Divoké historky spája motív krivdy, ktorej sa človek nedokáže ubrániť, ak nechce prekročiť hranice zákona, či dobrých mravov. Keď však pohár trpezlivosti ich hrdinov pretečie, berú veci do svojich rúk a so svojimi trýzniteľmi si to vyriešia po svojom mimoriadne originálnymi a komickými spôsobmi. Nekonvenčný film o extrémoch ľudského správania si získal srdcia divákov na viacerých svetových festivaloch, kde nazbieral viac ako 40 rôznych ocenení. (STV)

BuchtiCZ

Několik lehce násilných a občas černohumorných historek z Argentiny, které ve většině úplně nenadchly, ale některé momenty utkví. lehký nadprůměr. ()

UncleSam

Něco horší, něco dobré, jedna výborná. Na můj vkus je to tedy málo. Upřímně, moc nechápu, jak se tolik lidí může evidentně upřímně smát lidské nenávisti. Nejsem žádná citlivka, ale v tomhle filmu mi to prostě a jednoduše nesedlo. ()

vetsinezobri

Neokoukaná svěží podívaná. Povídka o egu na silnici pro mě jednoznačně za pět a taky chválím neprolnutí všech příběhů. Divoké historky ukázaly, že není kacířství nespatlat to na konci všechno do kupy. ()

AddieWilimes

Divoké history ve svém humoru a naturalismu nemají obdob. Už samotný "úvod" mě vylekal tak, že jsem tušila, že půjde v rámci žánru o něco mimořádného. Pak přišel příběh s humorem černějším než smrt, třetí vázající na sebe otázky karmy a morálky, čtvrtý tak nějak ze života, pátý s psychologickým rozměrem a poslední, který ve mně v jistých scénách evokoval Trierovu Melancholii. Dohromady tyto příběhy vytvořily dílky, které do temného puzzle nádherně zapadají. ()

Marator

Ač jsem ve skluzu asi 2365 filmů, které bych chtěl vidět, tak na Divoké historky jsem se podívál hned dvakrát po sobě. Naposledy se mne to stalo s Amélií z Montmartru. Opravdu povedené dílo! ()

pneumotorax

Vysvětlím co se skrývá pod žánrem "Komedie/Thriller".No to je tak,když se zatajeným dechem,staženým rektem a nehty zaraženými hluboko v křesle,čekáte kdy z vás vytryskne další gejzír,né tak kvantitativního ale zato velmi kvalitního,upřímného smíchu,v tomto případě nad několika tak brutálně absurdních povídkách,že je klidně možný že se někdy,někde staly.Výborně stylizované prostředí,zprostředkované tak výbornou kamerou,že...mi už došly český superlativa ()

vaava

Co do temperamentu a ohnivosti, je to Španělsko, jak se patří. Navíc povídky mají tu výhodu, že mají míň času na odvyprávění děje, a tedy daleko větší spád. A ten je tady napnutej jak guma vod černochovejch trenek poránu. Nemám dalších slov, dávám pět. (dvěma slovy se dá snímek popsat jako "brutální brutál" ;) ) ()

TommyDiamond

Argentinec Damian Szifron nekompromisně vykřičel do světa svých šest historek a sklidil za to zasloužený úspěch..... Jak všichni víme, tak nespravedlnost a křivdu lze někdy těžko vydýchat. A když už člověk nenalézá konstruktivnější a etičtější řešení, tak přichází na řadu emoce. Szifron se toho vůbec nebál a popustil emoční uzdu na úplné maximum.... Všechny jeho povídky jsou jako vystřižené z reálného života, dobře zahrané i zrežírované. Dialogy jsou vkusné, přesné a místy až velmi trefné.... Tahle paráda má u mě jasné čtyři hvězdy.... ()

celticek

Jsem na vážkách, bylo to vážně parádní, nakonec za 4, slabší chvilky to mělo. Jinak ale parádní nálož, skvělé pointy, mně se nejvíc líbil asi "inženýr". Doporučuji, člověk by se měl u filmu bavit a tady to funguje. ()

MickeyWolf

Jak popsat toto bravurské dílo? Zkuste si představit Tarantina bez zábran s trochou krásné španělštiny v pozadí a máte tu úžasný film který považuji za jeden z nejlepších filmů roku a vůbec. ()

Kukolar

Bravó, bravó a ešte raz bravó. Tento film na 110% ukojil moju potrebu po dobrom a kvalitnom filme. Od prvej minúty je Vaša myseľ plne koncentrovaná na jednotlivé príbehy a tak su tu nedočkáte toho klasického hluchého miesta vo filme. Keby môžem, dám viac *. ()

Dizzy_eM

Za mně hodně povedená sbírka historek :) Úvodní mně příjemně naladila na zbytek nálože, někoho u ní možná zamrazí, já se přistihla jak se škodolibě usmívám. V druhý asi trochu překvapí brutalita korpulentní dámy, třetí nemá chybu (hlavně ta odplata na přední sklo). Den blbec jako u čtvrtý povídky už určitě zažil každej z nás, ale i přesto, že to asi nikdo z nás neřešil jako Bombita, byla dost předvídatelná. Pátá historka mě nudila, ale závěrečná svatba to vyrovnala a doslova "zabila"... Pasternak ****/ Jed na krysy ***/ Redneck *****/ Bombita ***/ Nehoda **/ Svatba ***** ()

Uesbe

Miestami mi to pripadalo, akokeby Tarantino išiel po Chaplinových groteskách, lenže v tom bol ten problém...nebol to Tarantino, ten by to urobil poriadne.....málo humoru, no ostatné veci chýbali. Napríklad riadne výrazné postavy......naozaj originálny dej - aspoň jeden. inak to nebolo zlé...... ()

Maniik88

Super film s rôzne dlhými historkami. Každá jedna ma bavila a ich čierny humor a spracovanie na jedničku. Top bol pre mňa pyrotechnik a audi manažérik proti sedlákovi. Super je, že sa to dá kľudne pozrieť na viacejkrát, keďže príbehy na seba nijako nenadväzujú. A šťastný koniec nehľadajte. Proste častokrát situácie zo života, ktoré sa nekončia ako v rozprávke. Dobre som sa zabavil, len tak ďalej milý Szifrón. ()

PaRi

Za trochou poezie šel bych světa kraj, šel hladový a bosý. Tenhle film tu poezii naprosto postrádá a tak podruhé ho již nikdy vidět nemusím. ()

Shitonit

Povídky...napsat jedna lepší než druhá? To by asi nebylo úplně ono, je to spíš o následujícím. Nenápadně začínající příběhy bleskurychle gradující k dokonale vyvrcholujícímu absurdnu. To se nedá voblábolit. To se fakt musí prožít !!! ()

Zombiepod

Relatos Salvajes sú jasným dôkazom, že európska filmová produkcia stále žije, a darí sa jej stále lepšie a lepšie. Zvrátené, absurdné, napínavé, inteligentné, či vtipné - len hŕstka prirovnaní vyjadrujúca náturu tejto zbierky šiestich úplne odlišných poviedok. Pomer tých fantastických k tým prvoplánovým je síce tak 50:50, no v každej sa nájde niečo výnimočné. Najväčšiu prácu robí v tomto prípade parádna kamera. Nie je zaručené, že film sadne každému, no určite stojí za pozornosť, predovšetkým fanúšikom cudzojazyčných filmov. Príbeh s dvoma súperiacimi šoférmi bezpochyby vyhráva. ()

The Last of Us nabírá herního skladatele

The Last of Us nabírá herního skladatele

13.03.2020

Necelé dva měsíce nás dělí od vydání jedné z nejočekávanějších her letošního roku The Last of Us Part II. Pár dní nazpátek přitom bylo oznámeno, že se kabelovka HBO, scenárista Craig Mazin (Černobyl)… (viac)

Festival argentinského filmu začíná

Festival argentinského filmu začíná

24.10.2019

Od 24. 10. do 30. 10. se v pražském kině Lucerna koná 8. ročník festivalu argentinského filmu CINE ARGENTINO. Festival doprovází výstava argentinských filmových herců. Přehlídka bude zahájena… (viac)

Kino Světozor slaví Patnáct let

Kino Světozor slaví Patnáct let

14.05.2019

Kinokavárna na Rock for People

Kinokavárna na Rock for People

30.06.2015

Oscarové filmy, kultovní české seriály, přehlídku tvorby mladých nadějí českých filmových škol, originální Kinokavárnu s vybraným filmovým menu od Aerofilms a nádavkem diskuze s tvůrci. Festival Rock… (viac)