Pod zemou

• Slovensko Smrtiace katakomby (viac)

Túžbe nájsť legendárny Kameň mudrcov a pokračovať tak v odkaze svojho nebohého otca neváha archeologička Scarlett (Perdita Weeks) podriadiť úplne všetko. Aj preto sa spolu s kolegom a expriateľom Georgeom (Ben Feldman), dokumentaristom Benjim (Edwin Hodge), sprievodcom Papillonom (François Civil), jeho priateľkou Souxie (Marion Lambert) a ich kamarátom Zedom (Ali Marhyar) bez najmenšieho zaváhania vydá po jedinej naozaj sľubne vyzerajúcej stope vedúcej hlboko do parížskych katakomb – netušiac, aké nepredstaviteľné šialenstvo ich tam dole, v dosiaľ neprebádanom labyrinte z kostí, všetkých čaká. Mesto mŕtvych totiž ukrýva temné tajomstvo – a jediná cesta z neho von... Vedie nadol! (TV Markíza)

Vilg

Počáteční solidní potenciál ála Lara Croft na ruční kameru je pohřbíván hlouběji a hlouběji, jak divák klesá do útrob satanovy pařížské prdele. Dva jumpscary a to je všechno, přátelé. K tomu trocha alchymistických blábolů, jejichž prostoduchosti se vysměje i člověk, který o Flamelovi slyšel pouze díky jedničce Harryho Pottera. Ten nakonec působí reálněji než ten nekonzistentní, sebe sama popírající bordel, který se rozpoutá v "otočeném" světě. Do poslední chvíle jsem doufal, že metafora alespoň dopadne ad absurdum a trio debilů vypadne do vesmíru. ()

vojtaz

Těžko se mi to hodnotí, jako film bych dal 2*, čistě jako horor ale zase 4* protože strašidelné to je, o tom žádná. Ale ten příběh... Klasická série velmi nepravděpodobných náhod, hlavní hrdinka, která má větší koule a výdrž než Rambo s Terminátorem dohromady. A ke konci už to je jedna míčovina za druhou. 60% ()

Junys

Scarlett studuje archeologii a chce najít tajnou místnost v katakombách (pod Paříží). Když navštěvují katakomby s průvodcem tak tam narazí na chlapa který jím řekne kdo by je mohl provést katakombami. Když už jsou v katakombách, tak se dějí čím dál horší věci a začnou prožívat tragické nehody které se jim v životě stali. <> No nevím. Moc se mi nelíbilo zpracování, herci a děj. Za mě 2* 45% ()

ladno

Perfektné. Nemám, čo by som tomuto filmu vytkol, je to skvelý horor s výborným scenárom, hutnou atmosférou a skvelými momentami, pri ktorých som sa triasol ako osika a v rukách kŕčovito zvieral vankúš. Po dlhej dobe som rád, že som videl kvalitný horor, pri ktorom som znovu objavil silu pocitu strachu. 100% ()

Aurus

Je vidět že tvůrci měli fakt perfektní nápad ale moc dobře to nedopadlo. Příběh ujde, postavy nic moc a hudba je dobrá. Atmosféra je velmi dobrá, a kamera je velmi skvělá. Za mě 3,5/10. ()

Meteorista

Filmu by možná prospělo, kdyby to nebylo pojato jako found footage. Provedený to je totiž hezky a prostředí katakomb tomu svědčí. Přesto se po zhlídnutí nemůžu ubránit pocitu, že mohli tvůrci vytěžit z konceptu a prostředí ještě víc. ()

owwidius

Dost zbytocnost. Namety videne 100x inde a absolutne nic nove. Jedine co ma na tom bavilo boli stiesnene priestory, ale aj tie boli lepsie tu.. Found footage mi nevadi, ale tuto bol imho zbytocny. Tych zbytocnosti a nelogickosti tam bolo viac. A vlastne cele je to taky mix. Trochu found footage, trochu indiana jones, trochu tomb raider, do toho horror.. este ze to neni dlhe. Pre fanusikov, da sa to pozriet, ale inak su aj lepsie kusky. [#44/2014] ()

MikeeTheory

Dowdle se nepoučil ze svého předešlého podprůměrného počinu "Ďábel" a i teď nám překládá lacinou hororovou záležitost, která spíše pobaví, než vyděsí. ()

Hapretor

Co začalo jako dobré klaustrofobní drama, končí jako nudné a vykradené vymítání ďábla. Na začátku jsem se cítil nepohodlně. Ta atmosféra těsných chodeb je velmi sugestivní. Ke konci jsem se nudil a občas smál. Jak to chce být drsnější, tak je to směšnější. Duchy neberu. Mělo to být obyčejné zabloudění a sem tam mrtvola z neopatrnosti a nevědomosti. ()

Brunky

Určite neobvyklý film, s celkom dobrým nápadom, taký štrajchnutý Indiana Johns s Larou Croft v hororovom štýle...ale po tej hororovej stránke nie až tak presvedčivé... ()

Qeo

Ačkoliv jsem normálně příznivcem "Found Footage" formátu, tohle bylo trochu moc. Atmosféra je sice tísnivá a příběh řekněme zajímavý, ale stejně to nefungovalo. Tohle už jsem někde viděl. Že by Descent? Některé scény byly úplně totožné, stejně jako atmosféra. A ten závěr...no nevím...zmatené pobíhání sem a tam, v takovémhle prostředí (s kamerou) není úplně ideální rozuzlení příběhu. ()

Rockerman

Po kameni mudrců nám pátral už Harry Potter, ale to byla pohádka. Tady to rozhodně pohádka není. S minimem prostředků lze vytěžit maximum, musí se to ovšem umět. Roztřesená kamera, jindy otravná má zde roli přitápění pod kotlem. Nervní atmosféra, stísněné prostory, stupňující se napětí a traumata z minulosti, která dostihují všechny členy výpravy do pařížských katakomb. Mé hororové srdce zaplesalo! ()

agassi68

Tak už aj filmy sa robia ako muzika - nové ťažko vymyslieť, tak poskladáme viacero úspešných motívov, pridáme pár osvedčených ľakačiek, zmeníme lokalitu a hurá, koláč je hotový! Nemusí z toho vždy vyjsť blbosť, ale skvost očakávať netreba.. ()

fila.tes

Ze začátku se to tvářilo jako příjemný film. Potrhlá archeoložka, která mě teda trochu lezla na nervy, uvedla příběh se zajímavou zápletkou a ze zajímavého prostředí, pak se všemi skočila do díry a tam to začalo. Příběhy jednotlivých postav, až na hlavní hrdiny, jakoby vymizeli, tajemná žena, které jsem se bál i na diskotéce se také nechtěla moc ukazovat a spousta otázek zůstala nezodpovězena. Film mě přišel zábavnější a záživnější více z prostředí nad zemí, než pod zemí. ()

hEROic

Lara si zabehla do parizskych katakomb... :) tyhle z ruky toceny kyce fakt nesnasim, ale atmosfera se tomu neda uprit a nekolik fajnovych momentu tam je... zkratka dalsi lehce nadprumerny horor... 60% ()

aslavey

Ruční kamery mi nevadí. Někdy tomu dodají ty správný koule. Ale mělo by to jít ruku v ruce i s tím, co se děje před ní. A to hlavně, když je řeč o "hercích" - ti by právě neměli vůbec hrát, ale prostě dělat to, co by dělat měli v situacích, v jakých jsou. To se třeba v originálním REC povedlo na jedničku. Dowdle se očividně dost inspiroval, ale nenašel ty správný xichty. Snad jen ten negr za to stál. Tomu jsem tu jeho zaseklou prdel věřil. A to hlavně kvůli tomu, že to osobně znám. Ale zbytek přechytralých Indiana Jonesů, kteří v 25 letech znají historii každýho šutru mě prostě neoslovil. Samotná myšlenka nakonec nebyla tak zlá. Danteho peklo spojený s očistcem se klidně pod Paříží objevovat může. K tomu pár podivných kabátníků a lekacích mrtvolek a jsme doma. Horor jak víno. A klidně bych jich přidal. ()

Ombak▼Penari

Já tomu ty čtyři dám, protože mě to prostě bavilo. Ale bavilo mě to především coby indianajonesovská či langdonovská hororová variace a k tomu fajnové klaustrofobické prostředí podzemní Paříže. Jinak je to ale klasicky hororově ploché a plné nelogičností a nedotažených motivů, nedořešených vodítek a událostí, ve kterých se míhá řada přízračných postav, které přímo řvou po vlastním odhalení a zakomponování do dějového vyústění, ale nakonec zůstávají zapomenuty a nevyužity. Od začátku se příběh jeví jako sled událostí, do kterého jsou hrdinové záměrně vmanipulováni, aniž by to při svém vlastním pátrání tušili, a dá se očekávat, že vše na sebe bude dokonale navazovat, všechny scény mají smysl a spojitost a nakonec dojde k velkému odhalení. Nic takového se ale v podstatě nestane a závěr je vlastně poněkud zklamáním a příběh ve výsledku jeví jako velmi plochý a nekompaktní. Jako horor to ve své podstatě ani moc nefunguje - jedna povedená lekačka a pár míst, kde se člověku zatají dech, jinak nic extra. Já na snímku oceňuji velmi chytlavý námět o pradávném tajemství v hlubinách země a kvalitní ponurou atmosféru. Byl jsem tedy vlastně celkem spokojený a hromadně jsem odpouštěl nedostatky. ()