Vinári

• Česko Vinaři
TV spot 1
Česko, (2014–2015), 31 h 5 min (Minutáž: 53–67 min)

Václav Postránecký, Tereza Kostková, Hynek Čermák, Miroslav Táborský, Tomáš Matonoha, Lucie Benešová, Jitka Smutná, Pavel Liška, Oldřich Navrátil (viac)

Kateřina Hýsková přijíždí z Prahy se svými dvěma dospělými dětmi navštívit rodiče do malebné jihomoravské vesnice Křetice, kde její otec vinař právě .slaví narozeniny. Kateřina je emancipovaná rozvedená manažerka, má poněkud rozjíveného syna Buddyho, který by se nejradši jen poflakoval, a sportovně založenou dceru Petru, která sní o dráze profesionální basketbalistky. Jenže zatím ani jeden z nich netuší, že se vlivem různých okolností jejich pobyt v Křeticích značně protáhne...

Vážený křetický občan Bedřich Pavlíček slaví pětašedesáté narozeniny. Jeho narozeniny jsou v Křeticích stejně významnou událostí jako třeba Vánoce – ale oproti Vánocům můžou všichni pít jeho víno zadarmo, takže je to ještě lepší. Jediný, kdo si nepřeje, aby ho Pavlíček hostil, je velkovinař Vlček. Chtěl by se s ním konečně usmířit, a tak mu chce oslavu udělat po svém. Jenže organizaci narozenin drží pevně v rukou Stázi Pavlíčková, takže to nebude mít jednoduché. Popřát Bedřichovi chce i jeho dcera Kateřina, která přijíždí i se svými skoro dospělými dětmi Buddym a Petrou. Těm návštěva „Asie", jak říká Moravě Pražák Buddy, moc nevoní. Ale to je nakonec všechno jedno, protože v hlavní roli se stejně ocitne jedno mrtvé prase... (TV Prima)

Chlo0opek

Musím říct, že přestože se na kriminálky nedívám i tak mi lezou krkem - ono stačí pouze ty reklamy na ně:( - to už se jen z toho důvodu na ně ze zásady nehodlám dívat.. A tak v době, kdy v televizích není snad den bez alespoň 10-ti kriminálek na jedné televizní stanici, se objeví takovýhle seriál. A přestože to není zas tak extra seriál, tak právě v tomto čase je to jako pohlazení po duši. Konečně zas seriál s trochu jinou tématikou. Takže hlavně z tohoto důvodu - lepší 3*. ()

camomilla

Ctyri hvezdicky jsou urcite trosku nadhodnocene, ale mam pocit, ze se tim vyvazi negace kterou citim z vetsiny prispevku. Nebudu se zaobirat zabomysimi valkami mezi Moravaky a Prazaky ani dialektem. Zkratka Vinari mi tohle vsechno davkuji tak nejak s nadsazkou, jemnym humorem a opravdu velkou davkou pohodicky. Tohle je serial, na ktery jsem cekala. Neuvidite (pseudo)drama zapletky ani se nebudete smichy za bricho popadat, ale muzu Vam garantovat, ze se od zacatku do konce budete citit prijemne. - - - - - Hodnoceno po 10. dile. ()

rezor

Podbizivý seriál z moravského prostředí získal úspěch v řad českých diváků poměrně velice snadno. Aneb . divák zvyklí nemocničního prostředí vezme za vděk téměř vším, co má alespoň mírné kvality.. Bohužel seriál fungující, jako reklama se stupidními vtipy rozhodně neatakuje zlatou příčku. Hvězdička pouze za neokoukané prostředí hezké moravské přírody. Btw. Všimli jste si, že se v tomto seriálu normálně mluví sprostě, kopuleje atd. před 22hod? A pak se divte mládeži...kurva vole pyčo ()

ajlonka

Všehovšudy jsem shlédla celých pět dílů a opravdu jsem na tomto seriálu nenašla vůbec nic, co by značilo dobrou práci. Být Moravákem, tak budu pořádně naštvaná, jak tenhle seriál dělá z vinařů idioty a pitomce ještě sto let před opicema. Být Moravákem, tak už v životě Čecha - natož pak filmaře - na Moravu nepustím. Opravdu si tady někdo myslí, že tohle je zábava pro náš národ?? Proč český divák má být hlupák?? ()

Slahy94

Pěkné záběry Moravy, pěkný soundtrack od Chinaski. A to je asi tak všechno. Přiznávám, že jsem viděl sice jenom část prvního dílu (vlastně i díky na české poměry opravdu masivní reklamní kampaní), takže moje hodnocení asi není úplně přesné, ale neměl jsem potřebu vidět ještě nějaký díl. Kdyby to netočila Prima, myslel bych, že to natočila nějaká cestovka. O nějakém příběhu nebo zápletkám nebo zajímavých postavách vlastně nemůže být ani řeč. Klasická stereotypní kýčovitá přehlídka trapných scének, kterým jako vždy vévodí naivní idylka o Moravě, kde všichni jenom chlastají víno a tak se zákonitě musí v každém díle všichni opít, haha, to je legrace (a všechno to vyvrcholí naprostou absurditou, kdy pražačka Kostková v opilosti dá výpověd z práce a ráno to vyřeší prostě tak, že to nechá být a zůstane na Moravě - aspoň tak si to pamatuju). Vše je okořeněno přehlídkou našich nejznámnějších herců (vždycky mě překvapí, kdo všechno v takových seriálech hraje). Nicméně věřím, že tento seriál má své diváky, ale já mezi ně nepatřím. Je to velmi vydařený marketingový produkt. ()

solver

Balzám. Role hercům sedí jak ulité, scenář není odfláklý a je to slušně promyšlené. Zatím jsem nedošel k te kočkoptéře, co hýbala bulvárem, když to běželo, ale do 7. dílu jsem navýsost spokojen. ()

KraLuban

Odpočinkový seriál, při kterém lze krásně vypnout. Nic víc, nic míň. Nečekejte žádné intelektuální hloubky a budete se dobře bavit. Úroveň jednotlivých dílů relativně dost kolísá, ale obecně si udržují slušný průměr. Body dolů za nepřirozenou Kostkovou, naopak výborný Hynek Čermák v roli velkovinaře Vlčka. Druhá série je totální kravina, bohužel. Je to nudné, roztahané, ve stylu nováckých s**ček. ()

Noah07

Vinaře z vinného prostředí jsem měl rád,ale verzi Pivařů .....no co dodat kdenic není ani smrt nebere....jen nechápu herce,ale těm jde o jen o peníze to zase pochopim,ale nepouštějte to lidem!!!! ()

marek.kral

První série 4* (krása jihomoravského venkova, výborný Postránecký) druhá série 1* (pouze kvůli Hynkovi Čermákovi, jinak by to byl odpad). ()

Tumbik

Jedna hvězda za to, že to není zas tak strašné, abych tomu dal odpad. Druhá hvězda za nádherné jihomoravské prostředí, ve které se seriál (v první sérii tuším) odehrává. Ovšem druhá řada je na odpad... ()

erion26

Proboha, proč má Kostková tak otresnou dceru? Kdo to je a co to je? Vždyť se k ní vůbec nehodí, hrát taky neumí. No nechápu. To má Tereza asi za trest Takový kolohnát🙈 ()

mAt3s1302

Sledovat Jižní Moravu je nádhera. Vinice, výhledy celkově víno, první půlka 1 série má dobré téma i děj, druhá polovina slabší, furt dobrá. Ale druhá série no chápu chtěli se svést na hypu první ale severní Čechy mé prostě nenadchlo a celkově to bylo nemastné, neslané. 1.serie 3 hvězdy, druhá 1 hvězda ()