Kráľovstvo troch rybníkov postihla zlá kliatba. Čarovné bytosti nechali zo všetkých rybníkov zmiznúť ryby, aby potrestali domýšľavého kráľa Boleslava (Ondřej Vetchý). Lenže tento trest sa obrátil najmä proti poddaným. Zmiznutie rýb ich zbavilo tradičnej možnosti obživy. Svoju nespokojnosť dávajú stále hlasnejšie najavo a vzťahy sa zhusťujú aj vo vnútri kráľovskej rodiny. Kráľova dcéra, princezná Lidunka (Jenovéfa Boková), má úplne iné predstavy o živote ako jej macocha. Chce nadviazať na tradičnú úlohu, ktorú mladé ženy v tomto kráľovstve vždy napĺňali, ale stáva sa jednou z hlavných postáv diania, v ktorom sa o svoje miesto na výslní preťahuje niekoľko podvodníkov. Najviac podfukár a zlodej Nikdáš (Ondřej Pavelka), ktorý čarovným bytostiam ukradol kúzelný prútik a má zrazu v rukách veľkú moc. V pravý čas sa ale objaví mladý rybár Ludvík (Lukáš Příkazký). Bude to práve on, kto prekoná kliatbu, zachráni kráľovstvo a získa ruku princeznej? (TV Markíza)

Wally odpad!

Asi se tu budu opakovat, ale autoři by si měli uvědomit pro koho tvořili...jazyk zvolený pro tuto pohádku nebyl zrovna pro děti, T.Vilhelmová byla vyloženě odpudivá a O. Vetchého, kterého považuji jinak za výborného herce, nechápu, že do takové sr***y šel.... Největší průšvih letošních Vánoc... ()

joora1

Moderní pohádka spíš pro dospělé má ulítlý humor a to já můžu. Nicméně bylo tam na můj vkus až příliš pasáží, kdy se děj dlouze vlekl a ty by byly potřeba vyplnit. Nápadů je zde plno, ale stejně jsem měl pocit, že měly být více dotažené a vysvětlené. Takto jsme dostali spíš plno gagů, které byly jednak dost ulítlé (pro někoho i nepochopitelné) a naoko horkou jehlou pospojované, aby daly jeden celek. Ale ten nápad kvituji. ()

RockChick

Tak takhle trapno mi u sledování filmu snad ještě nikdy nebylo. Normálně jsem se styděla za herce, kteří se téhle žánrové slátanině upsali. Vlastně by mě zajímalo, jakým záhadným způsobem se tvůrcům podařilo do obsazení dostat tolik velkých jmen! Což o to, pár originálních momentů tu bylo. Po většinu stopáže ale filmaři zkrátka nevěděli, jestli točí pohádku pro děti, pohádku pro dospělé, nebo vlastně úplně něco jiného, s větším přesahem, co se do nevinného fantazijního kabátku jenom obléká. Pro děti to jednoduše nebylo (viz pudr-koks, WTF!?), pro dospělé to zase bylo až moc debilní. Dobré nápady zabíjely rádoby muzikální scénky a co teprve ty příšerné dialogy, který psal asi hodně zhulený scenárista. O přeafektované Vilhelmové, která jednoduše byla už moc i na žánr pohádky, ani nemluvím. A to přitom úvodní dvojice byla vybrána dobře. Přikazký byl sympaťák, který konečně nahlodal tu představu, že ústřední hrdina se musí rovnat i nagelovaný ken, a Boková taky parádně narušuje plejádu stejnoksichtých nudných princezen, kterými nás dopuje x posledních pohádek. No nic... Asi se už příště na ty "tradiční Vánoce s Českou televizi" vykašlu. Děs a bída. ()

panWolf

Myslím,že po pár letech se na toto dílko bude pohlížet jinak. Když se u filmu napíše komedie,tak bych se měl smát. A u tohohle jsem se doslova vytlemil. Souhlas s Fikusem. Na Silvestra v pozdějších hodinách by se to hodilo líp. A jsem zvědav,jak ohodnotí film uživatelé z popředí žebříčku. Zatím je tady nevidím. A podle rychle přibývajících hodnocení ,bylo pěkně píchnuto do sršního hnízda.Howgh ()

Perry- odpad!

Opdad nedávám často, ale tady si ho rád udělím. Nekoukatelný shit. Po 20 minutách jsem to vzdal, to prostě nešlo. Plus jak někde vidím Lišku s tím jeho projevem, tak se mi chce zvracet. ()

reditelka odpad!

Ani pohádka, ani komedie, ale bizarní satira s pohádkovými postavami. Takový film si umím představit někdy večer na Artu, ale určitě ne na Štědrý večer na ČT, kdy rodinky s dětmi a milovníci pohádek čekají úplně něco jiného, a to Pohádku. Pro mě paskvil a navíc s hroznými dialogy. ()

patrikus

Při neobvyklém a zaslouženém úspěchu pánů Prušinovského a Kolečka bylo jen otázkou času, kdy se něco nevyvede. Naštěstí to nebyl žádný důležitý projekt, jen televizní vánoční vatička. Rychle se na to zapomene a Jan bude točit dál. Těším se na Kobry a užovky. Nejvíce mě bylo líto toho skladatele. Hudba naprosto nevhodná, bez nápadů a melodií. O instrumentaci ani nemluvím. Škoda... Dávám jednu hvězdu za herecké obsazení a za tvůrce, které stejně pořád rád. ()

lukasch

Fakt nevím, kde se stala chyba. Režie, scénář, kamera i herci, kteří dělali na Okresním přeboru nebo Čtvrté hvězdě, to znělo hodně slibně. To ani není odpad. Odpad jsou filmy, které jsou tak blbé, že se na ně člověk musí podívat, aby se škodolibě zasmál. Tohle ale bylo smutné. Plýtvání talentem všech zúčastněných. :( ()

Mantis

Ujetá pohádka která to od začátku inzeruje. Nelze nepřehlédnout citaci pohádky Byl jednou jeden král, ale ani ta není schopna zachránit celkový dojem lehké (pod)průměrnosti. Trochu zarážející jsou narážky na drogy (lokaj , vodník), či manželskou nevěru (královna) které dle mne do pohádek tohoto typu nepatří. Ani muzikálové vsuvky nejsou oslnivé, spíš umocňují dojem poplatnosti aktuální pop-kultuře. Snad jediné pozitivu je princezna která se snaží nebýt anorektická křehule. ()

Harapes odpad!

Hrozná pohádka. Kdo vymyslel, schválil natáčení a zaplatil, tak ten je teda na pretahnuti zad násadou od kostete. Opravdu tragédie, stupidita první kategorie. ()

angloumene

Vcelku zábavná pohádka určená spíše pro nastávající puberťáky, než pro nejmenší. Naneštěstí je skoro až nezvykle vysoká dávka originality příběhu i pohádkového světa (jako např. princezna, která touží být co nejsilnější, aby unesla svého budoucího manžela atp.) vyvážena přílišnou plochostí a někdy až otravností (jako např. zvuky windows, kterých bylo ke konci už opravdu dost). Celkově 50 %. ()

Rejže

Původně jsem myslela, že by to mohl být pěkný a originální příběh. Po mávnutí kouzelné hůlky ozvučené chybovou hláškou WINDOWS XP ne-li starší, jsem zapochybovala. Po druhém mávnutí kouzelné hůlky ozvučené WINDOWS 8, jsem se už usmívala. Pořád mi bolí dávat dvě hvězdičky. Vždyť to mohla být tak pěkná pohádka! Ondřej Vetchý je vynikající herec a bohužel v této roli pana krále mi absolutně nesedl. Možná nebo spíše určitě špatná režie a naprostá nepřipravenost jak vést herce?! Chvilkami to vypadalo, že scénář herci ještě ani neviděli a už je točí? Na druhou stranu je dobré znát a učit se z chyb. Na druhou stranu jsem se seznámila s jednoduchým trikem jak nechat zmizet koně, protože doba digitální a doba softwarového střihu je jasnější než facka? Proč tu jednoduchost tedy neokořenit tím osudovým XP zvukem TUN... TUN TUN?Tak jak mne zaujala anotace, tak mne zklamal výsledek. V jiných případech to funguje přesně naopak! ()

Asmodin

Ta hvězdička je za parádní obsazení - to je to jediný, co může tahle pohádka nabídnout a opravdu se silně divím těm hercům, kteří kývli na nápad, že v takovéhle pohádce budou hrát. Pohádka je velmi rozporuplná. Na jedné straně byla vtipná (jediný co mě bavilo byly výstupy komořího v podání Jardy Plesla) a na straně druhé byla zase dost trapná (vlkodlak, rybodlak, prasodlak, kukající princezna + závěrečná písnička... no bylo toho dost, kde bych se na místě scénáristů a herců hanbou propadla). ()

prezdivaka

Je to prostě marný. Jak chtít po tomhle osazenstvu, které také ocenilo jako komedii století velekýč S tebou mě baví svět a když má hodnotit komedii, zařadí v žebříčku na čtvrtou příčku Musíme si pomáhat, což komedie vzkutku není. Bohužel i Trhák má tady jen 68%. Ale je to prosté, když je něco, co vybočuje ze zaběhlých schémat, většina to neocení a smysl pro humor se s inteligencí snoubí, to je věc zřejmá. Už lecos pamatuji a tak vím, že Svěrákům cimrmanovský humor došel uznání až po mnoha letech. Zpočátku to bylo opravdu pro menšiny. A další věc: když dávám označení odpad! mělo by to znamenat, že film je po všech stránkách špatný a ne, že jsem ho nepochopil já. ()