Vinári

• Česko Vinaři
TV spot 1
Česko, (2014–2015), 31 h 5 min (Minutáž: 53–67 min)

Václav Postránecký, Tereza Kostková, Hynek Čermák, Miroslav Táborský, Tomáš Matonoha, Lucie Benešová, Jitka Smutná, Pavel Liška, Oldřich Navrátil (viac)

Kateřina Hýsková přijíždí z Prahy se svými dvěma dospělými dětmi navštívit rodiče do malebné jihomoravské vesnice Křetice, kde její otec vinař právě .slaví narozeniny. Kateřina je emancipovaná rozvedená manažerka, má poněkud rozjíveného syna Buddyho, který by se nejradši jen poflakoval, a sportovně založenou dceru Petru, která sní o dráze profesionální basketbalistky. Jenže zatím ani jeden z nich netuší, že se vlivem různých okolností jejich pobyt v Křeticích značně protáhne...

Vážený křetický občan Bedřich Pavlíček slaví pětašedesáté narozeniny. Jeho narozeniny jsou v Křeticích stejně významnou událostí jako třeba Vánoce – ale oproti Vánocům můžou všichni pít jeho víno zadarmo, takže je to ještě lepší. Jediný, kdo si nepřeje, aby ho Pavlíček hostil, je velkovinař Vlček. Chtěl by se s ním konečně usmířit, a tak mu chce oslavu udělat po svém. Jenže organizaci narozenin drží pevně v rukou Stázi Pavlíčková, takže to nebude mít jednoduché. Popřát Bedřichovi chce i jeho dcera Kateřina, která přijíždí i se svými skoro dospělými dětmi Buddym a Petrou. Těm návštěva „Asie", jak říká Moravě Pražák Buddy, moc nevoní. Ale to je nakonec všechno jedno, protože v hlavní roli se stejně ocitne jedno mrtvé prase... (TV Prima)

T-enter

Jakožto odpůrce novodobých českých seriálů mě Vinaři naprosto překvapili. Ne pro to, že se vínu věnuji, ale způsobem zpracování. Vtipné dialogy, lepší herecké výkony (většinou), ale také kamera! Možná je jeden z účelů seriálu nalákat lidi na Moravu a asi to tak i mnoho diváků vnímá... no já se každopádně u Vinařů příjemně bavím :-) ()

bubun odpad!

Nevtipný, trapný a hlavně strašně NUDNÝ seriál. Přetrpět těch šestnáct téměř hodinových epizod mě málem unudilo k smrti, a to jsem je měla rozložené do více než měsíce. Neustálý pokusy o vtip se totálně míjejí účinkem, pointa jasná vždycky v prvních pěti až deseti minutách. Postránecký, který mi obyčejně nevadí, tady hraje trapně zabejčenou patriarchální figuru, která jen všechny komanduje, zoufá si, že je na všechno sám, ale nikdy ho nikdo nevidí něco dělat. Všechny ostatní postavičky stupidně schematické, stejně jako neustále omílané protipóly Morava - Praha. Protože samozřejmě není nic mezi tím, že, a jiná města, než Praha, v Čechách neexistují. Do toho všeho tři,otravně se opakující se hudební motivy (Navarová a spol. Ač ji mám ráda, tady mě to po dvou epizodách začalo silně iritovat). Popularitu seriálu nechápu, a to hlavně u Moravanů, vždyt je přece ty neúspěšný pokusy o moravský přízvuk u herců musely štvát, nebo ne? Na druhou sérii se na dlouhou dobu opravdu nechystám, celý seriál hodnotím po první a rozhodně nemám výčitky. ()

filmmovier

První série svižná a zábavná, Kouzelná a opravdu povedená. Vtipná, zajímavá. s parádním soundtrackem, výborným hereckým obsazením (Anička!, Nečas, Nebřenský) a parádně napsanými postavami i dějovým obloukem. Jsem nadšen a nechápu, proč jsem se tomuhle skvostu tak dlouho vyhýbal. První série za 85%. Nutno podotknout, že druhá řada za tou první překvapivě příliš nezaostává a drží laťku. Vinaře rozhodně nevidím naposledy. Naprostým právem novodobá klasika a jeden z nejzábavnějších a nejlepších novodobých seriálů. Navíc když jich Prima opravdu... nemá. 80%. ()

geklon

.....takovej lednovej burčák z braborovejch šlupek. Pitvoření relativně nezkurvených herců, mě trošku vyvádí z míry. ()

sallyann

Seriál, který byl, je a bude dost zatracován. Ano, přiznávám, že moravské jsou tam leda tak exteriéry a báječný Zdeněk Junák, ale byly tam scény, které mě dokázaly pobavit až k pláči (v tom dobrém smyslu slova). Takže budiž jim odpuštěno. ()

Pajkenzi

Tenhle seriál mě hrozně překvapil, abych pravdu řekla tak jsem se toho hrozně bála a proto jsem dlouho odkládala viděnost seriálu. První druhy třetí díl a bylo to! Herci byli skvěle vybraní a jsem ráda že měli i smysl pro humor, což tomuhle serálu dodalo hodně, Vinice a prostředí kde se točilo bylo krasné a fascinující! Oblíbenost seriálu šplhalo díl co díl nahoru. Spokojená a mile překvapená. ()

anli

Komediální televizní seriály mají v Česku velkou tradici ,stejně jako vinařství na Moravě.Tvůrci šáhli do vinných sklípků a naservírovali nám humorné pojetí z Moravských luhů a hájů.Je zde třeba odlišit první a druhou řadu.Každá z nich je jiná a má jiný potenciál.Tak tedy první řada se odehrává na Moravě v jedné vesnici mezi vinaři a vinnými rivaly.Scénář je slušný a vtipný ,ale vše drží nad vodou zejména herci a to je u mě především Postránecký-Čermák-Matonoha-Liška-Kostková-Benešová.Je tu malebná krajina ,příjemný humor ,spousta vtipů a hlavně je to celé velmi zábavné.Myslel jsem si ,že je laťka nastavená poměrně vysoko a tak ,že bude druhá řada výrazně chudší.Jak velmi jsem se mýlil!!! Tvůrci vzali hlavní hrdiny z Moravy a přesenuli je do vesničky české ,takže přibyl peprný humor a narážky na čechy a pražáky a musím říct ,že jsem se už velmi dlouho u televize takhle nebavil a nesmál.Vše tu dostává úplně novou dimenzi a myslím ,že víc zábavnéí to ani být nemůže.jeden vtip tu srší za druhým a jedná humorná situace za druhou . Všichni herci jsou skvělí a jedineční a opravdu je radost se na to dívat..Druho řadu Vinařů se vůbec nebojím srovnat s takovou televizní kllasikou ,jako jsou Chalupáři a je jasné ,že se na to budeme dívat zas a znovu a zas a znovu se budeme smát ,až se bude vše otřásat v základech.První řada to má u mě za 70% , ta druhá za jasných 100% a nemám,co bych jí vytkl.A do hlavního města nicnedělání a hříchu,tedy Prahy , jezdím žel bohu pravidelně a často ,neb tam pracuji. ()

hejsahopsa

Před zhlédnutím jsem si myslela, že by se mi to i mohlo líbit. Ale ne no.. Škoda. Nejsilnější pocit, který z toho mám je, že pražáci si hrají na Moraváky a je to trapné. ()

Master19

Ždímání Bobulí na dřeň. Občas se mi zdálo, že vídím záběry, které jsem už jednou viděl, ale to bude asi tím, že to tam prostě tak kýčovité je... Herci ve stejných pózách, stejné vtipy... Zaujali Matonoha, Nebřenský a Junák. ()

V.Silver

Vydržel jsem asi 10 minut, pak jsem to vzdal. Takový svět neexistuje. Takoví lidé neexistují. A je mi upřímně líto všech herců, kteří se tomuto seriálu upsali. Má to krásnou kameru a spoustu známých tváří, ale žádný obsah. 10% dávám z lítosti nad promarněnou příležitostí. ()

Kosmik 1 odpad!

Prznění jihomoravského nářečí je tu znatelné od samého počátku. To se totiž tvůrci rozhodli vytvořit nějakú novú řeč v domnění, že se tak na Moravě skutečně mluví. Tož to máte tak, když si pepíci začnú hrát na Moraváky. Dále pak vytvářajú dojem, že se tu furt jen chlašče víno a lidi sú furt ožralí. Už jsem viděl hodně, koňa blút, hada scát, žábu mlátit pěstí do skály, ale na Moravě se vínem rozhodně nepřipíjá. :D No a pak by se údajně mělo jednat o komedii, ale já su z toho spíš na nervy a ani jednou jsem se nezasmál. Ano vlastně zasmál, hlúposti celé této taškařice. Ach, kam to kurňa zase spěje. Co takhle vyzkúšat příště zprznit ten váš Josefov (pro méně chápavé Josefov = Praha :D). Tak nádherný kraj jako je Pálava si tohle nezaslouží. 0% ()

ghatos odpad!

Já na Slovácko jezdím často. Tenhle seriál vsází na jedinečné prostředí Jižní Moravy, takže by si diletanti mohli zjistit určité věci (jazyk, prostředí, kulturu atd.) a ne vyfabulovat si dementní postavy v dementní vesnici. Když vidím Postráneckého rozesmátou hubu, jenž má v lidech asociovat tu "pravou" Moravu...chce se mi blít. 10%. ()

Norfice

Horší napodobení, pro čecháčky, "cizí" kultury jsem snad ještě neviděl. V něketerých ohledech akorát kopie Bobulí. 1* pouze za soundtrack. ()

giovanni3

Hodně jsem zvažoval 4*, ale nakonec se přikláním k 3*. Důvody jsou prosté celý příběh se motá kolem moc málo postav na 16 hodinových dílů a hlavně nejeden díl postrádá humor či logiku. Na stranu druhou je zde mnoho hlášek i super scének + povedená úvodní znělka + kvalitní a příjemné herecké obsazení (u mládí to povedené volby nejsou vyjma krásné Anny Fialové). Co se obecně vytýkaného záporu s nářečím týče, tak ano není to ono, ale co je to ONO? Hledáte hlavní zápor tam kde ho je zbytečné hledat jde o příběh, herecké výkony atd.. Strháte filmy za horší dabing, či horší titulky? Strháte The Big Bang Theory za to, že v českém znění jsou ty hlasy dost jiné a nevyzní to? Tady to je to samé. "Praví" Moraváci z Mikulova se na tento seriál dívají a berou ho jako recesi a srandu ví že to není logické, ale vůbec neřeší zda tam mluví tak či tak. Podívají se usmějí se hlouposti režie, atd.. ale nedělají z toho vědu. (ověřeno v Mikulově ve sklepě u "domorodců"). Zkrátka a jednoduše seriál dokáže dobře zabavit, ale není to něco co bude člověk sledovat s chutí několikrát do roka spíše to bude tak jednou možná párkrát za život. ()

marrjaana

Měl by se vydat nějakej zákon, kterej by zakazoval cajzlům žvatlat po Moravsky. Vždyť jim to do toho zobáku neleze. Zní to divně a tak nějak polovičatě. Navíc s tím jejich pražským přízvukem a kdy do toho kydaj ještě po pražsky... Au. To vážně nejsou u nás na moravě žádní herci( i když třeba s xichtem neprofláknutým ale o to levnějším)? No hodnotit zatím nebudu, nepřenesla sem se přes jazykovou barieru a po ani ne pěti minutách vypla. ()

netahlo

Doktori z Pocatku jsou oproti tehle debilni podbizive slatanine horkym kandidatem na ceny Emmy! EDIT 2.9.2015 - Druha serie vypada mnohem lip, zatim u me dobry. ()