Agentka FBI Kate Macer (Emily Blunt) sa má zúčastniť tajnej operácie na americko-mexickej hranici. Toto územie nikoho je rajom pre obchodníkov s drogami a americká vláda je takmer bezmocná voči teroru, ilegálnej imigrácii a korupcii, ktorá tam všade vládne. Misiu majú viesť dvaja skúsení agenti (Benicio del Toro a Josh Brolin) a všetko nasvedčuje tomu, že pôjde o bežnú akciu s cieľom vypátrať a zlikvidovať bossa drogového kartelu. Postupne však Kate zisťuje, že v tejto vojne neplatia nijaké pravidlá, nikto nie je tým, kým sa zdá byť a spravodlivosť má len minimálnu šancu zvíťaziť... (Forum Film SK)

kaylin

Neskutečně temný film, kde místy máte pocit, že opravdu není naděje, že všichni jsou svině a že všichni umřou. Místy je to nádherně dokumentaristické a vy máte pocit, že sledujete skutečný zátah. A pak vás zase dostanou herci svými výkony, které jsou výtečné, především pak Emily a Benicio. Ale i Josh je správně jetý. ()

Rakosnicek77

Tak budu asi divný divák, ale prostě jsem si z toho na zadek nesednul. Sice hutnost atmosféry šlo chvilkama skoro krájet, kamera se taky vytáhla, ale ten závěr celý film pohřbil. Když nebudu detailista a nebudu řešit to, že na převoz vězně, bylo vynaloženo x minut plných akce a plně ozbrojených bouchačů, tak samotné velké finále trvalo cca 5 minut, kdy se v něm mihlo 5!? členů ochranky megabose v celém jeho megabaráku a tím bylo po parádě a pro mne vlastně po celém filmu :-( Velké očekávání dopadlo průměrně. ()

Kaluž

Sicario je pomalý, plíživý a nepříjemný thriller, u kterého budete trpět spolu s jeho hlavní hrdinkou. Pokud bych to měl k něčemu přirovnat, pak k Temnému případu v celovečerním formátu. Výbornému obsazení vládne bezchybný Benicio Del Toro, ovšem to, co ze Sicaria dělá nezapomenutelný zážitek, je naprosto úchvatná kamera Rogera Deakinse a Jóhannssonův hypnotický hudební doprovod. Tohle bude v mé výroční filmové bilanci hodně vysoko. Valte do kina! ()

italka63

Mně prostě k páté hvězdičce chybí úplně maličkej kousínek, vlas by se tou mezírkou protáhnul, ale nemůžu si pomoci. Musím říct, že Brolin mi vždycky přišel dost ošklivej, ale tady má fakt něco do sebe a ach ten Benicio, to je nářez, ten si vás pro sebe doslova ukradne a už vám svobodu nevrátí. Zamete s vaším já jako kolumbijský drogový kartel s mexickou hlídkou a nikdy na to nezapomeňte. Tahle oblast co se snad všech možných druhů kriminality týče, je skutečně nejhorší na světě. A do ní vstoupí se svým novým nadřízeným Emilka, která chtíc nechtíc musí pochopit to, že tady pravidla a demokracie neplatí, neboť cesta je lemována mrtvolami. Jo, skvělej film. A Benicio měl úžasný brýle! Po shlédnutí dvojky zvedám ohodnocení na pět hvězd, nekompromisně. ()

Maq odpad!

Vylíčím vám teď děj filmu. Nejedná se však o spoiler, protože, jak snadno zjistíte ze zdejších komentářů, on skoro nikdo "děj" nevnímal. --- Začněme úvodní scénou. Když si do domu nakvartýrujete pár tuctů mrtvol, papundekl moc nepomůže. Hrozný puch se táhne až na ulici, sousedi volají hasiče, psi v celé čtvrti se můžou zvencnout. Nad scénou krouží supi. O mračnech hmyzu a hlodavců nemluvě. Prostě perfektně nenápadný a útulný úkryt pro bandu zločinců. --- Přemýšleli jste někdy nad tím, jak se celník dostane do práce, když na přechodu stojí nekonečná fronta aut? Autoři tohoto filmu nikoli. Oni fakt nevědí, že na každém přechodu je vždycky jeden pruh vyhrazen pro celníky, policajty, hasiče, zkrátka pro služební účely. A tak nechají elitní jednotku s drahocenným nákladem uvíznout v zácpě jako obyčejné turisty nebo tíráky. Jémináku, to je bota! - To jsou ovšem jen podružné epizody. Ve filmu jde o to, aby Benicio mohl zabít mexického drogového Bosse. Ten se skrývá kousek za hranicí v nenápadné usedlosti o rozloze Lucemburska. CIA ho nemůže vyslídit, ví však kde bydlí Manuel, jeho pravá ruka. Šikovně zacílenými údery je oba znervózní, aby Boss povolal Manuela z Arizony do svého mexického úkrytu k projednání dalšího postupu. Vyšlo to, a Manuel - ačkoli mu FBI obstavila bankovní účty a zabásla kurýra - vyráží na cestu svým Mercedesem jakoby žádná možnost jeho sledování, a tedy vyzrazení Bossova úkrytu, neexistovala. To se ovšem šeredně plete. CIA ho totiž sleduje ze satelitu! --- Manuel tedy dovede Amíky k Bossovi, ale je tu ještě jeden problém: jak dostat Benicia do Mexika? Všichni známe příslovečně přísnou vízovou politiku, kterou Mexiko uplatňuje vůči Američanům. Nikoho nepustí a šmytec. Naštěstí CIA odhalila tunel, který z Mexika do Arizony prokopali pašeráci. Pošle tam komando, a to brilantně Beniciovi prostřílí cestu na druhou stranu. Benicio je tedy v Mexiku, ale jak dál? Původně chtěl zřejmě Manuela pronásledovat pěšky, ale náhoda mu přihrála policistu, který zrovna ze skladu přivezl další várku drog, a tedy se sveze s ním. Dohoní Manuela, stopne i jeho, a s pistolí na jeho spánku se nechá dovézt až k Bossovi. S rozšafnou lehkostí postřílí jeho ochranku (najatou zřejmě na inzerát pod značkou "Vhodné i pro zdatnější důchodce") a zasedne k Poslední večeři Bosse. --- To je celá zápletka. Naprosto debilní, bezpochyby. Co však znechucuje nejvíc, to je pokus naroubovat na ni jakýsi moralistní otazník: bylo to či nebylo to legální??? Toť vskutku zapeklitá otázka. Nabízím podobnou: V dramatu O dvanácti Měsíčkách Maruška vydyndala z Měsíčků v lednu fialky. Jak se k tomu postavíme? Bylo to legální? A co kdyby namísto fialek žádala květák? ()

movieband

Atmosférické, znepokojující, vtahující a mrazivé. Geniální kamera, hypnotizující hudba a výkon Del Tora. Villeneuveho další zářez na pažbě. ()

Remedy

Už při scénáristickém debutu bylo zřejmé, že Taylor Sheridan našel zalíbení v křehkých hrdinkách působících v drsných světech bez pravidel. I z toho důvodu je Sicario vystavěno tak, aby v něm postava Kate byla divákovým průvodcem v syrovém prostředí mexických drogových kartelů. A protože se jedná o mimořádně křehce působící bytost, je tohle “průvodcovství“ setsakra hustou záležitostí. Samotný kontrast těchto skutečností je zde znázorněn téměř dokonale – např. scéna v letadle, kde to postavy Brolina a Del Tora mají celé těžce na salámu, přičemž Kate je v podstatě hrozivě vyděšená. Čistě z hlediska pocitů to na mě působilo tak, že pro pány je většina “práce“ v tomto filmu asi něco jako zajít si na golf, s přítelkyní do kina nebo si usmažit nějakej fajnovej steak. Pocity Kate jsou naopak velice rozpačité, nejisté a mnohdy silně nepříjemné. Sheridan může nastotisíckrát děkovat Villeneuvovi, protože dokázal právě veškeré pochyby a strach hlavní hrdinky úchvatně demonstrovat po audiovizuální stránce. Sporé osvětlení většiny scén dodává celému filmu ten správný nádech temnoty, ale zároveň působí po vizuálně stránce až křiklavě esteticky (scéna na střeše základny se západem slunce v červáncích působí až romanticky, dokud nezačne “ohňostroj“). Poklonu je třeba vyseknout i Rogeru Deakinsovi, protože takhle stísněně a zároveň pekelně působivě nasnímané lokace se jen tak nevidí. Fantastická expozice společně s postupnou demonstrací stále většího a většího svinstva je jednoduše brilantní. Ukázkový příklad filmu, kdy je scénář s koulema podpořen režií s ještě většíma koulema. ()

stration

Velice nepříjemný film, který s divákem hraje stejnou hru, jako drogové kartely s policií. O co víc se snažíte do něj proniknout, o to víc vám to v závěru nandá. Po filmové stránce naprosto perfektní, ústřední herecké trio naprosto bez chyby, přičemž Benicio Del Toro je prostě neuvěřitelný. Ani nevím, kdy naposledy mě nějaký film tolikrát ve svém průběhu překvapil. Syrovost některých scén je způsobena ne tím, co je explicitně ve filmu vidět, ale co právě vidět není a co si ani nechceme představovat. Silný zážitek, u kterého si tu pátou hvězdu nechávám na druhé zhlédnutí. Věřím, že ji potom přidám. ()

Helo

Mám s tím podobnej problém, jako se Zmizením - ve všech ohledech prakticky perfektní, jen místama až moc roztahaný a do ultimátního náseru něco postrádající. Villeneuve však opět dokazuje, že z jinak obyčejných scén, ve kterých se děje prakticky minimum, dokáže vytáhnout nehorázně krutý napětí a navíc to všechno ještě zalejt atmosférou tak těžkou, že i na dně Mariánskýho příkopu by bylo příjemnějc. Pokud se s takovouhle vloží i do druhýho Blade Runnera, tak mě to narozdíl od prvního dílu snad i bude bavit. ()

PogoJoe

"Tenhle film mě zklamal." - "Fakt? Vždyť tam hraje Emily Blunt, tvoje oblíbenkyně a má to skvělé reference a hodnocení." - "Jenže Emilka je tam většinu filmu zbytečná a jen přihlíží a já se většinu filmu nudil." - "Takže mi to nedoporučuješ? Bylo to tak špatný?" - "Tak zase úplně špatný ne. Třeba vizuální stránka se povedla - hlavně kamera byla prvotřídní. A atmosféra - třeba ten přejezd do Mexika - to jsem se ještě docela bavil. Ale postupem doby se moje spokojenost s filmem vytrácela. Nic moc scénář, spousta nejasností, člověk pořád doufá, že 'něco' přijde, něco zajímavého, nějaký zvrat, posun, překvapení, a ono skoro nic. Prostě zklamání, poněvadž očekávání jsem měl docela velké. Ještě, že jsem za to nevyhodil prachy v kině a počkal si na DVD." - "Takže bys mi to nedoporučil?" - "To záleží, co se ti líbí. Pokud ocenuješ hlavně výbornou audiovizuální stránku, skvělou atmosférou a kvalitní herecké obsazení/výkony a nevadí ti pomalý děj, průměrný až zmatečný scénář/příběh, pak se ti to líbit bude, pokud je pro tebe důležitější kvalitní story, dialogy, překvapení a zvraty v ději, tak ne." ()

dawe04

Oscarovosezónní předskokan, tipuju šest, sedm nominací přátelé. Ale teď k samotnému snímku.Autor předloňského majstrštyku Zmizení Villeneuve servíruje thriller z prostředí mexických drogových kartelů, které alespoň dle mého názoru se točí několikrát ročně a ani sebelepší kameramani, střihači atd mi moc nepomáhají od sebe snímky odlišit. Nicméně, tady se všichni moc snaží a je pravda, že všecko je svým způsobem uchvacující, od kamery po mrazivou hudbu, přesné herecké výkony , brilantní režie... Jednoduchý příběh je vyprávěn z velice neotřelého pohledu a to vlastně staví Sicario nad ostatní podobné snímky a s případnými soškami nebudu mít problém. ()

runner85

Ja tu Emilku proste zbožnujem. Ale čo malo byť toto? Troška romantiky čo zavládla svetom bola celkom fajn ale čo ten zvyšok? Na akčnú drámu mi to prišlo proste suché. Dialógy nula bodov! Akčnosť nula bodov! To otváranie mlieka je akčnejšie! Krimi celkom fajn, i keď mi vadil ten nihilizmus! A dráma? No trt a dva orechy! Tie tri hviezdy dostáva Emilka! ()

salalala

Syrový, naturalistický a nepřikrášlený obraz neveselé reality kdesi na americko-mexickém pohraničí. Villeneuve je génius minimalismu a od úvodních minut si vystačí "pouze" s temnou atmosférou, budováním napětí, výtečnou Deakinsovou kamerou, která vskutku chvílemi až kouzlí (scéna v tunelu naprosto dokonalá) a atmosférickou hudbou Jóhanna Jóhannssona, která je na samostatný poslech prakticky neposlouchatelná, tady ale sedne dokonale. Pomáhá si i fantastickým obsazením, v němž se předhánějí Blunt, která má trošku nevděčnou úlohu, protože je za "nicnetušící" a zejména čím dál lepší Brolin a Benicio del Toro v nejlepší roli za poslední roky. Jejich dialogy jsou naprosto fascinující, což je dáno i tím, že tyhle postavy jsou výtečně napsané. Villeneuve zkrátka nemusí dělat kompromisy a točí to, co chce a je to dobře, protože Sicario je vlastně hodně důležitý film o tom, že zákony jsou sice hezká věc, jenže někdy nestačí na všechno a je třeba je v rámci jakési "rovnováhy" překročit. Je pravda, že těch dlouhých záběrů tu je chvílemi trošku moc a uprostřed je taková malinko "mrtvá" část, kde se toho zas tolik neděje a možná by samotný příběh mohl být obsáhlejší, jenže ve světle toho, co tu Villeneuve předvádí po většinu stopáže, jsou to chybky, které milerád odpouštím. Jeden z nejlepších filmů roku. 85% ()

JohnMiller

Dobré, dobré ale pre mňa miestami nerovnovážne. Striedali sa tu miesta dokonalé, som len kukal: Najlepšie scénky roka, s takými ktoré tam nemali čo hľadať. Napríklad taký koniec, zbytočné kvázi vygradovanie toho aký je svet nespravodlivý a bla, bla, bla. Film stojí za viac ako tri hviezdy, scenár je veľmi nápaditý a nepredvídateľný, akčné scénky sa nehrajú na Ramba ani Komando, herecké obsadenie Emily Blunt, Benicio Del Toro a Josh Brolin hviezdi v každom jednom obraze ale tá nerovnováha a ne-konzistencia si ma neskutočne doberala. Neprekvapujú ma vysoké hodnotenia, zaslúži si to. Ale za mňa nie. ()

FilmFan24

Parádní jízda, která není v žádném případě hollywoodským filmovým výplachem, ale naopak dojede do divákova mozku intenzitou neřízené střely. Mrazivý a velmi realistický thriller, jehož intenzitu si dáte dohromady ještě dlouho po zhlédnutí. Nevím co vyzdvihnout více. ()

Bude Villeneuve u třetích dílů Duny a Sicaria?

Bude Villeneuve u třetích dílů Duny a Sicaria?

05.02.2024

Začněme tím podstatnějším. Za pár týdnů se všichni budeme nadšeně kochat obřími červy ve druhém díle Duny, který zadaptuje zbytek první knihy od Franka Herberta. Sága z pera slavného spisovatele ale… (viac)

Producenti oznámili třetí Sicario

Producenti oznámili třetí Sicario

22.09.2023

Snímek Sicario: Nájemný vrah z roku 2015 byl do velké míry tím, který definitivně nakopnul kariérní dráhy jak režiséra Denise Villeneuvea (Duna), tak scenáristy Taylora Sheridana (Yellowstone).… (viac)

Pokračování Wind River nabírá obsazení

Pokračování Wind River nabírá obsazení

09.03.2023

Třetí Sicario má scénář, dočkáme se filmu?

Třetí Sicario má scénář, dočkáme se filmu?

11.05.2022

Hollywood miluje franšízy, čím větší a úspěšnější, tím lepší. I proto dnes víceméně každý druhý film vzniká se záměrem novou franšízu nastartovat. Občas se ale povede rozjet filmovou sérii i zcela… (viac)