Nesmrteľný

• USA Forever
Dráma / Krimi / Fantasy / Mysteriózny / Sci-Fi
USA, (2014–2015), 15 h 45 min (Minutáž: 42–44 min)

Tvorcovia:

Matthew Miller

Ioan Gruffudd, Judd Hirsch, Alana De La Garza, Lorraine Toussaint, Joel David Moore, Donnie Keshawarz, Barbara Eve Harris, MacKenzie Mauzy, Janice Picconi (viac)

Doktor Henry Morgan (Ioan Gruffudd) je hviezdou vo svojom obore patológie. Henry má však jedno tajomstvo – má 200 rokov. Keď mal 35, zomrel po prvýkrát. Kedykoľvek však zomrie, znovu sa narodí ako 35-ročný bez toho, aby akokoľvek zostarol. Morbídnymi experimentami sa snaží prísť svojej nesmrteľnosti na kĺb. Byť nesmrteľný má svoje výhody. Henry videl každý kút sveta, naučil sa veľa jazykov, vyšplhal sa na Mount Everest a miloval mnoho žien. Zažil však tiež mnoho zlomených sŕdc - prežil lásku svojho života, Abigail. Pre Henryho už teraz nesmrteľnosť nie je požehnanie, ale skôr prekliatie. (TV Doma)

Bozvav

nebylo to úplně špatné, ale tak nějak na jedno brdo. za mne dosti nevyvedený csting, hlavní postavy mi neseděly. Za mne max. 50%. ()

Qeo

Trochu rozpačitý začátek. Nevím proč se rodí seriály v podstatě na jedno brdo. Chlap - má nějaký problém (Perception - blázen, Sleepy hollow - fotografická paměť a zmrtvýchvstání, atd.) Proč není nějaká super žena? Která by řešila bizardní příběhy. Nu vcelku dobrý nápad, ale ničím nepřekvapí, děj se táhne jak těsto na bábovku a hlavní hrdina je značně nepřesvědčivý. Po třech dílech spíše zklamání. ()

anulka

Tento seriál je perfektný a myslím si že každý by ho mal vidieť. Dokonalý pilotný diel, úžasný herci a charaktery postáv. Toto je skutočne well-done show, líši sa od iných drám a odporúčam každému kto hľadá malý útek od obyčajnosti. ()

feryk

Příjemný překvapení. Naprosto pohodový a oddechový seriál, kterému nechybí jisté kouzlo a vtipný nadhled. Kromě "záporáka" jsou všichni herci výborní a své role si užívají s lehkostí. Naštěstí se seriál vyhýbá spousty klišé a nekrmí nás záplavou náboženských nesmyslů a překombinovaných teorií, jak je dnes zvykem u americké produkce. Určitě stojí za zhlédnutí. ;) ()

danny_21

Co vypadalo ze začátku na velmi zajímavou záležitost, sklouzlo úplně do směru, který jsem si nepřál - detektivní případ v každém dílu. Proč se nemohlo zůstat a postavit to daleko víc vlnu samotné mystické pointy a věnovat se bádání po příčině vlastního stavu ... ? Navíc Ioan měl fakticky slušné britské charisma, u mě velká ztráta potencionálu, škoda přeškoda - 50 % ()

RedRose

Po prvních dvou dílech, velmi příjemná záležitost! Mentalista a Sherlock v jednom a s trochou toho sci-fi tajemna, to je víc než pozitivní. K tomu sympatická hlavní dvojice a ostatní casting (účast Judda Hirsche potěšila) je zatím hodně v pohodě. Pokud to nějak dějově nezvorají, bude z toho příjemný seriál. Nyní za 77% ()

sunfreedom

Jen jedno je mi líto. Že tehdy produkce nenechala pokračovat New Amsterdam. NIcolas Coster-Waldau je určitě stejně dobrý jako Ioan Gruffudd, jen ta obálka kolem toho v tomto seriálu docela vyspěla. Zápletka s osudovou ženou mi ale přišla lepší než nejistý konec v současné verzi. ()

Lavinia

Obyčejná detektivka, ozvláštněná nesmrtelností hrdiny, která se projevuje častým umíráním a vynořováním se z vody v rouše Adamově, což nikomu zas tak divné není, přičemž mu vyhrožuje jiný nesmrtelný. Tato fantasmagorie nemá s případy jinak moc co dělat. Seriál má díl co díl na mě značně uspávací účinek, než se to prokoktá do konce, jsem s pozorností a zájmem odepsaná, takže končím po ca. 4 dílech (a stejně nevím, o čem to vlastně bylo). ()

TaNya_

Po 15 epizodách končím. Ne že by to nebylo zajímavý, ale jelikož se celej seriál začal soustředit na jednotlivý kriminální případ, namísto jediné zajímavé věci, a to Henryho nesmrtelnosti, tak z toho vznikla úplně obyčejná kriminálka. Možní se k tomu ještě někdy vrátím, ale celkem pochybuju. Škoda, náběh tu byl opravdu slušnej. ()

speedy7929

Odporúčam všetkým krimi-seriálovým fanúšikom. Není to len tak, že za 20 minút sledovania odhalíte vraha, či vyriešíte zápletku. Hlavný príbeh a dej okolo je ozaj výnimočný a bavilo ma sa dozvedieť aj niečo málo z minulosti. /90% ()

Felisr

Uznávám, že seriál je tak trochu od každého kousek, sympatických chlápků co pomáhají "detektivkám" už tady pár bylo, namátkově Mentalista, Castle aj. Ale protože obsadili Ioana, nemůžu jít níž než na ****. Minulost hlavní postavy provázaná s otrokářstvím je podle mě poctou jeho dřívější roli v Amazing grace. ()

Mordecai

Je to dosť priemerné a predvídateľné, pilot sľuboval viac srandy. Zvrhlo sa to ale na klasiku tj bystrý čudák všetko vyrieši, je to ako kombinácia Monka a stratených duší, len tam nie chýba nejaká šupa. ()

Mamlas

Dívatelná slaboučká detektivka s nevydařenými pokusy o humor a se sympatickou policajtkou a o poznání méně sympatickým, spíše dost protivným, Všeználkem. Kromě jednotlivých případů, v každém díle po jednom, které jsou přijatelné, to má průběžnou dějovou linku o nesmrtelnosti. Nic moc, ale budiž, drží to tím trochu pohromadě. Kazí to zbývající dvě dějové linky, které jsou úplně zbytečné a také docela otravné - okénka do minulosti a pokecy se starým starožitníkem. To je třeba přeskakovat, k ničemu to není dobré. Jinak celkově to ujde. S ořezanými linkami a jiným, méně arogantním, Všeználkem, by to bylo lepší. (26%) ()

DJ Kritik

Tento seriál je potešenie. Je to taký štýl, ako Zajtrajšie noviny, len tu ide o nesmrteľného človeka. Každá jedna časť je ako uzavretá kapitola o nejakom policajnom prípade, ale v tomto seriáli nejde o kriminálku a ani o filozofiu, ale o podanie príbehu s jemnou nostalgiou a štipkou humoru. Najmä keď 34 ročný otec poučuje 70 ročného syna. Pán Hornblower  /Ioan Gruffudd/ , to celé posunul o triedu vyššie. ()

Leonora

Je to v zásadě vykrádačka (Sherlock, Dexter a mnohé další), ale postavy jsou skvěle pojaté, dá se do nich snadno vžít, herecké výkony jsou přiměřené, kamera zajímavá, hudba velmi dobrá. Blížím se ke konci a mrzí mě, že toho není víc řad. ()

ellessar01

Pilot hodne povedeny, i kdyz jsem celou dobu premyslel, co se stane s Henryho telem potom co umre a nez se vzbudi(vysvetleno v druhem dile...)...ale na dalsi dily urcite mrknu a doufam, ze to bude pokracovat ve stejnem duchu. ()

Heydina

Nevím, co si po těch třech dílech myslet. Nápad je to rozhodně skvělej a má se co v příštích dílech rozvíjet a taky doufám, že jen tím správným směrem. Na druhou stranu ta podobnost se Sherlockem mi mírně vadí. Prozatím tedy tři hvězdičky. ()