Mel Gibson sa vo filme V mene krvi (Blood Father) predstaví tentoraz v úlohe bývalého člena motocyklového gangu Johna Linka, v súčasnosti majiteľa tetovacieho salóna. John však nie je len bývalý motorkár, ale aj opilec a narkoman. S pomocou kamaráta Kirbyho (William H. Macy) sa však snaží sekať dobrotu, čo mu ale nikdy dlho nevydrží. Keď sa Johnova šestnásťročná dcéra Lýdia (Erin Moriarty), dostane do problémov s drogovými dílermi potom, čo je namočená do krádeže špinavých peňazí, rozhodne sa pre zúfalé riešenie – zavolá otcovi, s ktorým sa niekoľko rokov nevideli. Pod jeho ochranou však vidí najlepšiu šancu na prežitie. John spraví po čase prvú správnu vec a aj za cenu možného návratu do väzenia sa rozhodne svojej dcére pomôcť. Krvavá cesta môže začať... (Continental film)

waska

Čistá žánrovka s charismatickým Melem Gibsonem. Doufám, že se i tímhle filmem postupně bude propracovávat zpět do první ligy. Někdo jako on tam chybí. škoda, že příběh nebyl více propracovaný, ale mělo to šťávu. ()

bearmeedek

I když jsem doufal, že to bude výraznější, stejně to byl nadprůměr a nebudu šetřit. Staroch Mel předvedl přesně to, co jeho postava vyžadovala a přinesl lehký závan starých časů. Mladá Erin (jejíž postava byla pěkně blbá pixle) zase namixovala do filmu svěží závan (zápach?) současné generace. Dá se to v pohodě shlédnout a není potřeba stírat množství konverzace. Lidé obvykle hovoří a ne každý akční film musí mít "kvality" neustávajícího masakru. ()

Likan7

Šance na parádní krvavý akčňák režisér pohřbil někde po 15 minutách. Akce je drsná, živočisná a reálná, bohužel je jí nepochopitelně málo. Většinu stopáže se kecá a řeší se vztah otec-dcera, který, ruku na srdce, nikoho nezajímá. Příjemně krátká stopáž ale odsýpá a tak než se nadějete, je před koncem a čekáte velké finále...které se nedostaví. A přitom dostatečně krvavý a akční finále by film možná vyneslo na horší 4*. Takhle to jsou průměrný 3* s ničím zapamatovatelným ale fajnovým Melem. Režisér je žabař. ()

RajAthen

Film je celý postaven na Melu Gibsonovi. A stejně jako řada dřívějších snímků z minulosti, i zde s to vyplatí. Dostanete přesně to, co od snímku očekáváte, konec pro mě přeci jen byl trochu málo, příliš zkratkovité a cena za akcent na hlavního hrdinu. Tom Cruise je v reálu asi též náročný patron, Mel Gibson jistě též, byť trochu jiného zrna. Na charisma a schopnost utáhnout průměrný film to však má pramalý efekt. Jestli je to dobře, či špatně je ve výsledku jedno - pokud je libo ucelenější a zkratkovitější variantu Téhle země, co není pro staré, která se nebojí klišé, pak jste našli svůj film. ()

rublik05

Charismatický Mel Gibson se jako starostlivý otec vydává zachránit svou zlobivou dceru. Nikterak originální námět, přesto na dobré akční béčko plně dostačující. Celý film je bohužel postaven na dialozích, místy velice přihlouplých, což snímek trochu degraduje. Nepotěšily mě ani slabší akční scény, kterým chybí patřičný drive a nejsou ani moc poutavé. Ostatně to je vlastně problém celého filmu, že má sice fajn tempo, ale dojíždí na slabší scénář a množství nelogičností. 5/10. ()

Trixinka

Pouze Gibson to celé drží a lepí dohromady, žádného jiného výrazného parťáka, který by mu pomohl ve filmu nenajdete. Film vzhledem ke své délce celkem rychle uplyne, závěr je velice ale velice jasný a předvídatelný hned po pár minutách, kdy se seznámíte s hlavním hrdinou a zjistíte, že pro něj vlastně (spoiler) není cesta zpátky. ()

RAFT

Mel Gibson si tu střihl docela zajímavého drsnáka, aby pomohl své dceři.Nějací maníci a jeden sicario co jdou po dceři a Melovi docela cajk,jinak je ve filmu jenom samé kecání a nic víc .Pár akcí se ve filmu najde ,akorát je film dost slabej .Film asi ničím nepřekvapý ,zápletka je tak strašně jednoduchá .Jednou bohatě stačilo vidět vícekrát už nikdy. 60% ()

TSZ

Poctivé akční béčko, točené podle starého střihu bez digitálních efektů a přílišného sentimentu. Sice jsem se těšil na pořádný "revenge nářez", ale zklamaný jsem rozhodně nebyl. ()

Shitonit

Má to takovej ten začátek, jakože nevím nevím co jsem to pustil.. Během chvilky mi naštěstí film totálně vytřel voči, spustilo se superiózní rodeo, kde Mel předvádí to pravý Gibsonový ořechový. Tah to má jak tryskáč, nikdo se s ničím moc nesere, a nebejt v tom ten přitepleně americko buzerantskej konec, kdy Mel natahuje bačkory a změklá blondýnka brečí nad rozlitým mlíkem, tak tomu dám s chutí pět šprdlíků. Pardon. Hvězd. ()

john.h

Nadprůměrná akční podívaná se stále skvělým Gibsonem, ale strašně to srážela ta holka a její otravnej hlas a podprůměrnej hereckej výkon. Skoro mi až za Mela bylo trapně, že s ní taková extraliga jako on musí hrát ve filmu. Ale jeho klasickej hrdina byl pořád dostatečně dobrej k tomu, abych se pobavil. ()

elimS

60% - komentář 20ti slovy: Zlobivá dcerka přišla udělat ještě větší bordel do života tatínkovi a protože tatínek je Gibson, tak to bylo fajnéé, ale "obyčejné". ()

Clark_Kent

Tady to nefuguje, to co předváděl Mel Gibson v Mad Maxovi už jaksi vyprchalo. Dojmy jsou slabé a celkově jen hrozně moc keců a akce nulová. ()

Marty7CZ

Moc povedenej kousek, kde Gibsonovi věříš každej pohyb a holka hodně sympatická. Tak trochu klasickej oldschool biják v parádním tempu!!! 80% ()

Zombiepod

Slnkom opálený old-shoolový akčňák, ktorý je viac o ukecanom a prostom zbližovaní otca a dcéry, ako o samotnej akcii. Voči filmu však nemám veľké výhrady, pretože ako oddychová jednorázovka s povrchným dejom obstál, keď sa dostaví akcia tak je fajn, a Mel Gibson stále nepatrí do starého železa. 60%. ()

Stanix

Vezměte sobě hrst kýčovitého scénaristického námětu o znovunalezení cérečky špatným ale pokorným tatíkem, přidejte rekvizity osumdesátkových akčňáků, třeba obytnej přívěs, ale o něco větší než měl Riggs, a nezapomeňte na učebnicový bad guys, ideálně homies z portorika co rádi hulej a dýlujou. Dobře promíchejte a podávejte ke dvoum až třem vychlazeným ležákům. ()

Knor

Už ten název a nasranej Melův výraz slibují krvavou akci, no a bohužel tomu tak úplně není. Jde o stylovou oldschoolovku, která dobře šlape a celou jí táhne Mel Gibson. Zasloužilo by si to ale přece jen víc krve a pořádnější finále. Celkem to ušlo, znovu to vidět sice nemusím, ale není to žádná sračka. ()