Kmeny

Cosplay (E04)

(epizóda)
TV spot

Dokumentární cyklus Kmeny, který mapuje současné městské subkultury, představuje čtvrtý odvysílaný díl Cosplay. Cosplay, z anglického "costume play" není jen o tom vyrobit si kostým. Vše začíná od pečlivého výběru postavy z oblíbeného japonského manga komiksu, anime filmu či seriálu, popř. videohry. Vybrat si tým a nebo zůstat sólo. O postavě však musíte vědět úplně všechno. Znát její chování, pohyby, návyky i specifické hlášky. A to je ta chvíle, kdy přichází na řadu kostým... Projekt Kmeny vznikl v koprodukci studia Yinachi a České televize, partnery projektu jsou městské projekty BU2R a Jägermeister. Díl Cosplay odvysílá Česká televize, ke zhlédnutí bude také na kmeny.tv. (Česká televize)

RadushM

Konečně jeden z povedených KMENŮ, i když toto také otázka... U ostatních dílů člověk alespoň trochu věděl, o čem kult je, a většinou to bohužel bylo tak, "že lidi ale říkali, že tohle punk není". K tomu, jestli to mělo vypovídající hodnotu, by se mohla vyjádřit pouze skalní cospay persona. No každopádně jsem se fakt pobavila, spíš takhle dlouho nezasmála. Panoptikum s takovouhle koncentrací exotů, to bylo pokoukáníčko. Plus dávám faktu, že většina záběrů byla z festivalu cosplay. Co o tomto kousku povědět víc- nic. Dívka na začátku dokumentu to popsala přesně. "... momentálně dělám v zoologické zahradě..." (a asi ani netušila, jakou to bude mít vypovídající hodnotu) :-D :-D ()

Aubi2free

Obsahově velice povedený dokument. Natáčení podle mě trochu pokulhávalo, ale nemůžu soudit ještě jsem kameramana nevystudoval. Začátek se mi zdál celkem kritický, ale ten nadnárodní Ironman to vyžehlil. Zaujalo mě to tak moc, že mě to probudilo z polospánku, takže si to těch 70% zaslouží. ()