Čtyři zamilovaní a mnoho nedorozumění v italské romantické komedii... Milostná dobrodružství romantického, nikoli však mladého strážmistra karabiníků a jeho podřízeného Stellutiho líčí děj italské filmové veselohry režiséra Luigiho Comenciniho. Do malé horské vesnice přijíždí nový strážmistr (Vittorio De Sica), jenž je svobodný – a právě to je kamenem úrazu. Z místních žen se mu líbí zejména dvě: mladičká vesnická dívka (Gina Lollobrigida) a porodní asistentka Annarella (Marisa Merliniová). Pro kterou z nich se tento dobrácký četnický strážmistr, který by si rád hrál na svůdce žen, nakonec rozhodne? Najde štěstí u vesnické krasavice, jejímž „neštěstím“ je její krása spojená s beznadějnou chudobou, nebo si jeho srdce získá mladá porodní asistentka Annarella, o níž se však ve vsi ledacos povídá? (Česká televize)

paphaja

Nesčetněkrát viděno, a stejně se mi tento snímek už od mala moc líbil. Dává naději že i chudí se můžou milovat a smát, a že tyto hodnoty umí být nade vše. Jen toho oslíka mi je pokaždé tak líto, a vždy ho musím oplakat ()

ostravak30

Takové filmy lidé po válce potřebovali. Romantické, pohodové, bezstarostné. A přesně takový film je. Vlastně nemá až tak zajímavý děj. Sází na krásné představitelky, na milé prostředí, na venkovskou bezprostřednost a italskou povahu. Je to prostě milý film u nějž hodně chybí barvy, které by filmu dodaly tu poslední třešinku na dortu. Na snímku pobaví řada věcí. Předně jakýma všema věcma se zabývali italští Carabinieri či jak moc jsou, nebo spíše byli, obyvatelé této jižní země ochotni mít víru pokud šlo o symboly. To vše je pro Itálii typické a to vše je součástí tohoto filmu. Jó, to ještě muži byli gentlemani, ženy slušné a lidé neměli s koncem války (samozřejmě krom obnovy zemí v Evropě) žádné velké starosti. Zobrazená chudoba (a je to ve filmu také zmíněno) je reakce na reparace, které Itálie musela platit, jelikož byla též nacistickou zemí. ()

Habanera

Příjemně, tak správně emotivně italsky, až hystericky laděná romantická komedie, se skvělou Lolo a charismatickým de Sicou. Vlastně vždy je to tak nějak na jedno brdo: škádlení-vzplanutí-odmítání a nakonec i tak spolu skončí, ale přesto všechno to prostě pořád dobře funguje. ()

cinemafil

To je Itálie, jak  si můžeme představit po  jeho vyslovení.  Gina   je 26- letá a hraje jako  z partesu. Je to jen pár postav, ale každá z nich roli parádně zvládne. V. de Sica - jeho jediná herecká role nemá chybu.  Obyčejný příběh s minimem nadsázky a když nehledáte  silný příběh a  morální apel, pak je to ideální film. 4* ()

PTuranyi

Príjemný romantický film s milým až naivným príbehom chudobného dedinského dievčaťa, ktoré je pre svoju krásu obťažované všetkými mužmi v okolí. Zaľúbi sa však do mladého hanblivého karabiniera, ktorý do horskej dedinky prišiel s novým strážmajstrom. Ten je starým mládencom a tiež hľadá svoje šťastie, ktoré nájde v miestnej pôrodnej asistentke. Cesty štyroch zaľúbencov sa navzájom preplietajú a prinášajú množstvo úsmevných situácií podfarbených komentármi miestnych obyvateľov. Krásna  Gina Lollobrigida v úlohe výtržnice žiari nevinnosťou a naivitou, tak že sa do nej musí zamilovať každý muž a Vittorio De Sica hrá šarmantného starého mládenca graciózne. ()

charles3

Svým způsobem něco jako decentnější Slunce, seno, jahody po italsku a o 30 let dříve :-) Na Lollobrigidu je dost pěkný pohled a některé vesnické figurky tam nemají chybu. Určitě chci vidět ještě minimálně druhý díl. ()

gizi

Tento film jsem si zamiloval už při prvním shlédnutí snad někdy v 80. letech minulého století. A po těch mnoha letech mu nic neubralo na kráse. Je to taková ta typická poválečná Sicílie, ale ne tolik uřvaná, jak někdy bývá zvykem. Je to humorné, ale krásně přirozeně, je to romantické, krásně to odsýpá. Nemůžu si pomoct, u mě pořád za 5*. ()