Isabelle Huppert získala dve zo šestnástich nominácií na najvyššiu francúzsku filmovú cenu Cézar, z toho jednu za fantastický psychologický thriller Elle. V ňom sa život ľadovej kráľovnej Michèle, ktorá vedie prosperujúcu spoločnosť na výrobu videohier, obráti naruby, keď ju v jej luxusnej vile znásilní neznámy muž. Namiesto nahlásenia zločinu na polícii sa neochvejná Michèle vydá na vlastnú päsť vypátrať násilníka. V majstrovskom erotickom thrilleri Paula Verhoevena očakávajte sarkazmus, sociálnu kritiku, napätie a predovšetkým výkon Isabelle Huppert, ktorej bola úloha šitá na mieru. (HBO Max)

Lukkyn

Verhoeven v cca 70 letech sebral síly k návratu k tomu co je mu vlastní erotický thriller s násilnými scénami. Michelle nám představuje jako pěkně zkurvenou citově chladnou mrchu , kterou nerozhází ani znásilnění. Strašně mě bavilo , že jsem nedokázal předpovědět kam ten film směřuje a kdo to vlastně dělá . Ten zvrat mě šokoval a navrch to ,že tím odhalením film nekončí, ale pokračují podivuhodná rozhodnutí a ulítlé chování Michelle.Je škoda , že se k takové látce vrátil v tomto věku, protože tohle je přesně to co od Paula čekám!!!To že to není americká produkce a je prostor pro neokoukané tváře bylo velkým plusem. Paule snad ještě stihneš nějaký podobný husarský kousek!!!! ()

90125

Násilník je nakoniec ten, ktorý ma rajcuje. Alebo tak nejak. Myšlienka pre film teoreticky zaujmavá, ale v tomto prípade asi nedotiahnutá. Z môjho pohľadu tento film nie je ani vydarená psychologická dráma, ani "basic instinct". Nemá ani charaktery, ktoré by extra stáli za reč, ani napätie, či trebárs akúsi záhadnosť. Huppertka je skvelá, ale hrá postavu z ktorej som bol ja na konci filmu úplne zmätený. Zrejme to chcelo byt trošku choré, zvratené a súčasne civilné, zo života. Bohužial bolo to len, síce príjemne cynické, ale stále nudné a veľmi dlhé. Ale chápem aj tých, čo dali Elle 4*. 53 % ()

babuška

Isabel, hraje naprosto přesným ztvárněním, namyšleneu, poznamenanou, zapšklou krávu, která to má ráda, Pianistka je trochu víc, destrukční, stopáž mohla být kratší ()

JB001

Verhoeven nikdy nezklame. Nedávno jsem viděl Benedettu a to mne přímo nadchlo. Tohle taky nebylo špatné i když mi chybělo vysvětlení motivace šíleného vraždění otce hlavní "hrdinky". Vzpomínám na její filmy z mého mladí a říkal jsem si, kolik jí asi bylo let, když tohle natočila. Tak jsem se podíval na datum jejího narození a vychází mi, že jí bylo 63 let?  Milfka za zenitem, ale ještě hodně aktivní. Zábavné to bylo víc než dost ()

Bragi66

Sakra, a já se tolik těšil na film ze světa lifestailových módních časopisů pro ženy a on do nás šel Paul Verheoven takovým docela syrovinkovým erotickým dramatem. Isabelle Huppert tady hraje opravdu všema deseti a já to mohu bez ostychu dopuručit ke shlédnutím i heterosexuálním mužům netoužícím po změně pohlaví. ()

bycer

Isabelle Huppert supr. Jinak je to takové nijaké, jako triller to nefunguje, chybí gradace a napětí. Některé scénky jsou zbytečné a nudné. Trochu zklamání. Jestli je to o ujeťárně, tak mě více "dostal" Crash od Cronenberga a to už je sakra let nazpátek (1996). Takže sorry, za mě nic nového ()

space weaver

Elle je hra Isabelle Huppert. Ona filmu dala tu "divnou" polohu, do které jsem vplynul asi minutu po začátku sledování. Oscar šel letos do špatných rukou. Měl jsem možnost v jednom týdnu vidět LaLaLand a Elle a drtivým vítězstvím vyhrála Elle a Isabelle Huppert. Příběh ženy, která v sobě v dospělosti otevřala komnatu zvrácené vášně a manipulace, jež způsobilo její pohnuté dětství. Obě roviny jsou ve filmu postupně otevírány a předkládány způsobem, že jsem hrdince Michelle rozuměl a jaksi i chápal její chování. Ve spoustě z nás je (v určité míře) to co nám bylo ve Verhovenovu příběhu předloženo. Herecký výkon 100% Režie 100% Příběh 100% Velmi intenzivní zážitek. ()

Drkolnov odpad!

Rozblemcnuté okecávací scény, nic nevypovídající o jednom z hlavních témat. Stárnoucí bohatá žena, manažerka, bez chlapa, bez skrupulí obtáhne co najde a pak to klidně v rámci své nápravy napráská protějšku obtahovaného. Ničí syna, bývalého manžela, vše co jí stojí v její ať záporné či kladné cestě. Vše musí shořet pro její dobro. Hnusně natočený hnus o hnusu. Zabitý čas !!!!!! ()

Maratonec

Základní instinkt v opačném věkovém rozdílu, který neztratil na ničem, co mu předcházelo před lety! Silné tři hvězdy s přesahem.. ()

im8

Anti #metoo. Cynické, chladné, zvrhlé. Absence jediné kladné postavy. Totální Isabelle Huppert a po ní potopa. ()

Gmisiycs

Tolik zvrácených psychokeců, jako je v komentářích tohoto filmu, jsem již měsíce nečetl. || Nejpitomější č.1: POMO: Málokto je tu normálny, a hlavná postava je kráľovná mŕch. Nesúcitíme s ňou za to, čo sa jej stalo, ale... (Viděl jste Francii alespoň na mapě? Máte vůbec ponětí, jak přemýšlejí lidé, vyrůstající v civilizaci nezmršené českým srabismem, EU řitním alpinismem, českou výchovou, českým stylem boje o domácí kupku hnoje?) ... obrazovo surovej, psychologicky komornej dráme... (Psychiatrie je neexaktní věda, vycházející z odhadů statistik, psychologie je věda vycházející z psychiatrie a sociologii raději zmiňovat nebudu. Zamyslel jste se někdy, jak by vypadal Váš komentář k tomuto filmu, narodil-li by jste se v Japonsku? Jak by vypadal, pocházel-li by jste z USA... zrozen v Argentině, v Zimbabwe atd.? Nechte si vrátit školné. Nic jste nepochopil.) || Nejpitomější č.2: Malarkey: ...hodně arogantní ženskou, které není nic svaté a jde vysloveně přes mrtvoly... (Skoro to vypadá, že váš partner/ka má sebevědomí 0 a když ho/ji bijete, pokorně děkuje. Je vidět, že vám také výchovou pokřivili svět. Ženská je buď u plotny, nebo feministka. Ani Vás nenapadlo, že mentálně zdravá žena vypadá nějak takto. Ach ty archetypy dokonalosti, odmala do hlavy vtloukané ... růžové šatičky, věrnost ... a další stovka psychokydů, nemajících s přirozeným/vrozeným stavem nic společného.) || Pitomostí není nikdy dost a národ to zbožňuje (rozuměj Plébs). Všechno pojmenovat - učeným výrazem. Všechno vysvětlit - učeným žargonem. Všechno zařadit - národ archivářů inspirovaný IKEA-ou. Já nevím, jestli to psát, ale což. Hlavní hrdinka je ženská jak má být a film je slaboučkým odvarem skutečného stavu věcí, když se nikdo nedívá (někdy i když se dívá). Žádný lepší film tohoto tématu jsem zatím neviděl, a tak je 5* jasnou volbou. Ženy celého světa mohou v tomto filmu vidět drobný náhled toho, jak mít suprácký život, s rodinou, sexem, prací která baví, bez nějakého řazení se ke skupinám/sektám/církvím, prostě po svém. Dokonale nastavené sebevědomí je úžasná věc. A jestli někde v zemích českých existuje dáma, která sere na to, co jí celý život okolí vtloukalo do hlavy civilizačních prasáren, jestli existuje taková, která přežije všechny zamindrákované psychovelikány atd., není třeba rozvádět (chytrý pochopil), jsem již dva roky svobodný. || Fajňácký komentář: Cervenak. || PS: Nepochopili jste ani to, že ke své matce nebyla krutá, jen ji prostě znala celý život. Muhehe ()

Milsa

Pri tomto mi ostal rozum stáť. Nič moc a o ničom. Rozhodne to nebolo určené pre mňa. Lenže potom by som aj očakával popis, ktorý bude k veci a nie zaujímavý popis a nudný film. ()

Paul Verhoeven točí lesbický thriller

Paul Verhoeven točí lesbický thriller

08.08.2018

Režisér Paul Verhoeven (RoboCop, Hvězdná pěchota) se do paměti filmových fandů nadosmrti zapsal jako autor kultovních pecek Total Recall s Arnoldem Schwarzeneggerem či erotického thrilleru Základní… (viac)

74. Zlaté glóby - výsledky

74. Zlaté glóby - výsledky

09.01.2017

Bezkonkurenčním vítězem letošních Zlatých glóbů se stal muzikál La La Land. Asociace zahraničních novinářů v Hollywoodu film sedmkrát nominovala a sedmkrát ocenila. Nejlepší film - komedie nebo… (viac)

TOP filmy 2016 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

TOP filmy 2016 dle TOP uživatelů ČSFD.cz