Asterix a prekvapenie pre Cézara

• Česko Asterix a překvapení pro Cézara (viac)

Obelix sa zamiloval... Jeho vyvolená však už svojho nápadníka má a aby toho nebolo málo, tak ju unesú Rimania. Asterix s Obelixom ju však idú zachrániť. Dostanú sa až pred samotného Cézara, do Gladiátorskej arény, kde ich čaká napínavý boj. (STV)

Benjik

Masterpiece. Ze všech kreslených Asterixů je tento nejdospělejší a nejvíc v něm fungují emoce (plus dvě velmi depresivní pasáže, tu v pouši a tu v bouři, kdy se Asterix topí ve vězení), stejně tak má nejspíš i nejnosnější příběh, který nabízí hned několik dokonalých - různě variabilních - situací, ať už jde o převlékání plášťů, neschopnost gladiátorských trenérů, výcvik v armádě, či tržní hospodářství. Český dabing je naprosto bezchybný a podporuje nekonečnou hláškovitost filmu. Film je pro mě těžká nostalgická bomba, miloval jsem ho odmala, a já byl odmala dost náročný divák. A časem tenhle klenot jen nabírá na síle, protože je všechno, co už dnešní animáky prakticky nejsou - hravý, dělaný s opravdovou láskou, nekorektní, ostrý, velmi drzý a místy až temně dospělý. 10/10................"Mám žaludek prázdnej jako špajz po svatbě."...."Neničit les? Aha, ty myslíš tohle. Ale dyť ten les není skoro vidět, protože je to tu samej blbej strom!" ()

rafix

Jeden z nejoblíbenějších dílů o Asterixovy a věrném kamarádovy Obelixovy. Jako malý jsem si ho pouštěl skoro každý den. ()

megajalec

Zatiaľ jeden z naj dielov, ktorý som videl. Celá cesta a dobrodružstvá, ktoré trojica Asterix, Obelix a Idefix zažijú, je dobrá zábava, ktorá nenudí. Animácia takisto pokročila, príbeh je pestrejší, úsmevné scény sú naozaj úsmevné ()

route60

Animovaný gal nikdy nezklame a Asterix a překvapení pro Cézara je toho důkazem, kde se na ní hrabe hraná verze a kord jiho příšerná pokračováni. ()

MIchael90

Stále velmi příjemný, vtipný a milý Asterix s Obelixem ;) Děj plynulý, nenudící a spousta úsměvných hlášek a scének. Klidně bych si uměl představit tento díl o 10 minut delší. Pro všechny, kteří mají tyto galské bojovníky alespoň trošku rádi, povinnost vidět! ()

martins

První česky dabovaný film o Asterixovi, který jsem viděl, nostalgické vzpomínky, půjčeno na videu a shlédnuto snad 10x za sebou. Skvělá zábavá a nejlepší Asterix z celé řady, k tomu podmanivý český dabing. Jsem rád, že to konečně vyšlo i na DVD. ()

blondboss

Celkom podarený animák, ktorý na rozdiel od svojich predchodcov oplýva už lepšou grafikou a síce jednoduchým, ale priamočiarym dejom, v ktorom nie je núdza o zapeklité a veľmi vtipné situácie. Ja síce nie som veľký fanúšik tohto komiksu, avšak na pobavenie to určite stačí. Pre malé deti super. 55 % ()

Stanmi

Do vesnice neporazitelných Galů přijela na návštěvu krásná náčelníkova neteř Falbala a jejímu půvabu ihned propadne silák Obelix. Jeho láska však není opětována, protože Falbala miluje bojovníka Tragikomixe. Když jsou poté oba dva uneseni Římany, jejich jedinou nadějí na záchranu je Asterix s Obelixem… Náš malý galský válečník s okřídlenou čapkou se sice už dočkal čtyř hraných celovečerních filmů, ale marná sláva, na ty kreslené to prostě nemá (čestnou vyjímkou budiž Mise Kleopatra). Krásnou ukázkou převedení komiksu do filmových okének je právě Překvapení pro Césara. Scénář tohoto snímku už sice neměl na starost samotný Asterixův tvůrce René Goscinny, ale Pierre Tchernia, který vzal dva komiksové příběhy, a to Asterix gladiátorem a Asterix legionářem, smíchal je dohromady a překvapivě to bylo to nejlepší, co mohl udělat. Snímek totiž získal opravdu strhující tempo, ve kterém Asterix s Obelixem (a Idefixem) pro záchranu Falbaly a Tragikomixe nejdřív procestují takřka celou Galii, stanou se legionáři, odplují do Afriky, a to jen proto, aby se dostali do Říma a bojovali jako legionáři ve slavném Koloseu (mimo jiné se zde dozvíme jak získalo svou současnou podobu). Příběh je tedy opravdu výživný, protože se pořád něco děje, osobně mám nejraději pasáž, kdy se oba galští hrdinové stávají legionáři, ale i jinak je tu spousta vtípků, hlášek a narážek, tak jak je u této dvojice zvykem. Snímek je o něco mladší než jiné Asterixovy snímky, takže kresba i animace jsou zase na lepší úrovni. To samé platí i o hudbě, o kterou se postaral Vladimir Cosma a nechybí ani chytlavá ústřední píseň v podání Plastic Bertranda. Pochválit je třeba také český dabing, ačkoliv Asterixe a Obelixe mluví trochu netradičně Stanislav Fišer a Jiří Lábus, tak oba pánové odvedli velice dobrou práci, jak se na takové zkušené dabéry sluší a patří. Asterix a překvapení pro Césara je tak dalším velmi povedeným snímkem tohoto udatného Gala, na kterého je opravdu radost se dívat. ()

tonton78

tuhle perlu nám omylem pustili na základní škole. namísto ruského dokumentu...tato databáze nemá dost hvězd, k odpovídajícímu ohodnocení tohoto skvostu ()

PetraMishka

Můj první Asterix, který má jiný dabing než ostatní díly, taky pár sprostých slov, které syna překvapily, ale jinak je to jako vždy skvělá zábava plná vtipu a akce. ()

david666

Opět skvělý Asterix. Musel bych se v recenzi opakovat - prostě skvělá podívaná. "What he says?":-) Opakuji skvělá podívaná. "WHAT HE SAYS?" ()

ElFifo

Jeden z nejlepších Asterixů. Viděl jsem ho jako prvního a byl na něm v kině asi 3x. DVD k časáku byla jasná volba a výbornou ústřední melodie si pohvízdávám ještě teď. Absolutorium si zaslouží CZ dabing, protože tolik libovejch hlášek se jen tak nevidí...ehm neslyší. ()

cici24

Další velmi zdařilí Asterix...určitě se na něj podívaám kdykoli a nikdy nezklame...škoda jen,že si kvalitu jako takovou nepřenesl do dalších let... ()