Rogue One: A Star Wars Story

• Česko Rogue One: Star Wars Story (viac)

Rouge One: A Star Wars Story je prvým zo série nových výpravných samostatných príbehov Star Wars. Výpravné dobrodružstvo netypických hrdinov, ktorí sa spoja v drsných časoch, aby sa vydali na nemožnú misiu, ktorej cieľom je ukradnúť plány najničivejšej zbrane Impéria – Hviezdy smrti. (Saturn)

starbrejkr

Až druhé zhlédnutí po 5 dnech rozseklo můj názor na film. Původně jsem byl trochu rozpačitý - skákání z planety na planetu a neschopnost vytvořit si aspoň trochu vztah k hlavním postavám mi dost kazilo zážitek z filmu. Napodruhé (a ve 2D, protože 3D je opět i tady zbytečné) mě již film pohltil a já mohu s klidem prohlásit, že se nejedná pouze o výplň mezi E7 a E8, ale plnohodnotný příspěvek do SW univerza. Vlastně je skoro zázrak, co se z poměrně banální zápletky nakonec podařilo natočit za film. Na závěru mi sice pořád trošku vadí až přehnaně hrdinské finále některých postav, ale celkově poslední třetina filmu fantasticky graduje. No a když se na úplný konec rozsvíti ve tmě červený meč, měl jsem neskutečnou husinu. Zmiňuje to tu skoro každý, ale já musím prostě taky - Lorde Vadere, vy jste prostě nejvíc! Jedinečné představení temné strany síly... ()

cubajz

Ale tak jako je tam Darth Vader, který se probíjí povstaleckou lodí za ukradenými plány, to za to přeci stojí i když to přijde až úplně na konci... ()

bourec

Ani já nejsem příznivcem Star wars,už na vojně jsem při jednom z prvních dílů prskal jako starej dědek,no a ta lhostejnost mi zůstala až doteď.Rogue one jsem skouknul jen z povinosti,znuděnosti,je to samozřejmě skvěle natočený,ale já ty postavy neznám,nepamatuju si je,ani nechci,a stejně jako Star trek tomu fanatismu diváků nerozumim.60%. ()

C0r0ner

Po sedmé epizodě jsem byl hodně skeptický. Jakmile se ale nastartoval příběh, byl jsem okamžitě vtažen a naplno si užíval až dětskou radost nad tímhle fan for fan made filmem. Darth Vader byl na scéně s bídou tři minuty, ale udělal kurevské atmosféry, že mě z ní mrazí ještě teď (fakt). Sága asi půjde do prdele, což je mi ve výsledku jedno, ale chci něco podobného. 100% ()

Martrix

Tohle je smutné, vážně smutné. PLÁNY HVĚZDY SMRTI, JSME ZÍSKALI ZA CENU OBROVSKÝCH OBĚTÍ, zaznělo v některém ze starších dílů. A Rogue One: Star Wars Story, nám 133 minut ukazuje, co se za touto větou skrývá a jak je možné, že stačila jedna střela, aby byla ona hvězda smrti zničena. Pravda, je spousta filmů, které by se dali shrnout do jedné vcelku laxní věty. Ale tady to zamrzí, protože SW svět je bohatý a do těch 133 minut by se jistě vešlo víc, než jen akce, akce, akce... . Star Wars jsou space operou, ve které navzdory názvu nebyla samotná válka ústředním motivem. Tím byly v první řadě vztahy mezi postavami a boj mezi dobrem a zlem, světlou a temnou stranou. Ta naivně fantastická poetika SW byla velmi potlačena a pokud se objevila, tak to bylo jen v podobě patosu. Podle mě neměla tato vsuvka vůbec vzniknout a pokud ano, měl to být 45 min. dlouhý bonus, na nějakou výroční DVD edici. Vybuchování, střílení...akce byla i ve starých SW, ale pouze v takové míře, aby doplňovala děj. Tvůrci Rogue One: Star Wars Story z ní ale udělali ústřední motiv, kolem kterého pohodili prostinký příběh. Navíc se všemi postavami bylo naloženo velmi podivně, což na jednu stranu chápu, ale ... dobrý scénárista, by si s jejich neexistencí v hlavním příběhu, jistě uměl poradit líp. Za mě zklamání a velký údiv, jak málo stačí některým lidem k maximální spokojenosti. Star Wars: Síla se probouzí (2015), mě sice svou nenápaditostí moc nenadchly, ale ve srovnání s tímto filmem, zapadá do příběhů hvězdných válek mnohem lépe. PS: mezi hloupý a dětinský je veliký rozdíl, RO je i přes tu závěrečnou fatalitu, nehorázně hloupý film. 3* jsou maximum. ()

necisty

Do prdele už! Nebaví mě to, je to pořád ta stejná píčovina dokola. Hlavně, aby jste nezapomněli na kulaté šedivé hovno, ve kterém je samozřejmě udělaná pojistka, aby to všechno pěkně řóchlo. No a pak najít jen nějakého červeného, zlatého, teda teplého a obézního velitele, který prostě proletí tou nejmenší dírečkou v tom hovínku a trefí se do teho... Bart Vyndejmihoder to po zmrzačení tři čtvrtě flotily samozřejmě musí vidět, aby si u toho cvrkl a pak zdrhl do bezpečí, protože vy jste tak tupí, žerete jim to a zas na to polezete do kina. Já s tím končím. ... GA Cinema ()

carly

Tento film bol úplne iný, ako som čakala. A oveľa úžasnejší ako som si dokázala predstaviť. A ak by som si fakt musela vybrať najobľúbenejšiu postavu, tak jednoznačne K-2SO.Star Wars universe je ako moderné spracovania Slovenských ľudových rozprávok. Rogue One je ako po tom, čo ste sa prekúsali všetkými troma zbierkami dostať do rúk vydania z 50-tych rokov z pôvodnými prepismi. Je to stále dobré. Je to stále známe. Ale, oh boy, je to drsné. A stavia New Hope do úplne inej perspektívy. Ako ďalší diel skladačky to krásne dotvára obraz. Ako samostatný film je to jedno z najlepšieho, čo nás tento rok postihlo. ()

agathon

Dávám pět, protože se považuju za skalního fanouška SW, bavil jsem se a po skončení filmu měl (možná paradoxně) lepší divácký dojem, než po loňském Síla se probouzí... Ale nemůžu se zatím zbavit pocitu, že Disney tu pracuje na relativně generické, i když nadmíru precizní, franšíze, v jejímž rámci nás ani v budoucnu nějaká vysloveně pecka nejspíš nečeká: Všechno perfektně načasované, vypointované, řemeslně bezchybné, ošetřené marketingově, ale nějak bez odvahy, spontaneity a duše. Jako ideální předvánoční fan-porn byly loňská i letošní SW jízda super zážitek, o tom žádná. Ale musím se přiznat, že vnitřně mi v něčem byla skoro bližší ta naivní Lucasova nová trilogie, která nějakým tvůrčím způsobem rozvíjela původní premisu a dotvářela svůj vlastní svět (nebo se alespoň snažila). Z posledních dvou epizod (říkejte si, co chcete, Rogue One je další epizoda :-)..) mám - oproti chybujícímu a v mnohém selhávajícímu Lucasovi - zatím dojem až přílišné dokonalosti a nakalkulovanosti, což mě dráždí... Jakoby se tvůrci nových SW filmů řídili snahou narvat do svých projektů co nejvíc elementů, které jim z nějakých chytrých průzkumů vyšly jako přesně to, co diváci milují na staré trilogii, a tyhle prvky protřepali, zamíchali a voila. Lucas v nové trilogii tu svoji starou nectil skoro vůbec, Disney jí až nemístně přeceňuje. Restart Star Treku vyšel Abramsovi o dost lépe. Skoro škoda, simyslim. ()

campix

Disney nakoupili práva na značku Star Wars a hodlají z ní vytěžit naprosté maximum, ale tak na druhou stranu, kdo z nás by se mohl zlobit? Pokud budou pokračovat v nastoleném trendu, tak si nemůžeme na nic stěžovat. Čím více kvalitních příběhů ze světa Star Wars, tím lépe. V Rogue One sledujeme skupinku povstalců, která se vydává ukrást plány k Hvězdě smrti a především finále je hodně povedené. Z obsazení mám smíšené pocity, jelikož Felicity Jones mám opravdu rád a také mě velice potěšilo obsazení Bena Mendelsohna a Donnieho Yena. Na druhou stranu Diego Luna je naprosto nesympatický člověk bez špetky charizma. Celkově ale hodnotím Rogue One velice pozitivně. ()

Pajky3

Ale tak jo, první půlka mě sice moc nebrala, protože tam byla strašná hromada nových postav. Ale druhá, kde už šlo do tuhýho byla dobrá a bavil jsem se. Líbilo se mi, jak nelítostně se nakládá s postavami, které vlastně přišly jen na tenhle díl. Stihnul jsem si oblíbit hlavní dvojici Jyn a Cassian a hlavně robota K-2SO - ty jim ostatně jdou vždycky. ()

pakobylka

Výsledný dojem je nijaký, souznění s hrdiny nulové. Ovšem musím přiznat, že aktuální stav mé mysli je zapříčiněný patrně mým subjektivním náhledem na Star Wars, které jakoby se snažily s každým dalším dílem vytřískat co nejvíc ... ze své vlastní podstaty, která se, byvše opakovaně vysávána, propadává kamsi do jedné z černých děr nekonečného vesmíru. Je sice milé, že jsem se právě dozvěděla, kterak princezna Leia k plánku Hvězdy smrti přišla, nicméně nejsem si jistá, zdali o tento nový poznatek stojím ... a nakolik bylo nutné zaplácnout jím jeden celý samostatný film, když je dávno zcela zřejmé, co bude následovat. Zápletka se tradičním způsobem přidržuje tradičních schémat, leč její dobrodružná i vesmírná linka je zpracovaná po všech stránkách profesionálně, takže ... víceméně proti své vůli ... přihazuju i čtvrtou, i když chladnou a neosobní *. ()

PavelVanekArt

I na druhý shlédnutí o 100% lepší než ty hovna z poslední trilogie. Mnohem lepší postavy, jejich využití, každej měl svoje místo a hlavně ten konec, kde Lord Vader rozjel jatka, to u mě zvednul na 5* a.k.a 90% ()

Sammya

Film jsem viděla několikrát, ale až teď po shlédnutí i animovaných seriálů. Vždycky to byl velmi dobrý film, ale teď, se všemi dalšími souvislostmi, které jsem předtím neměla, je ještě zajímavější. A samozřejmě osud hlavních postav je smutný, ale je fascinujícím hnacím motorem celé finálové hodiny. ()

Juto

To, čo tu fanúšikovia dostanú, je množstvo akcie, skvelé efekty, dobrú humornú zložku, ohromujúce miesta (Island, Jordánsko a Maledivy) a niektoré zaujímavé ranné pohľady na Galaktickú ríšu. Ale najpozoruhodnejšia scéna je, keď sa objaví najznámejší záporák kinematografie Darth Vader, vtedy je akcia dychberúca. 8/10 ()

Šimpy

Musím hodnotit na 120 procent, protože jako fanda SW universa jsem si tenhle film absolutně užil. A je to možná víc star wars než díly ságy. protože Star wars znamená Hvězdné války. A válku my tu vidíme. Bitvy a souboje, při kterých jsem skutečně napjatě okusoval nehty. Plus všechna ta pomrkávání na fanoušky. Je to chvílemi naivní, ale třeba po úplně poslední , naivní, scéně filmu jsem chtěl tleskat! A teď trochu spoilerů. Samozřejmě jsem si užil v závěru Vadera...prostě pořád nejsilnější Sith všech filmů. Vážně jsem doufal, že se objeví Bail Organa, a ejhle, oni mu dají i mluvenou postavu. Navíc ta řeč s Mothmou o Obi wanovi a narážka na Leiu. Ovšem největší překvápko byl Tarkin. Někde jsem četl, že se ve filmu neobjeví, ale on u byl! Kde film končí, začíná Naděje a já mám chuť pustit si Epizodu IV! ()

WolfR

Když jsem vylezl z kina, řekl mi jeden chlápek: "Teda, čekal jsem víc." - A já se ptám, co víc? V recenzi jiný týpek píše, že je zde špatná práce s postavami. A já se ptám proč? Motivace i charaktery jsou tu jasně vykresleny a celé je to jedna velká válečná syrová jízda, přesně taková, jakou jsme si ze světa Star Wars vysnili. A že je film plný odkazů, kašle na nového diváka a je to vlastně film pro fanoušky? Vžyť do prdele to všichni Starwarsáci chtěli a najednou se jim to nelíbí! Ať mi nikdo netvrdí, že nevřískal blahem u té tuny odkazů, proprietů a postav dob minulých. Navíc akce neskutečně funguje, odvrácená strana povstání je zajímavá, Vader famózní a vlastně celý ten akt ukradení plánů a epický závěr jsou fenomenální. To všechno dokonce tak, že to překonává Ep VII! 5 hvězd. ()

Bane_Boss

Kdysi dávno v předaleké galaxii se nám jedna partička rebelujících mládežníků vydá pro plánky Death Star. Nikdo nemusí přežít, to všichni moc dobře ví, ale raděj by položili život, než se poddali Impériu v čele s nejčernějším bráškou v galaxii - Lordem Vaderem a Císařpánem! A o tom prostě život je ne? Když to vypadá, že je vše ztracené, sázíme přesto vše na tu beznaděj a plavíme se proti proudu, dokud není přelomená každá kost v těle. "Vybuchující raketoplán je taky raketoplán", jak se hovorilo za mého mládí v předalekém maloměstě. Myšlenka toho všeho je, že to prostě mělo být moc dobrý, že jsem měl plakat, když se na konci chytli za ruce, vědíc, že to (ne)bude okay! Ale kdepaaaaaak. Místo emocí se dostavila únava a nuda. Vader pls, proč si zajebal až na konci? Vader pls, příště si vyjednej víc prostoru a ukaž nám, co všechno v Tobě je, chlapče jeden černej! #noracist Nevim, no, prostě jsem tu Sílu necítil, a to mám tři dioptrie aka téměř slepý jak ten ťamančík se švihákem z vrby! A tož tak no. PeS: Ten shot Vadera sledujícího ujíždějící loď, s vlajícím pláštěm v jemném vesmírném vánku a s rozjebaným světelným je priceless #instagoals PPeS: Chtěl bych ještě pozdravit své dobré kamarády, velké fanoušky, kterým se to moc líbilo a náš rozdílný pohled vyústil v rozpad přátelství. We had a good run, fellas! See you in another life! ()

animaxis

Rogue One rozhodně není takový typ Star Wars filmu, na který jsme zvyklí. V jeho příběhu sledujeme osudy obyčejných lidí, kteří nemají víceméně nic společného se "Sílou", a tudíž stojí proti hrozbě rostoucího Impéria sami, jen se svou odvahou a dovednostmi. Celý film má také trochu "špinavější" atmosféru a snad poprvé ve Star Wars je zde opravdu vidět ta válka jako taková. Mezi hlavními postavami, které mi byly docela sympatické, se navíc během filmu řeší různá morální dilemata o tom, kdy jsou špatné věci činěné ve jménu dobra ještě dobré a kdy už jsou opravdu špatné. Hlavní postavy filmu tedy nejsou typičtí hollywoodští hrdinové, ale vlastně obyčejní lidé, kteří jsou postaveni před zásadní volbu, kterou mohou také odmítnout. Do toho všeho tu ale cestujeme po několika různých planetách, které se mi vizuálně opravdu líbily svou různorodostí, jsou tu surovější akční scény, a popravdě moje zatím nejoblíbenější letecká bitva ve Star Wars. Herecké výkony tu jsou dobré, některé se mi líbily více, jiné méně. Nejvíce bych asi pochválil představitele Jyn, Krennica, Chirruta a Gallena. Hudba mi přišla v pořádku, místy měla dokonce velmi líbivé motivy a přiznávám, že klasická hudba od Johnna Williamse by se do atmosféry tohoto dílu stejně nehodila. A samozřejmě bych taky chtěl zmínit, že Darth Vader tu má tak skvělou krátkou scénu, že snad nikdy nezapomenu můj dojem z ní, když jsem seděl v kině. ()

BoXBe

Rogue One je povedený blockbuster. Zapadá dokonale do universa Star Wars, nevypadá plasticky, scénář je promyšlený, některé scény i humor mají náběh na to být legendární, láska k látce z toho srší na všechny strany, příběh letí jako rebelské stíhačky, ne fakt, k tomu ani nebudu hledat výhrady a spokojeně zapadnu před projekci, kdykoliv se pustí. Z kina jsem odcházel s širokým úsměvem :) S pocitem, že lépe jsem se u žádného Star Wars filmu doposud možná nebavil... Update 2024: Došlo mi po nepovedeném Stvořiteli, jaký talent na tu estetiku Gareth Edwards je. Dejte tomu člověku nějaký luxusní scénář proboha už někdo! Teaser se sirénou byl na zimomriavky: https://www.youtube.com/watch?v=Wji-BZ0oCwg&ab_channel=StarWars ()

Oppenheimer si připsal mimořádný rekord

26.07.2023

Andor se těší oblibě, sledovanost je však nízká

Andor se těší oblibě, sledovanost je však nízká

22.10.2022

Seriál Andor bývá často označován jako "nejlepší Star Wars seriál od Mandaloriana", nebo "nejdospělejší Star Wars od Rogue One". Jeho diváci si pak pochvalují zejména nečernobílé postavy, fantastický… (viac)