Laušmanova prítomnosť spôsobí rozruch v byte jeziniek. Ako je možné, že voči jeho kúzlu nie sú odolné? Nezaberajú ani prášky proti chlapom. Podivností okolo Laušmana povážlivo pribúda. A Mráčková dostane od biskupa ultimátum, aby si s ním poradila. Ohrdnutý Robert Vydra, ktorý si myslí, že ho Johana opustila kvôli pomeru s jeho otcom, revoltuje. Spojí sa s Berkovou a začne páchať výtržnosti na Vltave. Keď Eda zistí, že sa Johana vydala hľadať svoju matku, rozhodne sa tiež jednať podľa hlasu svojho srdca. S pomocou internetu chce objaviť cestu do podzemia Vyšehradu, aby našiel to, čo celý život hľadá  - dôkaz o existencii vodníkov... (TV JOJ)

Necrotongue

Pořádně jsem se vyhecoval a napálil epizodě plný počet hvězdiček, protože jsem se výborně bavil. Už úvodní scéna s ranním probuzením se mi fest líbila, Laušmanův výraz u snídaně byl ještě lepší, u definice Facebooku jsem málem přišel o bránici, na vlastní oči jsem viděl, jak se zabíjí a křísí vodník, no a ta podvodní rozbrušovačka... Tohle byl fakt dobrý zážitek, Jeziny jedou, a i když z Luďka Soboty nikdy nebude dokonalý herec, vážnější role mu sluší podstatně víc než ti jeho věční blbci (kromě Františka Koudelky). ()

Jara.Cimrman.jr

"Jenomže on nejde zatknout. Má všude známý. Já bych ho zatkla, pak bych s ním jezdila po kriminálech a nikde by mi ho nechtěli přijmout." Tak to je pech. Laušman zkrátka umí a to tak, že dokonce odolné jeziny nestíhají polykat prášky proti chlapům. A přesto může být usušen. Ano, tak dramatický je tento díl. A mě dost pobavil Eda na Facebooku, vodník z rozbrušovačkou byl taky skvělý, Monika uplatňující pozici potenciální daňové poplatnice neměla nejmenší chybu a dokonce ani Krysa to tentokrát moc nekazil. ()

• V rozhovoru Edy (Luděk Sobota) s Krysou (Radek Holub) zazní, že Krysa je původem jezuita. Podle různých tvrzení na jiných místech seriálu je ale Krysa trvale v podzemí už nejméně od 15. století (nebo i déle) a jezuitský řád vznikl až v století 16. (Adam Bernau)