Bývalý polda si některé věci ze své minulosti rozhodně nechce připomínat. Ale připomenou mu je jiní... Pracuje jako soukromý detektiv, spí se svojí sekretářkou, sleduje lidi za peníze. Až do chvíle, než se mu do života připlete svůdná Raluca a otočí mu ho o 180 stupňů. Je to náhoda, osud, nebo na něj někdo nastražil past? Začnou se totiž dít věci, které by ho ani ve snu nenapadly. Jde v nich o sex, o vraždu, o velké odhalení, drsné připomenutí té proklaté minulosti... (A-Company CZ)

Morholt

Tak si říkám, kde je ta hranice mezi tím, co noir je a není. Mě tohle přišlo jako obyčejná kriminálka se soukromým očkem, kterému zamotala hlavu jedna zatraceně sexy holka a ta ho časem dostala někam, kde určitě být nechtěl. A jako taková je Raluca nadprůměrem. Herecky fajn a nevadil mi ani Dolanský, ačkoliv mám neodbytný pocit, že tu měl hrát něco jiného, než zahrál. Ale to, co neměl zahrát, zahrál dobře. No a Pachlová sice žádná herecká ocenění nejspíš nikdy sbírat nebude, ale mít jí doma na hraní by se mi určitě nezajídalo. Na tuzemskou produkci slušná práce. 70% ()

Lacike

Tak si cesky filmari konecne zase pre zmenu vyskusali beckovu zanrovku namiesto tych nekonecnych retro komedii. Pokial tento samotny fakt niekomu staci, tak asi bude spokojny. Ja nie som. Prave naopak. Film je neinvencnou napodobeninou americkych videobeciek, ktore sa k nam väcsinou ani nedostanu, lebo ich kvality za vela nestoje. Proste primitivny eroticky thriller so sokujucimi zvratmi, ktore by neodhadol len tradicny divak Troskovych komedii. Scenar sa proste nevydaril. Dialogy sustia papierom a ani reziser vdaka mizernemu vedeniu hercov nedokazal, aby zneli aspon trochu prirodzene. Snad len Dana Syslová dokazala tie sracky predniest takym spôsobom, aby mi to netrhalo usi. Jediny aspekt, ktory prekvapi su nezvycajne okázalé sexualne sceny. Takze vysledok je velka mizeria a ja som sklamany, lebo vdaka mojim oblubenym hercom akym je Dolanský, Frejová alebo Syslová som sa na film tentoraz tesil. 3/10. ()

Tommassi3

"Musíš se pořád na něco vyptávat ??" Tak to bude asi tím, že Filipa Marolda jako vždy parádního Jana Dolanského stihla profesní deformace, tedy kromě naprostého odkrvení mozku v rámci výpomoci pro něj samozřejmě přednějšímu orgánu, což však - Teď myslím tu profesní deformaci !! ;) - režijnímu debutantovi Zdeňku Viktorovi prostřednictvím rutiny rozhodně hrozit nemůže.. Přesto velmi dobrá Raluca vypadá jako malý žánrový zázrak, byť se tedy Viktora především definice noiru chápe snad až příliš doslovně, na což však Viktora i jeho snímek až citelně postrádá jakýkoli nadhled či sebeironii.. Navíc tam, kde třeba silně koukatelné (Ma)lvici Pachlové rozkošně evidentně přebývá, naopak téhle krimi (femme)fatálně schází kvalitní scénář.. A právě o tom je dnes vlastně český film převážně !! ()

Terva

CITÁT - Život je jen otázka načasování........ Půl hodiny a celkem dost sexu. Vždycky jsem tak nějak nedával, že neumíme sexuální scény a ony nám ještě nejdou. Hudba se k filmu nehodí a mnohdy působí velmi rušivě. Kamera je celkem průměr a nejhorší je hlas Jana Dolanského, coby vypravěče. Do žánru noir se prostě nehodí. Vlastně jediné co se povedlo je asi posledních půl hodiny, kde příběh dostal velmi slušný spád a napětí. Proto tři hvězdy a ne jen dvě. ()

liquido26

Tento český pokus o noirový film i přes určité mouchy dopadl dost dobře a podívám se na to rozhodně radši než na většinu ostatních filmů z domácí produkce. ()

Marsik

PRIMA HD - Český film, který obsahuje žánry Film-Noir, Krimi, Erotický i Thriller se, světe div se, celkem vyvedl. Navíc ani nestihl moc nudit, 80 minut bylo ideálních. Sice nedám 4 hvězdy, ale zase neřeknu nic negativního. Prostě lepší průměr. 65% ()

Lukrecie

Na české poměry nezvykle dobré! Napětí, akce, vtip - hlášky :-) ;) výborný scénář a krásná hudba. Ráda bych viděla ještě jednou. :-) 4,5* s přimhouřením oka (nějaké mouchy to mělo) a pro podporu zajímavého snímku dávám 5. ()

blackrain

Já si prostě nemůžu pomoct, ale mně Jan Dolanský jako policajt nesedí. On je prototyp na chlápky z druhé strany barikády. Hajzlíci mu jdou mnohem lépe. Ne, že by tenhle detektiv byl nějaký svatoušek. To ani v nejmenším. Kristýna Frejová se čím dál tím víc podobá své mamince. Ta jí nemůže zapřít, ani kdyby chtěla. Obsadit začínající herečku Malvínu Pachlovou do role osudové ženy nebyl moc dobrý nápad. Neumí ještě pracovat s gesty, mimikou a samozřejmě hlasovou intonací. Erotické scény jsou bohužel jenom samoúčelné a hodně jim chybí. Fungují jen jako nutná výplň, když autor nevěděl kudy a kam. Škoda, že tenhle film neví, čím chce vlastně být. Máme tu krimi, nior, erotický thriller. Tak se proto vydáme všemi směry najednou a složíme to na jednu hromadu a nějak to dopadne. Mně z té hromady vyšla epizoda krimiseriálu, který by skvěle zapadl do večerního vysílání TV Nova. No, i ČT by jistě nerada zůstala stát někde v zadu. ()

Hanyou

Pomalý rozjezd a ze začátku vypadaly scény hrozně uměle. Take je všechno odhalování podstatně pomalejší a utahanější, než je zdrávo. Škoda, nápad to má skvělý a film umí i překvapit. Jen to provedení není úplně ono. ()

vegetol.mp

Ok, když se v našem malým českým filmovým rybníčku někdo pokusí natočit žánrovej film, je to vždycky svátek. Mně osobně už totiž lezou na nervy všechny ty rádoby ambiciózní filmy o zlým komunismu a ještě zlejších estébácích. Naštěstí jsou tu lidi jako Zdeněk Viktora, který dělají naší kinematografii o něco rozmanitější. Osobně nemůžu říct, že by byl film Raluca úplně povedenej, ale je zábavnej a zajímavej a to se cení. Ačkoliv se pan režisér snaží seč může, na můj vkus filmu chybělo erotické napětí. A to i přesto, že sexuální scény jsou překvapivě odvážné a je jich hned několik. Další věcí co trochu zamrzí je příběh. Ten má bez závěrečných titulků cca 72 minut, ale divák naštěstí nemá pocit, že by ho někdo dějově ošidil. Bohužel ho ani nic nepřekvapí. Viktora má zcela evidentně nakoukané různé Žáry těla a Ďábelské svůdkyně a jeho příběh jede v podobných dějových kolejích, aniž by se pokusil odbočit. A i když šlo zcela evidentně o levnější počin, vypadá film skvěle. Nevím, jestli je Raluca film úplně vhodný do kina, ale svým vizuálem vypadá jako díl nákladného tv seriálu typu Expozitura, Vraždy v kruhu nebo Případy 1. oddělení. Herecky to taky není zlý. Dolanský hraje super a jeho herecká kolegyně taky není úplně zlá. Ale její postvava mohla být víc nejednoznačná. Na můj vkus to není úplně femme fatale, ale koneckonců tu nemá hrát nějakou požíračku chlapů, jakou byla Linda Fiorentino, ale oběť, kterou má hlavní hrdina ochraňovat. Celkově jsem ale spokojenej. Solidně jsem se pobavil a ani chvíli se nenudil. Příběh je možná schématickej, ale určitě zajímavej a já si vlastně nestěžuju. A už jen s hrůzou čekám, kdy mi zase v českým filmu bude nějakej ambiciózní idiot předvádět, jak na matku s dvěma dětma tlačí STB. ()

kajas

Hlavní hrdina, zkušený policista momentálně řídící detektivní agenturu, jednoho večera spatří hezkou slečnu s hlubokým výstřihem a od té chvíle se neohlíží vlevo ani vpravo. Že ho bude tahle neopatrnost docela mrzet, je divákovi jasné prakticky okamžitě, ve výsledku tak už jenom čekáte, jakým způsobem se Raluce podaří týpka ošálit. Z výčtu žánrů bych vyškrtla jak film noir, tak erotiku, protože kromě odhaleného prsu uslyšíte maximálně pár vzdechů. Snaha o vybočení z průměrné české filmové tvorby se samozřejmě cení, ale podle mého skromného názoru pan Viktora žádný velký zázrak nestvořil a výsledné dílo mohl rovnou umístit na televizní obrazovku. Nějaké to životní moudro jsme se ale přece jenom dozvěděli: pánové, nevěřte ženám v červených šatech :D. ()

honajz2

Já každý český aspoň trochu povedený pokus o žánrový film nebo něco, co se zde normálně natočí, vždycky rád ocením a Raluca se naštěstí mezi takové filmy řadí. Sice nejde o nic bůhvíjak geniálního a příběh moc originální taky není, ale má to slušnou kameru, ve většině scén je to i slušně zahrané a od druhé poloviny to i má nějakou atmosféru a napětí. A dokonce i erotický ten film skutečně je! Původně jsem si myslel, že tu ten žánr je jen proto, aby přilákal víc lidí, ale ne, překvapivě sem právoplatně patří. Nic světoborného to opravdu není, silnější zážitek z toho taky nemám, ale na české poměry je to docela slušné. Btw, líbí se mi, že pár let zpátky Prima takové filmy podporovala (kromě Ralucy i třeba Taxi 121) a to i bez nějakého product placementu. I to je jeden z důvodů, proč ji mám radši než Novu, protože ta mám pocit podporovala jenom to, co se tady točí pořád dokola. Teď to Prima sice dělá taky, ale na rozdíl od té Novy aspoň někdy se pokusila... 3* ()

kaposlav

Začalo to dobre, pokračovalo zaujímavo a pred koncom som chcel udeliť 4*, ale keď som to dopozeral a zamyslel sa nad tým, tak to bolo prešpekulované a takmer nepredvídateľné. Film si niekedy isto pozriem ešte raz....................Aby nebolo málo, tak som si to včera pozrel ešte raz :) ()

Martin741

Teda uz som videl cesky noir menom Ve Stinu, no a tento noir sa snazi az prilis kopirovat svoje americke noirove vzory. Snad najtalentovanejsim hercom je tu len Jan Dolansky /dve Babovresky/ - z pochopitelnych dovodov nanho nejdem vypisovat chvaly, zvysok hercov priserne prehraval. Namet je fajn, ale film neobsahuje ani jeden zapamataniahodny moment. Takto je to len dalsi podpriemer, ktory cochvila vyfuci do prazdna : 30 % ()

rakovnik

Na Ralucu jsem neměl moc chuti, ale když už mi ji naservírovala televize, přemohl jsem se. V podstatě jsem se přemáhal poté celý film, abych jej dokoukal. Nemám příliš v lásce krimi, film-noir v popisu mě odrazuje a erotický thriller k tomu, to je jako "lákadlo" filmu pro Otíka ve Vesničko má, středisková. Motanice je to náramná, ale postavy mě příliš neoslovily a někdy se děj vlekl jako hlemýžď. Napětí pomálu a spíše jsem litoval, že film není více krimi, ač to není zrovna můj šálek kávy. Film-noir jsem nenašel, vztah k tomuto filmu také ne, takže jednou a dost. ()

bourec

Tak pokus o českej noir nevyšel.Nejsvětlejší bod byla asi solvína Píchavá,kouzelně sexy herka,zato Dolanský dost bída.Vůbec herecky sice neokoukaný,ale herectví se tady moc neobjeví.A pak to,že film jen lehce překročí šedesát minut,protože jinak to bylo k ukousání.30%. ()

PROCESOR

" Je to jen sex, ne je to sympatie". Je to kriminálka, ne je to divný. Hraje tam hezká ženská, jo, ale z toho se nezblázním. Problém je v tempu, kdy se na začátku stane strašná "věc" a vykonavatel odplaty bude již brzy propuštěn. Děj je předvídatelný, jako český slavík a nic se neděje, aby to bylo jinak. Dokonce to staví soukromýho detektiva do role hlupáka co myslí tím dole a dělá školácký chyby. Český filmy mam rád a fandím jim , ale... ()

dr.fish

Nevím, přišlo mi to celé úplně nereálné, vycucané z prstu. Jednotlivosti dobré, ale jinak spíš takový bakalářský příběh bez energie. 50% ()

Noir Film Festival 2015 startuje již 20. 8.!

Noir Film Festival 2015 startuje již 20. 8.!

11.08.2015

4 dny, 5 míst, 47 projekcí... Unikátní přehlídka filmů noir na hradě Křivoklát se blíží mílovými kroky! Třetí ročník festivalu, věnující se širšímu pojetí noirového fenoménu, startuje ve čtvrtek 20.… (viac)