Vinári

• Česko Vinaři
TV spot 2
Česko, (2014–2015), 31 h 5 min (Minutáž: 53–67 min)

Václav Postránecký, Tereza Kostková, Hynek Čermák, Miroslav Táborský, Tomáš Matonoha, Lucie Benešová, Jitka Smutná, Pavel Liška, Oldřich Navrátil (viac)

Kateřina Hýsková přijíždí z Prahy se svými dvěma dospělými dětmi navštívit rodiče do malebné jihomoravské vesnice Křetice, kde její otec vinař právě .slaví narozeniny. Kateřina je emancipovaná rozvedená manažerka, má poněkud rozjíveného syna Buddyho, který by se nejradši jen poflakoval, a sportovně založenou dceru Petru, která sní o dráze profesionální basketbalistky. Jenže zatím ani jeden z nich netuší, že se vlivem různých okolností jejich pobyt v Křeticích značně protáhne...

Vážený křetický občan Bedřich Pavlíček slaví pětašedesáté narozeniny. Jeho narozeniny jsou v Křeticích stejně významnou událostí jako třeba Vánoce – ale oproti Vánocům můžou všichni pít jeho víno zadarmo, takže je to ještě lepší. Jediný, kdo si nepřeje, aby ho Pavlíček hostil, je velkovinař Vlček. Chtěl by se s ním konečně usmířit, a tak mu chce oslavu udělat po svém. Jenže organizaci narozenin drží pevně v rukou Stázi Pavlíčková, takže to nebude mít jednoduché. Popřát Bedřichovi chce i jeho dcera Kateřina, která přijíždí i se svými skoro dospělými dětmi Buddym a Petrou. Těm návštěva „Asie", jak říká Moravě Pražák Buddy, moc nevoní. Ale to je nakonec všechno jedno, protože v hlavní roli se stejně ocitne jedno mrtvé prase... (TV Prima)

Linda.csfd

Nepiju víno, neznám život na vesnici, neznám život na Moravě a nemám ráda Kostkovou jako hérečku (s věčně nasazeným připitomělým oduševnělým úsměvem). Čili jak to tady čtu, pokud jsou v sejrálu nějaké nesrovnalosti, co se týká vína / dialektu / života na vesnici / na Moravě tak to nedokážu a nechci posuzovat. Jinak mě to celkem baví, má to atmosféru (slunečná a pozitivní, ta na mě funguje) a ten úvodní song je fajn. ()

ilemas odpad!

Ač jsem moravák jak Brno, tak jsem první díl ani nedokoukal do konce. Velmi trapné herecké výkony, humor téměř žádný, film naprosto o ničem, hloupý děj - zápletka prase, až se za ten film stydím. Za komančů se točily aspoň komedie, dnes je to samá sračka bez humoru. A když už, tak velmi trapný. Jedinné pozitivum, malebná příroda Pálavy. ()

Katarine

Odsuzujte si mě jak chcete, ale mě Vinaři dostali. Od začátku do konce jsem se smála. Nejlepší postava pro mě rozhodně Patrik v podání Pavla Nečase. Vinařům odpouštím i to, že udělali z Moraváků totální debily. Když už snaha o humor, tak aspoň s takovouto nadsázkou, to beru. ()

TheDon odpad!

Je vtipný, jak si banda pražáků hraje na moraváky a světe div se, nejde jim to z huby. Ne, není to vtipný. Je to smutný. Ne, není to smutný, je to žumpa. Procentuálně není co hodnotit. P.s.: Úplně mi to zkazilo večer. ()

rakovnik

Kvůli kolizi v programu jsem z první série viděl sporadické kousky a litoval, že mi není umožněno seriál sledovat pravidelně. Druhá série už byla ve vhodném čase. Musím s potěšením konstatovat, že po delší době vidím na obrazovce pohodičku, humor a vtip v čisté podobě. Žádné řešení krizí, nikdo na nikoho neútočí, pivo a víno jsou v souladu jako Morava a Čechy a pan farář je úplně obyčejný člověk, "jen" věřící. Trošku mě mrzí obměna herců, ale i tak si seriál drží vysoce kvalitní obsazení. Je mi až líto našinců, kteří se neumí snad ani odreagovat a bavit a hledají v díle drobné hlouposti, aby ho mohli hanět. Já jsem s výsledkem spokojený a jediné co mi opravdu vadí je, že dostávám chuť na víno až v neděli večer. ()

Martin741 odpad!

Smutne, kam az reziser Vejdelek /Roming 2007/ dokaze spadnut - dej nuilovy, herecke vykony priserne a samotna Juzna Morava to uz potom nezachranila . 0 % ()

Martrix

Není třeba vidět další díly. Ledaže by se scénáře chopil někdo jiný a vymyslel způsob, jak ze seriálu odstranit všechny jeho postavy, kterými Křetice zamořili ti tři ptáci, kteří o Moravě vědí jen to, co se dozvěděli z Bobulí. Tak ubohá a primitivní schémata v jednom pořadu... . Nemách chuť ani dál nadávat. Je to nehorázná sračka. Lidi nedívejte se na to, nepodporujte "tvůrce" v doměnce, že český divák sežere všechno, co mu televize předhodí. ***********No, po prvním díle jsem to vcelku neobjektivně sepsul, ale z nudy převeliké jsme se podívali i na díl druhý a odpad si Vinaři nezaslouží. Dokonce jsem se místy vcelku bavil. Takže po druhém díle lehká korekce z odpad! na jednu a půl hvězdy. ()

Dannysek4U

Bobule svihnuty Chaluparema a Rancem u Zelene sedmy, vzhlizejici k slave Cetnickejch humoresek a Slovacko sa nesudi. Zazrak to neni, navic jednotlivy dily maj znacne kolisajici uroven, ale k nizi zdejsiho hodnoceni skutecne neni duvod. Bukolicka podzimni idylka na prozareni kraticich se dni, nic vic, nic min. Tahat do toho jakykoli projevy nacionalnich vasni je samozrejme naprosto jalovej pristup. ()

papaJA21

Prvni serie (****) mě to upřímně baví a mám pocit, že si dali především záležet na scénáři. Druhá série (Odpad) zvládl jsem asi pět prvních dílů druhé série rozdíl je neskutečný od vlídného chytrého humoru k ubohým vtipkum ve stylu Kamenaku a podobných uřvaných hovadin. Ale podle komentářů se to polovině národa líbilo více než ta první takže seriál pro mně skončil. Na první sérii se mi líbilo spojení nových neotřelých tváři doplněných staršími stalicemi. Ta druhá je bohužel postavená pouze na nich. ()

otík

Tak já vám zatím po prvním dílu nevím. Sice pár scénám jsem se s chutí zasmál (a nepřičítám to vypitému svářáčku) - především těm s policajty, ale na druhou stranu mi jako Moravákovi ze Slovácka přijde trapné, když autoři ukazují Moraváky jako chlastometry, navíc kombinující slivovicu s vínem. Vadí mi ožralí lidé v reálu, a tak když jich mám v jednom záběru dvacet sledovat, jak se motají a dělají hňupiny, nevím, zda se mi do dalších dílů vůbec bude dále chtít. A když jsem pak v ukázce viděl, že v dalším díle se bude chlastat s kladenskými hokejstama a budou se tam pro ně hledat děvy, vůbec se mi do toho nechce. Z prvního dílu vůbec není cítit taková vinařská pohoda, jako byla v Bobulích 1 a moravský jazyk je totální kočkopes mezi spisovnou češtinou a jihomoravským nářečím. Bohužel hlavně tohle jsem čekal a potvrdila se určitá jazyková nedokonalost. PS: Táborský s Postráneckým jakoby navazovali na své role z Bobulí 1 a 2. PS2: především zvukově a dialogově mi to občas přišlo jako totální amatérství. PS3: nakonec jsem odvahu kazit si nedělní večer Vinaři už nadostal a tak zbaběle konstatuji, že jsem skončil se sledováním tohoto pořadu po PRVNÍM dílu!!! ()

abenino

Pohodový seriál pro obyčejné lidi. Drobné nedokonalosti v moravské výslovnosti jsou podle mě odpustitelné. Z českých seriálů, které se aktuálně vysílají, patří k nejlepším. ()

Sabrewulf odpad!

"Eště chvílu a budeš MÍT....." Co to jako je? Šak tak sa na Moravě vůbec nemluví! Jakýsi mišmaš z teho udělali. Pražáci si hrajů na Moraváky, šak to mňa poser. A když už chcu udělat nejaký laciný kontrast mezi Moravákama a Pražákama, že si třeba vesničan vede kozu na provaze, tak proč tam jako žádný Pražák teple nezpíve? Hele, viď? A vůbec sem sa nesmál. Že komedie, šak to vůbec není srandovní. Sa to akorát podobá těm ostatním seriálovým sračkám. Hlavně že tam je protekční Kostková. Sice bych ju nejrači přehnul přes židlu, ale to je tak všecko. Ani nevíja, jak sa pije víno. A co má byt jako to Činaski? "My máme rádi víno." Olympiáda o nejprimitivnější text? Taká zbytečná blbina to je. ()

Prometheus69

TO JE HODNOCENI ZASE JAK NA OSKARECH.. @_@ Debily co neodceni ceske dobre komedie.... tech je tu koukam hodne... no vlastne zevlujou uplne vsude made in czech.... hmm. Jako jedinne co nemam opravdu rad jsou takzvane situacni pribehy ze zivota... Ale jelikoz tomu neholduju, nerozumim tomu asi, jako ze mi nejaka Ulice, OVRZ a podobny ptakoviny u riti... NEHODNOTIM JE. ASI SE KURNY CHCI JEN NECHAT BAVIT OBCAS A PICOVAT NA NEJAKY HODNOCENI Takze zkracene bez tak to nikdo necte. :) Policajti jsou taky jen lidi, clovek se cudne i neco o tom vinku, sem tam se chechnu, aj nejaka ta myslenka (kozy) sa objevy.... tos dobre to kostuje... na pilot, velmi povedeny. Hadam ze to casem asi trochu ztrati slinu.... vsechno kradne... ALE KURDE! 38%! Co jsta sahli piplmani? CECHOVI SA PROSTE NEZAVDEVIS... NJ. :/ CO CECH TO ODBORNIK! Druha serie to bohuzel nakopla hodne spatnym smerem uz samotnym hudebnim klipem ktery je naprosto vyblity z mosku nejake milovnika burcaku... krvaci mi nejen srdce, ale i usi. Proto jednu hvezdu musim ubrat, to je podraz a zato se plati!!! ()

sir-dave

Vem to čert, jestli si hrajou Pražáci na Moraváky a ve skutečnosti to na jihu takhle nevypadá. Krajina, prostředí a atmosféra dobře zasazená do podzimu. Prakticky je to o tom, co díl, to na nějaké téma (zájezd, natáčení, kritik,..) Jednoduchá Prima produkce na nedělní odpočinkový večer. Postavy se sice nijak nevyvíjí, krom 4 mladých a mají daný svůj vyhraněný styl ale spousta jich je vtipně napsaných, jako policista Tauš nebo Hřebec s Konigem. Hynek Čermák správný frajer, co se s Postráneckým neustále pošťuchuje. Srandu nekazí ani Táborský nebo hlášky Pavla Lišky. Hodnocení je zkreslené místními pseudointelektuály a ovečkami, které nechtějí vystoupit ze stáda a dají odpad. Každý díl sledovalo okolo 1 miliónů diváků. Doufám v další řadu :-) "Já se někdy tak zdegustuju, že ani nevím, jak jsem se dostal domů," // 2. série Snižuju hodnocení, na Vinařích jsem měl rád Moravu a víno.. Změna kraje tomu asi moc neprospěje a především odešly 4 hlavní mladé postavy, které měly neukončené příběhy. Z nových postav nikdo nezaujal. ()

dr.fish

Pán Bůh dal Moravanům víno, aby neovládli celý svět....a teď je celý svět na Moravě. Úvodní pilot je naprosto příšerná pecka do vajec. Poté se to vylepší, nebo si prostě zvyknete. Na moravské dialekty je třeba rychle zapomenout, Pražáci si prostě natočili seriál o Moravě. Seriál patří do kategorie "žehlící", pokud si odskočíte, nebo se chvíli nedíváte, o nic nepřijdete. Přesto jsem dokoukal obě série najednou. Důvod? Záhadným způsobem mne to začalo bavit. Hlavně ve chvílích, kdy to úplně celé ztratí smysl...je tu pár fakt zhulených dílů, většina postav si své role dost užívá, a postupně je vybrušuje k dokonalosti. Místy se mihne i moudro. Druhá série už je jenom taková sranda, recese, v dobrém míněno. Takže jak říkám, věnovat tomu o 30% větší péči, mohla to být velmi povedená věc...až na tu moravštinu, která tam fakt není. Takto dávám max. 70%, s lítostí, že to nepromákli víc. ()

viperDavid

První díl takovej sice trošku zábavnej ale nijak zvlášť překvapivej. Co navíc když jsem se na to díval, ani jsem si neotevřel láhvinku červeného, takže dopad nic moc...uvidíme dál, až pak budu hodnotit ()

LiborGondek

Titulní píseň dobrá, Pavlov znám z dovolené a na Dívčím hradě, přímo tam, kde skupina hraje v oficiálním klipu jsem osobně stál. Už proto by se mi ten seriál mohl líbit. Zatím jsem ale ještě neměl tu čest se sním lépe seznámit. ()