Eda spisuje petíciu pre coming out vodníckej komunity. Jeho dcéra Johana urobí nečakané rozhodnutie. Laušman akoby zázrakom prežil svoj výlet pod Vyšehrad a podľa Eda vyniesol dôkaz o existencii „podivnej" vody. Eda spisuje petíciu pre coming out vodníckej komunity. Mladý Robert Vydra je znechutený svojím životom a rozhodne sa pre radikálnu, ale nebezpečnú zmenu. Keď sa to dozvie Johana, urobí veľké rozhodnutie. (TV JOJ)

Necrotongue

Jak jsem byl po prvních čtyřech epizodách téměř nadšený, tak jsem z posledních dvou zklamaný. Laušman se omezil jen na fyzickou aktivitu, humor musela obstarat Monika, a i když jí nemůžu upřít snahu, nebylo to tak úplně ono. Humor mi chyběl v celém šestém dílu a vodnická romance mi ho nedokázala nahradit. 3*- ()

Jara.Cimrman.jr

"Pod tíhou nových důkazů ukončit alibistický a nedůstojný život v utajení." A taky restituce všech přehrad od začátku tisíciletí, kontrola těžby z mořského dna a žába ve státním znaku. Revolucionář Eda se do toho pustil skvěle, ale v tom ho podporuje již jen vodnická romantika, brekeke. Polepšený Laušman totiž vyměnil zábavnost za nekonečnou erekci, Monika nabídla pouze teorii o balené vodě a chudák králík Rašín si vzal kecky a šel na tramvaj. Ale jinak je to celkem fajn politika, při které zatím není průzračně jasno, kdo kope za čistou vodu, kdo za vodovody a kdo na tom nejvíc vydělá. ()