Kancelář Blaník

Česko, (2014–2018), 10 h 11 min (Minutáž: 4–11 min)

Hudba:

Midi Lidi

Marek Daniel, Halka Jeřábek Třešňáková, Michal Dalecký, Sandra Nováková, Tomáš Matonoha, Ivana Chýlková, Jan Hřebejk, Ladislav Hampl, Vlastimil Třešňák (viac)

Politický sitkom režiséra Marka Najbrta humorně reflektuje dění na české politické scéně. Hlavní hrdina, majitel PR a lobbingové agentury Blaník, se s každým zná a snaží se tak trochu řídit svět. Politická satira, kterou si oblíbí především fanoušci britského humoru a seriálů tamní produkce. Humorné glosy doplňuje Tonda Blaníka i na twitteru. (StreamCZ)

Recenzie používateľa Jara.Cimrman.jr k tomuto seriálu (78)

Kancelář Blaník (2014)

"Objednej novej průzkum u nový agentury a ono se to šoupne." Z vysoké školy lobbingu mne vyhodili po neúspěšných zkouškách z alkoholismu, pokrytectví a vyhazování peněz z okna. Můj spolužák Tonda Blaník však absolvoval školu s červeným diplomem a nutno uznat, že poslance, kardinály i prezidenty pase naprosto světově. Já se hrozně bavil při stavbě hokejové knihovny, abstinenci v poslanecké sněmovně, Grossově zištné víře, rušení času v létě i posílání poslankyně Semelové z Ruzyně na Krym či do Krymu v Ruzyni? To je asi jedno. Škoda, že to takhle v politice chodí, ale je dobře, že se tomu můžeme zasmát a já doufám ve vznik dalších dílů dříve, než si všichni ti potrefení Kolibříci, Liborové, Miroslavové či Andrejové objednají soudní zákaz vysílání tohoto seriálu. ()

Série 1 (2014) (S01)

1. série legendárního Tondy Blaníka začala nesměle a skončila divně, ale to mezi začátkem a koncem bylo většinou naprosto dokonalé. Ani nevím, co bych chválil dříve, jestli zesměšňování politiků, zábavné pohledy na známé kauzy nebo jenom dokonalé odkrytí práce lobbistů, ale ono je to asi jedno. Kdo se chce bavit, něco prosadit nebo si podat žádost o státní zakázku, tak by si měl tohle instruktážní video řádně nastudovat, aby věděl, v které kanceláři se vyřeší všechny jeho problémy. Jenom to nebude zadarmo. ()

Narozeniny (2014) (S01E01)

"Jedinej slušnej člověk v týhle republice sedí v Johannesburgu ve vězení. Ten jedinej se omluvil." Politici jsou potvory. Když potřebují, tak zběsile volají, ale jakmile slaví Tonda hranaté narozeniny, tak se neobjeví ani politická mrtvola. Alespoň ten happy end s Milošem stál za to, ale Tondův pomalejší rozjezd pouze naznačil, odkud se náš stát ve skutečnosti řídí. ()

Prohibice (2014) (S01E02)

"Totální průser. Celej parlament vystřízlivěl. Ty vole, Kalousek tam běhá po chodbách a křičí, že pozavírá všechny zloděje. Nějaká parta socanů chce, aby Bém dělal Sobotkovi poradce ... Kníže se vzbudil." Tak to je průšvih, protože ta poslanecká hovada si klidně zruší imunitu a všechny je pozavírají, což Tonda nemůže připustit. Jeho řešení je rychlé, originální a nesmírně zábavné. A to radši ani nezmiňuju okurky. ()

Nadsobotka (2014) (S01E03)

"My máme udělat ze Sobotky chlapa a my to dokážeme." Udělat z eurořiťolezce pana Vajíčka samce je úkol, který nelze splnit, ale čest Tondově práci za to, že se do tohoto předem ztraceného boje pustil. Mě tím dost pobavil. ()

Dovolená na Krymu (2014) (S01E04)

"Je to nejstabilnější část parlamentu. Za prachy udělají cokoliv. Ale prachy nejsou všechno ... Jsou?" Jsou, ty Tondo, takže aktivuj zmizelou Žížalu, dej si šišky s mákem a splň komunistickou zakázku. Mě tím vždycky pobavíš. ()

Gripeny (2014) (S01E05)

"Kdyby pan ministr nabídl třista gumáků bez žihadel, nebyl bych tady. Jakože tady nejsem." Tak tohle byl nejtajnější agent, jakého jsem kdy neviděl. Navíc mu přičítám ke cti, že mě hodně vtipně seznámil se supertajnou doložkou na pronájem Gripenů a to bylo fajn. Nicméně následující válka se SSSR (Sudetskou stranou solventních Rusů) v Karlových Barech až tak k popukání nebyla. Naštěstí ji vyhráli Alexandrovci. ()

Myslí to upřímně (2014) (S01E06)

"Já neříkám, že bych Bibli pročítal nějak podrobně, ale zakazovat někomu, aby uvěřil v Krista, to po mně přece nemůžete chtít." Jiné ovečky lákají do svých řad a tuhle zbloudilou nechtějí? Dobře jim tak, ale všechno se dá zařídit a nikdo neumí ve jménu špatné pověsti Standy Grosse obrat křesťany, židy a islámisty lépe než Tonda Blaník. A to to ještě k tomu myslí upřímně. ()

Tři roky pro Mazánka (2014) (S01E07)

"Ty jsi dal meloun, já si vzal deset procent a zbytek jsem dal tý asijský skokance, jak jsme se dohodli." Tak to je evidentně zmařená investice a tady jde o princip. A kde bychom byli bez principu? Správně, takže to zaplatí stát a jediné co se může stát je, že se zvednou daně. Takže je všechno v pořádku, protože v dojení státu je Tonda absolutní jednička. Už se těším na Sapu na Malostranském náměstí. ()

Blanka (2014) (S01E08)

"To budou ten tunel tunelovat do soudnýho dne?" Jenže situace na bojišti se neustále mění, takže se chvíli spěchá, chvíli zdržuje, pořád mlží a Andrej se přitom moc nebabí. Ale já jsem se babil tak, že nakonec ani netuším, kolik těch tunelů postavili a kam vlastně vedou. ()

Eurovolby (2014) (S01E09)

"Jestli chcete, abysme Unii pěkně podojili, volte SNAD." Takže zakroutíme Unii krkem, vyžereme jí koryto a v létě zrušíme čas? Já jsem pro, ale SNAD přesto volit nebudu. Odmítám se totiž podílet na čemkoli, co má cokoli společného s europoslanci, eurohujery a euromatonohou. Nic z toho nemám rád, ale přesto si dovolím vyjádřit poděkování panu Blaníkovi za to, že mne pobavil volebním klipem. ()

Životní role Martina S. (2014) (S01E10)

"To je vůl. On to řekne v seriálu, ty vole, a ještě blbě." Martin Stropnický je v roli ministra obrany dokonalý, nesmysly v ní plácá naprosto prvoligově a tu Thálii za ni dostal oprávněně. Jen nechci vidět, až se jednou dozví, že to nebyla role, ale skutečnost. Ale možná mu to nikdy nedojde. Snad se do té doby pod jeho vedením rozklad naší armády ještě více neurychlí. Tohle bude ještě těžká práce, Toníku. ()

OPENCRAD (2014) (S01E11)

"1,35 miliardy za to, že se s tím dá jezdit metrem a chodit do knihovny, to je geniální, ne? No jo, vstup do ZOO, já zapomněl." Trpělivost zkrátka přináší miliardu a do tepláků půjde někdo jiný, což taky nemá chybu. A to, jak legendární Tonda Blaník ladil notičky na červenou kartičku s primátorem Hudečkem, tak to je lekce lobbingu, kterou si kdykoli rád zopakuju. ()

Chobotnice Jardy Jágra (2014) (S01E12)

"Kam teče beton, tam tečou prachy." Tak se postaví Knihovnaaréna, když žádný projektant naprosto překvapivě není schopen do středy vyprojektovat halu na lední hokej. Tondovo řešení problému je tradičně geniální, zesměšňování tvorby Davida Černého mne taky pobavilo a tak za jedinou chybu považuju to, že Blob nakonec nebyl postaven, takže nemohu prožívat antický ideál - duše a tělo v harmonii. ()

Vítej zpátky, Ivánku! (2014) (S01E13)

"Ty vole, ani kurvy nemrdaj. V tomhle státě už vůbec nic nefunguje." Ale některé věci stále fungují. Třeba to, že budeme pořádat Mistrovství světa ve fotbale, které se bude hrát na německých stadionech a hlavním komisařem bude Ivánek. No jo, ten Ivánek, kterému Žížala nesl dvě kila jablek v síťce - to bylo dokonalé. Absurdita to prostě byla skvělá, ale pro sex Tondy s Lenkou jsem tentokrát nenašel příliš pochopení. ()

Lobbisti (2014) (S01E14)

"Tak jsem volal do Fronty a do Lidovek a nikdo o Vás nic špatnýho nenapíše. Prej by Vám to pomohlo." Tonda je koncích. V novinách ho odmítají pošpinit, kolegové lobbisti ho nechtějí udat a na Vrchním soudu nikdo nemaká, takže není možné posadit Toníčka za katříček. Je to trošku smutné a nijak zvlášť zábavné loučení s 1. sérií, ale vzhledem k Tondově legendárnímu tahu na státní kasu nezbývá, než se těšit na tu další. ()

Série 2 (2014) (S02)

"Politika je taková, jaký jsou politici. Já za to nemůžu, že to jsou čůráci." Ale můžeš, Tondo a s Tebou všichni ti Liborové, Romanové, Mírové, Ivové, Markové a podobně. Jenže Ty jsi z nich jediný zábavný a díky Tvé fiktivnosti jsem ochoten Ti vše odpustit. Tedy vše, kromě průměrného humoru, kterým jsi mne zásobil poslední tři díly 2. série. ()

Teambuilding (2014) (S02E01)

"Tonda Blaník jede jako parník." Tak nám to tmelení při teambuildingu na parníku moc nevyšlo. Nic se nezlobbovalo, nerozkradlo ani neobelhalo a to nemohu Tondovi odpustit. Stejně za to může Třešňák, protože si vzal buben místo kytary. Na druhou stranu jsem se dozvěděl zásadní informaci pro můj další život - tedy, že do bot za pět litrů se nedělají tlusté ponožky. ()

NE pro Prahu (2014) (S02E02)

"Kdyby šli všichni lobbisti do politiky, tak kdo by pak dělal tu politiku?" Tak to fakt nevím, ale ten Babišův plakát s Tondou a dalšími žhavými lobbistickými kandidáty na pobyt za mřížemi, je prostě geniální. A taky je dokonalé, že se geniálním plánům musí zabránit, když je nevymyslel Tonda. Nicméně ta pasáž s nicneděláním ten závěrečný výbuch politické nálože trošku ztlumila." ()

Sankce (2014) (S02E03)

"Impérium vrací úder a Fanoušovi teď doma hnijou jablka." A protože Hamé a Madeta fňukají o závod, komu se zkazí víc paštik a sýrů, tak musí Tonda zapojit mozkovnu a vymyslet KKS. Prostě sankce jsou jasná šance pro dotace i kompenzace a kombinovaná koncepční sada pro záchranu sankcemi ohroženému potravinářského průmyslu musí uspokojit každého, komu evropské peníze nesmrdí. A já jdu do skleníku zalít kiwi, manga a fíky, aby mi shnili dřív, než Evropa začne naše peníze vyhazovat jiným oknem. ()

26. Český lev – výsledky

26. Český lev – výsledky

23.03.2019

Letošní 26. ročník cen České filmové a televizní akademie Český lev se tradičně udílel v pražském Rudolfinu. Večer plný největších hvězd českého filmu moderoval herec Václav Kopta, a to poprvé pod… (viac)

23. Český lev - výsledky

23. Český lev - výsledky

05.03.2016

Filmovým králem Českých lvů za rok 2015 se stává film Kobry a užovky. Film si přímo z vyhlašování ocenění odnesl šest sošek Českých lvů. Za nejlepší film si cenu převzali producenti Jan Prušinovský a… (viac)