Kmeny

Meatheads (E10)

(epizóda)

Dokumentární cyklus Kmeny, který mapuje současné městské subkultury, představuje desátý odvysílaný díl Meatheads. I když se u nás s termínem Meatheads setkáte spíš zřídka, angličtina takhle krásně pojmenovala kmen těch, kteří to s činkama myslí skutečně vážně. Ať už jde o kulturisty, liftery či silovkáře a nebo u nás zatím nejméně rozšířené vyznavače tzv. funkčních tréninků. Všechny spojuje touha se pořád vyvíjet a dávat na obdiv svou identitu závisející na rostoucích svalech i zkušenostech. Projekt Kmeny vznikl v koprodukci studia Yinachi a České televize, partnery projektu jsou městské projekty BU2R a Jägermeister. Díl Meatheads odvysílá Česká televize, ke zhlédnutí bude také na kmeny.tv. (Česká televize)

KM Phoenix

Jako dokument, kde by se člověk dozvěděl něco o subkultuře Meatheads, je tento kus zoufale nefunkční. Avšak pokud bych to bral jako samostatný počin, bez vztahu k nějakému cyklu, tak jde o melancholický záznam dvou lidí jak cvičí. Ani o nich a jejich motivech se člověk skoro nic nedozví, ale odstup od aktérů, dlouhé záběry, zimní šeď a minimum dialogů tomuto dílu dává zajímavou atmosféru. ()

Fifer

Asi by si to zasloužilo spíš 2,5 hvězdy. Mé hodnocení je čistě subjektivní, jelikož mi tento životní styl vůbec nic neříká. Nečekal jsem, že se dozvím něco nového, a v tomto ohledu jsem nebyl zklamán. Respondenti mi byli sympatičtí, i když kdo ví, možná kdyby režisér vybral i nějakého kontroverzního a konflitkního svalouše, co se rád popere, mohlo by to diváka víc přitáhnout k obrazovce. Tihle dva jsou sice sympaťáci, ale místy dost nudí. Nejnudnější část byla pasáž v parku, která už zaváněla "warholovštinou", tedy že bychom mohli rovnou natočit půlhodinovej dokument cvičící ženy bez dialogů, to by byl teprve art film, jak má být, hihi. ()

Olík

Famfáru prosím "tram ta da dááááááááá" máme tady vítěze (dobře, ještě nejsme na konci a tak prozatímního) v anketě "nejvíce prázdných záběrů". Ta holka (no holka, ona je to mistryně světa) ještě OK, některé věty, které od ní padly měli v dokumentu své opodstatnění, ale co ten "děda“?!?!? Děda čistí stěrač, děda svačí cottage, děda zvedá činku, děda kouká jak cvičí někdo jiný......pán je určitě v "činka kruzích" uznávanou personou, ovšem jeho přínos pro dokumentární cyklus?!?!?!? Už teď mám trochu strach z trash metalu, protože kolega Hátle mne tedy dvakrát nepřesvědčil. ()

GTS_PUNK

Podobne pri dieli, ktorý sa venoval tetovaniu, ani v tomto sa nedočkáte bližšieho pohľadu na danú subkultúru. Ak vôbec posilňovanie ako subkultúru možno brať. Z môjho pohľadu určite nie. Počas necelej polhodiny tak divák dostane možno vidieť ako starý kulturistka a mladá kulturistka dvíhajú ťažké váhy, ládujú sa surovými vajciami (ako to niekto preboha môže jesť, hovorí im niečo salmonelóza?) a snažia sa vysvetliť, že keď raz začnete, nemôžete s tým prestať. A aj keď si takto budujú telo do enormných rozmerov, dvíhanie takého veľkého množstva kíl nemôže byť zdravé. Pri väčšej námahe im pokojne môže rupnúť cievka v mozgu a ich syry cottage s banánmi a vajciami im budú na dve veci. Kmeny: Meatheads podobne ako viacero iných dielov vôbec nerozoberá pôvod celej subkultúry, len ukazuje to, čo daná subkultúra vykonáva. Ale to by nemalo byť námetom podobných dokumentov. Aj keď tá slečna bola pomerne sympatická. ()

Mijagi

Proč musíme v dokumentu o této subkultuře sledovat neskutečně dlouhý záběr čištění stěračů u auta? Tenhle díl měl evidentně potenciál a místy z něho prosakuje atmosféra posiloven a honění se za vyrýsovanými těly, jenže to všechno zazdil velkým množstvím promarněných minut. Škoda. ()

kubilov

Meatheads potažmo work-out potažmo fitness lovers jsou v současnosti dost progresivní subkultura, která se však od kulturistů z let 80. a 90. liší tím, že to nedělají pro řeckou Kalokagathiu, ale pro tu současnou trendovost. Dokument je to však v rámci Kmenů lehce nadprůměrný a uteče jako voda. Na rozdíl od jiných dílů jsou totiž ty bezdialogové scény vyplněné dostatečně zajímavým obsahem. ()

Bruce_cz

Asi bych ty díly měl začít hodnotit. Ale nikdo to nebude číst... :-/ No, tenhle byl každopádně šíleně nudný... nic pořádného se člověk nedozví. Co to je vůbec za kmen jeden starý fitkař výška metr padesát pět a česká mistryně ve vzpírání? Du si dát raději deset bílků... ()

Black.Swan odpad!

Nič proti tejto subkultúre nemám. Ale toto je len ďalší zo série dokumentov, ktorý nemá ani hlavu ani pätu. Drvivá väčšina záberov nemá žiadny zmysel ani výpovednú hodnotu. Strata času... ()