Ferdinand

• Česko Ferdinand (viac)

Ferdinand je veľký býk s veľkým srdcom. Je to roztomilé, no trochu nešikovné až groteskne pôsobiace stvorenie, ktoré ale neznalí ľudia považujú za nebezpečné a zúrivé monštrum. Keď si jedného dňa Ferdinand neopatrne sadne na čmeliaka, ten ho štipne a Ferdinand sa splaší. Celú udalosť vidia vyhľadávači býkov do koridy a rozdivočelý Ferdinand ich uchváti natoľko, že ho okamžite chytia a odvezú. Ferdinand je ale odhodlaný vrátiť sa k svojej rodine a pomocou svojich nových priateľov sa vydáva na dlhú cestu Španielskom. (CinemArt SK)

Mr.nachos

Viděno v předpremiéře a je to za poslední dobou pěkná pohádka, u které se nebudou nudit ani rodiče povinně sedící vedle svých smráďat. ()

Meeryan

Moc hezká pohádka, hodí se do dnešní doby, vegetariánství je na vzestupu, souhlasím, s tím, aby byly býčí zápasy zrušeny a škrtám si navždy hovězí maso z jídelníčku! ()

boombang

Celkem dost nudná a předvídatelná bejkárna - doslova. Většina postav je ošklivá - a koza je nejšerednější tvor v celé galaxii. Ale kde jinde uvidíte dodávku plnou bejků řízenou ježky...? ()

Mykhaluu

Bylo to poetické zpočátku, následně přehnané, ujeté, ale zábava jak hrom, ani odporná koza Lupe a nechutní njémeští koníšci to nezkazili natolik, aby si člověk s pýchou neuvědomil, že hrubá síla tuny hovězího nemá šanci proti inteligenci a spolupráci lidí. Jediné, na co mohou hrát jsou city... ;-) No a pro děti konec dobrý, všechno dobré... :) ()

Detak

Uff, tak nakonec to dobře dopadlo, no už jsem měl strach :-) Popravdě jak postupně děj gradoval, tak se pozvolna ztrácela i má nelibost k tomuto počinu, až se nakonec obrátila do kladných čísel (chvílemi jsem se i smál). Jako velký odpůrce koridy a zabíjení zvířat pro radost či zábavu, jsem nakonec uznal i poselství tohoto filmu. Bokem: Ve Španělsku jsem nebyl na moc místech, ale ve městě Ronda ano, a to je to město s obrovským mostem uprostřed. ()

PlysovyMacko

Rozprávka o mierumilovnom býkovi je určená hlavne pre deti, keďže mňa príbeh až tak neoslovil.  Najlepšie scény sú tanec, hromadný útek a najvtipnejšia je postava kozy. ()

klichem

Po uvodnych 15tich minútach, kedy sa malý ferdinand dostal na kvetinovu farmu, som zo srandy povedala: “parada, pekne to bolo - mozeme ist domov” to som ale este nevedela, aku som mala pravdu... Zbytok filmu ma cakala uz len hrozna nuda, nesympaticke postavy a nekonecne cakanie na koniec. Nezachranila to ani krasna animacia. Na tento film som sa ozaj tesila ale bolo to sklamanie! ()

megajalec

Dobré. Ferdinand má zaujímavý príbeh, vtipné postavy, fungujúci scenár, nenudí. Tak to má byť. V kine sa bavili nielen deti, ale aj dospelí. ()

pafka

Ani dospeleho neurazi. Pribeh byl dostatecny na to, aby jste se nenudili. Animace skvela. Byly tam i animovane gagy, ktere byly uplne senzacni (stara koza, kralicek). Celkove rozhodne nadprumer. ()

PaTeXx

Příjemná, emotivní, dobře zpracovaná pohádka, která ovšem má pár chyb. Hlavní chybou jsou vedlejší postavy, hlavně ta otravná koza a ježci. Býci byli fajn. Nevadilo by mi ani kdyby byla stopáž o deset minut kratší, 108 minut by si zasloužily jiné animáky. Nebylo to špatné, ale mohlo to být i lepší. ()

JollerCZE

Veselá španělská komedie, která, co se týče dialogů velice pobaví. I celkem jednoduchý příběh lze zvládnout, i přes jeho slabší finále. Konec, který nemohl chybět. Pěkná práce, co se týče animace. Blue Skye odvedly dobrou práci. ()

blondboss

Ferdinand je len ďalšou priemernou animovanou rozprávkou pre deti z dielne od tvorcov Ice Age a podobných vychytávok. Čo ma trošku zaráža, je fakt, že som nebadal nejaký zásadný posun v animáciách, a sú viac-menej také nezáživné a nudné, vlastne ako aj celkový dej. Akože je to milé, pekné, miestami aj zábavné, ale nevyčnieva to proste z priemeru. 55 % ()

lektvar

… Predvidatelne? Je to animak. Kto neveril ze nemo prezije a simba sa stane kralom…? Surove? Tom a Jerry boli len horsie verzie Kennyho… Kone su namysleni hajzli, co sa boja igelitoveho sacku? … Fakt… Kozy su uletene diablove stvorenia co zozeru konzervu sardiniek..? …Nepustajte kozy ku autu!!!… Kravy ze su inteligentne? Kuknite si videa na nete alebo cestujte v case a zoznamte sa s maminou Kvetušou. Toto je Fantasticka oaza zvieracej hierarchie a inteligencie na farme. A kto pozna zvierata toto si uzije k smrti. Btw… Dakujem, ze tam nie su ziadne macky a psy. ()

Sestra v akci našla režiséra

Sestra v akci našla režiséra

03.10.2021

Hudební komedie Sestra v akci z roku 1992 se dočká dalšího pokračování. Takřka 30 let od vzniku prvního dílu se tak herečka a moderátorku pořadu The View Whoopi Goldberg vrátí do jeptiškovského… (viac)