása, že napríklad taký Jednokameň (pre jazykov neznalých: Ajnštajn) bol vlastne ŽENA! Jo, veru, nie je všetko zlato, čo sa vyští.. ()

petikacka

Viděno poprvé v letním kině a pršelo...Přesto jsem se náramně bavila...A musím říct, že ten film vůbec nestárne...Až to jednoho může dnes zaskočit jak se to vlastně skoro vyplnilo...Úplný Jules Verneovský příběh...Za mě 85% ()

hemul

Ten film som po prvý raz videl na Silvestra v slovenskej televizii so slovenskym dabingom (mimochodom skvelým) a s mojou mamou. Mal som asi 12. možno viac, nepamätám sa, ale tá mama pri mne mi nedovolila užiť si ho naplno. Ale veľmi sa mi páčil. Naposledy som ho videl s mojou manželkou. Stale sa mi rovnako veľmi páči. Obaja, ja aj manželka, sme sa dobre bavili. Užili sme si ho. Len mám taký nutkavý pocit, že obaja z úplne odlišných dôvodov. Najlepší dystopický film, najlepší plot twist a najlepší záverečný záber v dejinách kinematografie. ()

pend

Absolutní klasika filmů z východního bloku. Název je pochopitelně zavádějící. Nahých žen si samozřejmě užijete do sytosti :) Jerzy Stuhr je vynikající a naprosto uvěřitelný. P.S. Dokonce i americká kritika si všimla zřejmé inspirace Bayova Ostrova. ()

Procker

Skutečně velice vtipná a zajímavá polská komedie, na kterou jsem se začal dívat s počáteční nedůvěrou, která se ale změnila na netrpělivé zaujetí, jak bude příběh pokračovat. Vysloveně nedočkavý jsem byl ve chvíli, kdy tři hlavní hrdinové vylezou na pláž a hledají aspoň nějaké známky civilizace a najdou dům, o kterém zjistí, že je paní či ?pana? excelence(snad jsem neřekl příliš). Příběh má silný podtext, ve kterém se ukazuje síla neomezené moci a schopnosti "ohlupování davů" a docela s přesností předvádí, jaké by to asi bylo, kdyby na Zemi vládly ženy. Na to, že byl film natočen v roce 1984, jsou zde celkem kvalitní triky a myslím, že v této době se jednalo o film přelomový a oblíbený. 4*/80% ()

Jeremiah

Který z chlapů by alespoň jednou nezatoužil dostat se do země žen s možností neomezeného výběru mezi nima,že? Ale pozor realita může být velmi odlišná ... Pokud chci přijít na veselejší myšlenky sáhnu po tomto filmu a vychutnávám si některé jeho pasaže a nezřízeně se chechtám - proto se přece točí komedie, né? ()

mul.berry

Perfektní zápletka. Na první pohled se film jeví jako Femen projekt, na konci se prvotní odhady ukážou jako zcela mylné. Mužské pokolení vyhynulo a svět z podzemí ovládá její velebnost s bandou vycvičených modelek. Jednoho dne však vykopou dva jedince opačného druhu, kteří již přes 50 let hybernují, a v estrogenovém úle nastává zmatek. Na povrch se dostávají dávno zapovězené lidské elementy – pudy, láska a sex. Lukaszewicz a Stuhr vytvořili báječnou dvojici, jež se vzájemně doplňuje správným výchoďáckým humorem. Určitě stojí za podívanou. ()

Everyone

hranice mezi genialitou a pouhým šílenstvím je vždy tenká...film neustále osciluje mezi 5 hvězdami a odpadem, až nakonec dobalancuje do stavu, kdy divák musí uznat, že to měl scénárista promyšlené a že celou dobu tahal diváka za fusekli...atmosféra mohla být ve filmu jakákoliv, Pavel Hajný, resp. Juliusz Machulski zvolili trhlou postpubertální jízdu, musím ale přiznat, že některé hlášky byly opravdu povedené..originalita z tohoto snímku jenom prýštila ()

Bozvav

V dnešní době by se v rámci hodnocení tohoto snímku dalo dlouze polemizovat na stále aktuálnější téma ženské otázky. Hovořit o nadčasovosti díla, které jasně vymezuje proti extrémnímu feminismu na stranu jednu, na straně druhé poukazuje na vzhahové nešvary dob minulých o striktně daném rozdělení rolí. Nicméně na to já z vysoka dlabu. Prostě se jedná o vytuněnou komedii s výborným obsazením, kde hláška střídá hlášku, děj má hlavu a patu a nic není černobílé, alespoň co se vztahů týče. Na svou dobu vymazlený vizuál, dosti odvážné a nikdy se neomrzí. Nemohu nepochválit hudbu, kameru a režii. Ve své době naprostá bomba, ale i dnes si Sexmisi ráda pustím. Za mne plný počet na druhou. ()

5. ročník festivalu Future Gate

5. ročník festivalu Future Gate

07.02.2018

Pátý ročník festivalu science fiction filmů zavítá do pěti měst. Jako každý rok představí časem prověřené klasiky i filmové novinky, a nově i dokumenty, workshopy, velkolepý koncert nebo diskuse se… (viac)