Kto je v skutočnosti doktorka Mráčková, komu slúži a aké sú jej záujmy? Niektoré veci vyzerali inak, než v skutočnosti sú. Kto je doktorka Mráčková, komu slúži a aké sú jej záujmy? A prečo má cirkev taký záujem o zavraždení Laušmana? Johana sa konečne dozvedá pravdu o svojej matke. Eda si ju vzal zamilovanú a... tehotnú. Ďaleko bolestnejšie je pre ňu zistenie, kto je v skutočnosti jej biologickým otcom. Ohrdnutá komisárka Jará dokazuje kolegovi Standovi, že policajný náčelník je zradca, vďaka ktorému Laušmana nikdy nechytia. (TV JOJ)

Jara.Cimrman.jr

"Šméčka se vždycky zaokrouhlujou." Proto ta záloha bude 10 milionů a nikoli 11, takže Monice nezbudou peníze na kabát, kabelky a spoustu dalších krásných a důležitých věcí. Moničin mozeček však dokáže produkovat skvělé nápady, Vydrův rozhovor pro televizi je zase hodně zábavný a Laušman si nenechá vzít dobrou náladu, ani když se ho chystají jedni zatknout a druzí zabít. Také mne zaujala myšlenka, že Ministerstvo financí má odbor na zakládání tajných kont, protože samo sebe umí nejlépe obejít. Tento díl je zkrátka velmi poučný, ale jedno velké zklamání mi přenesl. Je jím tajemný Krysa, ze kterého se vyklubal obyčejný a trochu trapný Holub. ()

Necrotongue

Hned na začátku mého komentáře vypíchnu největší zklamání osmé epizody- konečně jsem viděl tajemného krysu a hořce toho lituji. I přes toto těžké zklamání jsem se vrátil k vyššímu hodnocení, protože jsem měl opět možnost častěji se zasmát a protože mě zaujaly turbožáby. Jsem připraven rozjet masnou farmu, jen bych potřeboval tři šikovné vědecké pracovnice, které by pro mě vyvinuly turboskot a turboprasata. ()