Recenzie používateľa ledzepfan k tomuto seriálu (6)

Punk (2015) (E01)

Týývole to je teda sračka :D .. Úplně mimo mísu tohle..Na jedné straně degen který se zaseknul někde v póze z doby kdy mu bylo 20, kteréj mrdá na všechno a všechny, ale věřím, že když usíná u fotbalu na své širokoúhlé telce, tak brečí do polštáře.. A na druhé straně šulda, který nám ukazuje svého naleštěného zlatého anděla(jak nesystémové) a se ségrou nám připraví veganský oběd aby nebral svobodu zvířátkům (jebat na to, že aby v té své svobodné mňamce mohl mít všechen ten kokos a avokáda, tak muselo být vysekáno tolik pralesa a vypáleno tolik energie na přepravu, že kvůli tomu chcíplo víc zvířat než moje babka snědla za celý život.) O pravém punku(tak jak si ho já pamatuju) se toho moc nedozvíme.. Ta pravá podoba totiž neleží v takových exotech jako jsou tihle dva, ale v nestálé, nesourodé subkultuře nasraných a zmatených děcek která se snaží prorazit hlavou zeď. Dvě hvězdy namísto odpadu dávám proto, že je to ve své podstatě taková hořká komedie, kdy z postav padají hlášky jako: "Já věřím, že kdyby tady vypukla nějáká válka nebo něco, tak my všichni o tom složíme nějákou písničku a budeme na to upozorňovat." :D :D A, že tam zazněla jedna trefná myšlenka: "Tady by měla být mladá punková generace šestnáctiletých děcek která by nás staré měla naprosto převálcovat-ale není." Ano-Punk (jako hnutí) je mrtvý! Zbývají jen roztříštěné ostrůvky partiček dětí a takoví šašci jako tady ti, kteří za slovo Punk umí nacpat jak svou zabržděnou pózu, tak své hipísácké ideály. ()

Hooligans (2015) (E02)

V rámci zdravého rozumu jsem to ani nedokukal.. Volek si na začátku dal atmosférickyuměleckou chvilku aby předvedl, že umí zachytit hezký obraz a že není jeho vina, že se vám bude chtít z dalšího obsahu už jen a jen zvracet. Zatím (z toho co jsem viděl) první díl kmenů který opravdu vypovídá o dané subkultuře.. a výpověď je to vyčerpávající.. Osobně bych tady snad ani nic víc než tupost, mentální zaostalost, extrémní vulgárnost a nechutnost nečekal.. vejškrabek z absolutního dna žabích sraček..... Jako záznam je to dobrý a Volek zaslouží minimálně 4 stárs, že to ustál a hned první den s děsem v očích neutekl na psychiatrickou pohotovost.. Ten obsah je ale tak silná káva, že prostě reálně nemůžu hodnotit víc než jednou rudou... K tomu by mělo být varování ministerstva zdravotnictví jak na cigárkrabkách. ()

Tattoo (2015) (E08)

Série Kmeny je obecně tak trochu mimo původní plán, ale tohle bylo od startu až na konec úplně špatně... Od jakožeumělecky pojaté kamery, která by chtěla být strašně cool a osobitá ale je jen otravná, mdlá a nefunkční -přes aktéry, kteří vlasně nemají žádný názor, pořádnou myšlenku či aspoň paměť -až po fakt, že o tetování je to tak z 20% ...hrůza a ztráta času. ()

Hipsteři (2015) (E11)

Zatím asi první formálně kvalitnější díl kmenů, který byl jistým způsobem informativní a skutečně se zabýval danou subkulturou... Problém je samozřejmě v tom, že tahle "subkultura" je prostě jen vyprázdněná, křečovitá a velmi dočasná snaha o jakousi odlišnost a alternativu. Absence jakéhokoliv intelektuálního konceptu má automaticky za následek, že jediným pojidlem je povrchní starost o šatník který se ve své marné snaze o osobitost stává paradoxně uniformou (podobně jako u punku)... Forma dobrá-obsah beznadějný. ()

Goths (2015) (E12)

No hele, asi takhle- Nejsem si úplně jistý, jestli rychlokvašný formát jaký kmeny svým jednotlivým epizodám daly, je ideální. Fakt pochybuju, že sledovat týden nějáké dva exoty může být dostatečnou výpovědí o celé subkultuře. Tím spíš, když pozorované subjekty jsou většinou spíš okrajovými vzorky a jejich reprezentativnost pro danou komunitu je vice než sporná. I Bláhovec se tady evidentně snaží představit dva extrémy s tím, že si myslí, že divák automaticky pochopí, že Goths (tozn to o čem tenhle díl má být) jsou vlastně všechno mezi těmito dvěma póly. Přitom samy o sobě jsou to výpovědi natočené vcelku poutavě. Genderově nevyhraněnej týpek je fajn, má to v hlavě pro svou osobní potřebu relativně hezky srovnané a třeba jeho dialog s knězem/máničkou(toho by si Kmeny určitě vybraly pro díl o kněžích-hahaha) byl fajn, ale takhle vnitřně vyklidněný jedinec je v Goth subkultuře docela ojedinělý jev. Stejnětak rudovlasá buchta, která by nebýt těch SM modelů mohla klidně z fleku reprezentovat kmen Rednecks. Bláhovec zkrátka natočil dokument o dvou lidech, ale Goťáků se víceméně zásadněji nedotknul. Přitom točit by asi bylo o čem, vzhledm k tomu na kolik frakcí je tahle subkultura dnes roztříštěna. Dalo by se šťourat do toho jak povrchní, plochá a stereotypní je většina dnešních Goths. Kde jsou kořeny subkultury a jak daleko jsou dnešní kids od původních ideálů? Jak je to s tou jejich údajnou kreativitou, když většina jejich šatníku a rekvizit pochází z GothH&M typu Nosferatu? Jak moc jde jen o kšeft? Jaký je věkový průměr a co z toho vyplývá? atd.. Na druhou stranu chápu, že Bláhovec neměl potřebu měsíce se snažit svědomitě proniknout mezi takovou bandičku pozérů jaká se na začátku ploužila po Olšanech. ()

Hackeři (2015) (E14)

Průměrný náhled do života jedné nerdkomunity.. O hackerech tu nepadne jediná věta.....smůla ()