Do Prahy prichádza dojednať poriadok druhý muž Sladkovodnej aliancie. Nečakane podporí Edovu petíciu pre coming out vodníkov, aby sa odhalili pred svetom. Vydra sa začal mstiť Edovi za jeho petíciu. Eda sa ale nevzdáva. A keď sa dozvie, že jeho Johana si chce vziať za muža Vydrovho syna, rázne sa proti tomu postaví. Do Prahy prichádza dojednať poriadok Sikorsky, druhý muž Sladkovodnej aliancie. A nečakane podporí Edovu petíciu pre coming out vodníkov. (TV JOJ)

Jara.Cimrman.jr

"Žádám Vás o ruku Vaší dcery Johany. Slibuji, že ji budu ochraňovat a udržovat vlhkou a chladnou a to i v časech suchých a horkých." Tak tomu říkám žádost o ruku, i když v tomto případě poněkud předčasnou. Jinak mi tento díl nepřinesl moc zábavy, ale zajímavostmi se nešetřilo. Do politické hry totiž vstupuje Sladkovodní aliance i Církev, Edovo a Vydrovo tajemství zvolna vyplouvá nad hladinu Vltavy a přátelský rozhovor lovkyně Jaré s loveným Laušmanem nabízí zajímavé možnosti dalšího vývoje. Nemusí pršet ... stačí když kape. ()

Necrotongue

Tentokrát byl děj o šupinu lepší než v předchozí epizodě, ale ani tak to nebyla žádná sláva, Seriál měl v prvních čtyřech epizodách nejen mnohem lepší tempo, ale hlavně docházelo mnohem častěji k humoru, ten je s přibývajícími díly stále vzácnější ()

• V epizodě jsou zmíněni agenti Mulder a Scullyová ze seriálu Akta X (od r. 1993). (SONY_)