Recenzie používateľa mira007 k tomuto seriálu (3)

Kmeny (2015)

Český dokumentární seriál o několika městských subkulturách jehož inspirací byla stejnojmenná kniha Vladimíra 518. Půlhodinové díly nabízejí jen základní přehled ( o existenci některých jsem neměl ani páru ) v zajímavé vizuální moderní formě, ale obsahová kvalita je jako na houpačce - díl o motorkářích a Hooligens promarněný potenciál, naopak Skinheads a třeba Rainbow hodně "obohacující " Kvalita dílu je závislá od režiséra a vhodného výběru zástupců dané subkultury, ale celkově zajímavý cyklus dokumentárních jednohubek. ()

Rainbow (2015) (E06)

Každej by někdy chtěl svobodně běhat nahatej a free někde na louce, ale v našem světě, kde řešíme, že bychom na té louce potkali sousedy, rodiče, nebo hezčí lidi tak to vytváří limity, proč se té louce vyhnout. Rainbow je komunity ultrapozitivních osob, které tyto limity nemají a v tom spatřují svobodu - nabízejí free hug na ulici, jezděj na pionýrský free tábory a mají takový usměvavý přístup k celému světu. ()

Skinheads (2015) (E07)

Značně to nabourává vžitou představu skinhead rovná se nácek. Díky mluvčím této komunity se na ně dá koukat jako na svébytné celkem inteligentní lidi s vlastní filozofií, která nemusí být náckovská, rasistická, agresivní... ()