Isabelle Huppert získala dve zo šestnástich nominácií na najvyššiu francúzsku filmovú cenu Cézar, z toho jednu za fantastický psychologický thriller Elle. V ňom sa život ľadovej kráľovnej Michèle, ktorá vedie prosperujúcu spoločnosť na výrobu videohier, obráti naruby, keď ju v jej luxusnej vile znásilní neznámy muž. Namiesto nahlásenia zločinu na polícii sa neochvejná Michèle vydá na vlastnú päsť vypátrať násilníka. V majstrovskom erotickom thrilleri Paula Verhoevena očakávajte sarkazmus, sociálnu kritiku, napätie a predovšetkým výkon Isabelle Huppert, ktorej bola úloha šitá na mieru. (HBO Max)

blowup

Hned jak jsem spatřila ......., byl mi podezřelý a že taky jo. Souhlasím s "Desadem". Kdyby jsem byla úchyl, tak za pět. Já nevím, ale ty francouzské filmy se mi líbí náměty nejvíc z 19. století. ()

ratpile

Zvlastni mix (sub)zanru a motivu. Intimni, voyersky, dekadentni, eroticky dusny. Isabelle Huppert a jeji hypnoticka "one woman show". Zklamal me ale zaver - citil jsem se mirne oklaman. Cekal jsem nejake zvracene kataklyzma, a prislo jen takove prekvapive fadni zuchnuti. Arogantnim MILFkam se ale neodmlouva. ()

dzberry

Psychosociální komedie, ve které se všichni chovají úplně divně (klidně) v úplně divných situacích propletených úplně divnými vztahy. Pokroucená podívaná koukatelná především díky své úplné divnosti... ()

Pete

Stud není dostatečně silná emoce, aby nás odradila od toho, co chceme. Běžné trampoty osamělé ženy ve středním věku nadhledem jemného provokatéra Verhoevena. Ona je tak komplexní, nejednoznačná, komplikovaná postava, a v kontrastu pak všichni muži kolem ní velmi jednoduší. Ať už otec psychopat, slaboch bývalý manžel, nezvedený syn, tupý milenec, i divný soused. Elle je dalším (ne)slušným kouskem od jízlivého Holanďana, který mě ale jindy a jinde dostal mnohem víc. Désolé. ()

iz67

Vlastně to není špatný. SPOILER. Film si s vámi docela úspěšně hraje. Než si vzpomenete na basic instinct a téma manipulujici ženy. Je to tady civilnejsi, ale možná o to víc indiferentni. ()

Kytarka

Nejsem si absolutně jistá, jestli jsem ten film pochopila a jestli je vůbec dělaný tak, aby ho někdo pochopil. Obecně zbožňuju snímky, nad kterými se musí přemýšlet a všechno není jasně nalinkované, nicméně toto je tak složitá, ujetá a podivná pavučina vztahů, které se mění ze dne na den... Napadá mě na to jen citát z pohádky s Werichem. "Já se na to půjdu vyspat." ()

DonBraso

Verhoeven natočil na starý kolena film,který díky Isabelce utekl bez mrknutí oka,přidal se tam kus péra do polívky,zamíchalo se to a konec zůstal někde na půl žerdi.Je pěkný,že tam učinkuje i hra Styx a celkově to neotřelé prostředí herní společnosti je neobvyklé,jen nevím jestli zrovna Michéle tam zrovna by měla figurovat.Má pifku na otce,který je víceméně probouzí z nočních můr co její rodině udělal,její matka to by taky bylo na dlouhé lokte a pak je tu jeden pán co rád trochu feti eine mutti,co rád přepadení né v Pacifiku,ale rovnou na nebohé Michéle,která nic nenahlásí policii,protože je sama feministika a nejspíš i to rajcuje.Čekal jsem nějaký duševní zvrat ke konci a nedostal.Vcelku je to ploché jak zaschlá krev na červeným koberci,ale právě trocho toho erotického dusna je to vcelku podařený thriller.Bohužel jestli měla zápletka kdo je oním vrahem dát divákovi vůbec šanci,tak nedala,protože to bylo jasný i pro kluka co vyšel jesle.To je tak hrozně blbý,že jakmile ona vykoukne z okna a nějaký novej soused,že to asi nebude dědek z Černobylu.Tím pádem napětí na bodu mrazu a jen jsem čekal jestli nepřijde zas nějaká specialita v rovině sexuální.Ten sexuální podtón tam byl sice cítit,což se dalo od prasáka Paula čekat,ale vlastně natočil slušně odvedenou práci,kde zapomněl na napětí a přidanou hodnotu a nespoléhat se,že znásilnění bude bavit i po čtvrté.Film na tři,ale za Isabelle Huppert dávám čtyři. ()

srolyma

Ne, nezaujalo. Začátek přitom vypadal slibně. Úvodní znásilnění slibovalo drsný revenge, ale kdepak. Celé to tak nějak vyšumělo, paní vypadala, že by si to dokonce ráda zopakovala a ne jenom jednou a vůbec všichni tam byli nějakým způsobem ujetý. ()

Bbbulanek

Velmi překvapivý snímek, naprosto nevtíravým způsobem mě donutil bedlivě sledovat film celých 130 minut. Je to vlastně celé tak normální a uvěřitelné, až je to geniální. 75% ()

Mamutol odpad!

Snímek je přehlídka víceméně dementních lidí, kteří si tak různě mezi sebou užívají sexu ve věkovém rozpětí 40-90 let a je jedno, kdo s kým, znásilňují se a vedou u toho strašně chytrý kecy. Největším debilem je tam syn hlavní představitelky, který si patrně nevšimnul, že mu patrnerka porodila čokoládového cukrouška, takže evidentně nepotřebuje ani DNA testy otcovství. No nic no, tak debil alespoň pomohl mamce v závěrečném finále ... Bylo utrpení tohle dokoukat, přitom úvodních 30 minut slibovalo napínavý thriller. ()

hrumsrt

Někdy je opravdu složité přijmout skutečnost, jak Paul Verhoeven snížil s nástupem 21. století svoje měřítka.. Od nejzajímavějšího tvůrce devadesátých let, který dokázal vyburcovat a donutit rodiče stanovit jakýsi seznam filmů, na něž by se neměly jejich děti dívat, i přesto, že se bát rozhodně nebudou, až ke skoro rutinérovy.. Od Total Recallu po Hvězdnou pěchotu, chápu, co nám chce Verhoeven říct, baví mě jeho prokreslení ženských figur, a s takovým obdivem mě baví sledovat jeho obraz a vyprávěcí postup, ale úderem začátku 00's se Verhoeven více podvolil mainstreamu. Ne, nezanevřel na svoje odvážně násilně či sexuálně pojaté scény, ale jakoby zbytek podřídil jen na prostou vatu okolo. A přitom mám několikrát pocit, právě i u Elle, že tam ty náznaky vzít to jinudy jsou, ale už se mu do toho nechce. Jeho Elle není nejslabší film z jeho sbírky, ale současně absolutně nezvládá navázat na mistrovy nejslavnější díla.. Michele to má za sebou, máma jí umírá, otce nenávidí a svoji novou rodinu si nechala rozdělit. Když tu se jí život zpestří, začne ji totiž kdosi ve vlastním domě znásilňovat, což přece nemůže nahlásit na policii, jinak by tohle vzrušení mohlo skončit.. Ne, nelíbí se jí to, instinktivně bojuje s agresorem, ale uvnitř sebe jakoby přesně na tohle čekala. Že po tom, co je na všechny přísná v práci, synovi nedá uznání, ji doma pořádně někdo naloží. Tohle Verhoeven obtiskl do Elle, to vzrušení z něčeho tak nepříjemného jako je znásilnění.. I když si třeba ze synopse přečtete, jak Michelle půjde tajemnému zvrhlíkovi po krku a doufáte v akčnější revenge story, tak ne a já si to vykládám přesně naopak. Dost přesvědčivé životní scény, kde tu synek potřebuje peníze na dům a přece doufá, že vy mu to zaplatíte, když on pracuje jen v bistru.. Elle v sobě něco má, občas pěkně pracuje s atmosférou, kdy čekáte odkud ze tmy něco vyskočí. Stejně tak má v sobě takovou Hanekeho Funny Games nevhodnou vzrušivost, kterou teda vidím u Verhoevena prvně. Ale stejně to není úplně využité.. Můj výklad je čistě můj, jelikož já bych si to nepřebral jinak, ale Michelle je tak emočně rozbitou osobou, že klidně někdo může tvrdit, že si to zaslouží.. Škoda, že Elle není o dobrou půlhodinu kratší, pak mohla dramatická vrstva ustoupit na úkor něčeho živelnějšího.. Ale smekám před Isabelle Huppert, dává si to s neskutečnou grácií a je z ní vynikající mrcha s věčnou sklenicí vína v ruce.. Stačí to na Verhoevena? 60% ()

Tomas_PO

Ukážková dráma a skvelý nehollywoodsky európsky rukopis, odkrývajúci neuveritelné zákutia ľudksých životov, a životnej drámy spájajúcej minulosť s prítomnosťou, miestami až s prvkami úchylnosti, či perverznosti...a to všetko v čarovnom, hoc decembrovom Paríži. Skvelý chladný herecký výkon hlavnej protagonistky. Málem pný zásah, 4/5. ()

Baldrick

Pavlík ve formě jako za mlada (nebo v ještě lepší) a Izabelka, ta se pro takové role snad narodila. Co ta dokáže vyjádřit jen s minimem prostředků... ()

pold

A pak že to nejde, natočit film o velmi specifických charakterech lidí s velmi specifickými zvyky a touhami (slušně řečeno), bez šokujících trierovských nechutností a lekaček. V konečném důsledku navíc odpovídá na mohem méně než nakousl a nechává hodně prostoru pro fantazii... Pro mne zatím největší příjemné filmové překvapení roku 2016. 90% ()

Paul Verhoeven točí lesbický thriller

Paul Verhoeven točí lesbický thriller

08.08.2018

Režisér Paul Verhoeven (RoboCop, Hvězdná pěchota) se do paměti filmových fandů nadosmrti zapsal jako autor kultovních pecek Total Recall s Arnoldem Schwarzeneggerem či erotického thrilleru Základní… (viac)

74. Zlaté glóby - výsledky

74. Zlaté glóby - výsledky

09.01.2017

Bezkonkurenčním vítězem letošních Zlatých glóbů se stal muzikál La La Land. Asociace zahraničních novinářů v Hollywoodu film sedmkrát nominovala a sedmkrát ocenila. Nejlepší film - komedie nebo… (viac)

TOP filmy 2016 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

TOP filmy 2016 dle TOP uživatelů ČSFD.cz