Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Píše sa rok 1915 a prvá svetová vojna je v plnom prúde. Na turecký polostrov Gallipoli dorazia okupačné jednotky britskej armády a jej spojenci. S nimi prichádzajú aj traja novinári - Charles Bean (Joel Jackson), Ellis Ashmead Bartlett (Hugh Dancy) a Philip Schuler (Sam Worthington), ktorí majú vykonávať prácu vojnových spravodajcov, ale odhalenú pravdu o blížiacej sa katastrofe a porážke nesmú odoslať ani inak publikovať. Čoskoro je im však jasné, že neutrálne ladené reportáže z tejto vojnovej zóny sú nežiaduce a oni musia svetu hovoriť neskreslenú pravdu. Vojnoví reportéri nemôžu dopustiť, aby sa pravda stala prvou obeťou tejto vojny. Všetci dúfajú, že útok neskúsených jednotiek dobrovoľníkov z Austrálie a Nového Zélandu pomôže Británii ochrániť impérium a zvráti vývin bitky o Gallipoli, tragickej bitky prvej svetovej vojny. Bitka vedená Veľkou Britániou a Francúzskom proti Osmanskej ríši však znamenala pre Britov veľkú vojenskú katastrofu. A vojnoví korešpondenti sa rozhodnú vysielať do sveta pravdivé informácie, čím ovplyvnia vývoj prvého celosvetového vojnového konfliktu. (TV JOJ)

(viac)

Videá (1)

Trailer

Recenzie (9)

Aky 

všetky recenzie používateľa

Povedený film o už dnes nepříliš známé epizodě první světové války, v níž neschopné britské velení vedlo do záhuby tisíce australských vojáků, jež od naprosté zkázy zachránil tlak novinářů. Realistická válka, výteční herci. Děj se zpočátku trošku motá v přemíře postav, ale jakmile se jejich charaktery trochu prokreslí, je docela strhující. ()

janesX 

všetky recenzie používateľa

Mínusom tohto seriálu je (podľa môjho názoru) nuda. Tú zapríčiňuje ako scénár, tak aj herci, ale hlavne strih, pretože ten mohol ešte v poslednom štádiu niečo vylepšiť. Totiž scény kde sa rozpráva sú akoby hluché- postavy toho veľa nenahovoria a ich často nudné dialógy pôsobia veľmi pomaly a rozťahane (žeby tou Austráliou?). Herci tomu tiež moc nepomohli a väčšinou nedokázali vytvoriť potrebné emócie alebo napätie pri tak závažnej téme. Ale na TV miniseriál je to ok. ()

Reklama

bif 

všetky recenzie používateľa

První část je velmi nadějná a natočená s láskou pro detail. Hlavní postavy jsou zajímavé a vše vypadá dobře. Druhá polovina je ale vyloženě nudná a emoce, které jsou divákovi servírované prostě nemají skoro žádný dopad. Ve výsledku jsem mírně zklamán. Příště by to chtělo míň pisálkovství a trošku víc válečných dramat. ()

Cheeter 

všetky recenzie používateľa

Můj druhý film týkající se Gallipole. Na rozdíl od toho prvního přímo věnující se bojům. A líbil se mi velmi. Pohled novináře, takový film jsou dlouho neviděl. Aspoň, co se válečného žánru týče. Potěšili mě velmi herecké výkony, zvláště pak Sam Worthington. Ono herec, který v mladém věku nehrál ve válečném filmu, jako kdyby nebyl... ()

Pttak 

všetky recenzie používateľa

Tak dobrý určitě jako sedmidílný seriál Gallipoli ze stejného roku to fakt určitě nebude, říkal jsem si a proto jsem taky žádný zázraky od tohohle snímku neočekával. Každopádně se to taky potvrdilo. Kdyby se to celé zmenšilo do kratší stopáže, určitě by to jako celek působilo líp, ale i přesto si myslím, že fanouškům válečných filmů tenhle seriál stojí za shlédnutí. ()

Galéria (60)

Reklama

Reklama