Asterix a prekvapenie pre Cézara

• Česko Asterix a překvapení pro Cézara (viac)

Obelix sa zamiloval... Jeho vyvolená však už svojho nápadníka má a aby toho nebolo málo, tak ju unesú Rimania. Asterix s Obelixom ju však idú zachrániť. Dostanú sa až pred samotného Cézara, do Gladiátorskej arény, kde ich čaká napínavý boj. (STV)

Sethiel

Možná je to jen můj pocit, ale tenhle Asterix je jiný než ostatní. Namísto komediálního, přehnaného humoru obsahuje vtipné hlášky a místo jednoduchého pohádkového poflakování se konzistentní příběh s atmosférou, která se dá stěží nazvat pohádkovou. Scény z pouště, kolosea a mnohé další spíš vytváří atmosféru vážnou a místy velice hutnou (kterou beze všeho označím za tísnivou a tragickou), dialogy (i monology) jsou mnohem inteligentnější a mnohem méně jen pro děti a celkové vyznění je tak pro mě úplně jinde. ()

ProfChudak

"What he says??" "Tichoo" "What he says?" "Tichoo" "Tichooooooooooo!!" Panoramixova mega-noha, Idefix v kanáli s feldflaškou, hit Asterix est la a hlavne perfektná scéna v kasárňach - dávna ozvena detstva a neskutočnej zábavy. Jeden z naj dielov. ()

bmx6

Pro mě nejlepší Asterix.Miluju v podstatě skoro všechny,ale tenhle mám ze všech nejradši.Dnes jsem neodolal a musel si Asterixe připomenout.100% ()

v.indruchova

Tento díl znám na zpaměť jako dítě. Byl to jediný díl, který nám rodiče nahráli na video a velmi často jsme si to pouštěli na VHS. Není to zase tak legrační spíš napínavé, více než v předchozích dobrodružstvích. Tam jsem se nikdy o Gali nebála tady i ano. Výtvarné zpracování velmi dobré. Hudba také. Má to jiný nádech a atmosféru než předchozí A a O od roku 1967. Pro mě zatím 12 úkolů pro A. vede. ()

BarGoldstein

Žabožroutské komiksy jsou koukatelné, místy vtipné, oproti americkým postrádají tupost a velkohubost, byť je úsměvné jak si národ jehož nejčastější slova v bitevni vřavě jsou "Je me rends!" zde léčí komplexy na ostatních v čele s tím, který kdysi držel za koule většinu známého světa po mnoho staletí. ()

Syndrom

Už i drama, vojenskej bordel a víc charakterní komiky. Nejmainstreamovější díl. - "Promiňte, kde sou tu informace?" o "Nevim, zeptej se v informacích." Nejvýstižnější dialog o smyslu života. ()

PTuranyi

Animované spracovanie príbehu Asterixa a  Obelixa prekvapenie pre Cézara neprináša žiadne prekvapenie. Humor založený na mlátení Rimanov je už nudný. Novou vtipnou zápletkou je, že sa Obelix zamiluje do Falbaly, čo ho privedie až do Ríma, kde sa musí spolu s Asterixom postaviť gladiátorom a hladným levom. Cestou samozrejme mlátia Rimanov a každého kto sa im opováži postaviť do cesty, ale prívetivo. A ešte si stihnú uťahovať aj z Angličanov. 70% ()

XereXess

Mám hrozně rád, když se příběh propojí s něčím reálným. Za mě jeden z nejvzipnějších Asterixů a že jsem ho viděl na 100x. ()

tribys

Ze začátku trochu sprostý, ale vemi vtipný film, který čerpá ze sešitu Asterix legionářem a Asterix gladiátorem. Sloučení těchto dvou komixů do jednoho opravdu vychází a je to radost pohledět. ()

veere

Můj nejoblíbenější animák, a rozhodně nejlepší Asterix. Prostě jak legionářská strava pro anglického žoldáka. Američani s Pixarem si můžou trhnout, taktéž noví asterixové v porovnání s tímto vypadají jak bezduchý brak. ()