Kancelář Blaník

Česko, (2014–2018), 10 h 11 min (Minutáž: 4–11 min)

Hudba:

Midi Lidi

Marek Daniel, Halka Jeřábek Třešňáková, Michal Dalecký, Sandra Nováková, Tomáš Matonoha, Ivana Chýlková, Jan Hřebejk, Ladislav Hampl, Vlastimil Třešňák (viac)

Politický sitkom režiséra Marka Najbrta humorně reflektuje dění na české politické scéně. Hlavní hrdina, majitel PR a lobbingové agentury Blaník, se s každým zná a snaží se tak trochu řídit svět. Politická satira, kterou si oblíbí především fanoušci britského humoru a seriálů tamní produkce. Humorné glosy doplňuje Tonda Blaníka i na twitteru. (StreamCZ)

Recenzie používateľa Jara.Cimrman.jr k tomuto seriálu (78)

Stát jako firma (2015) (S03E10)

"Kdyby ti například našli v těch tvejch párkách uran, tak se prostě vymyslí dodatek k zákonu, že párky musej obsahovat uran a seš úplně v klidu." Andrejovi vadí demokracie, tak jak to Tonda udělá, aby zaměstnanci firmy ČR, kteří nevolí ANO, museli opustit republiku? Vtipně, jako vždycky, protože Tondův vynález, zvaný přílepek k zákonu, nezná hranic. ()

Jaňule a Peťule (2015) (S03E11)

"Jaká láska, tys mu měla vyšukat mozek." Tonda Blaník neukoučoval Janu Nagyovou a skončilo to svržením vlády. Pobavila mě přitom informace, že pozitivní na tom byla skutečnost, že už nemusí kupovat knížeti Red Bully, aby pořád nespal. Jinak je to jen časosběrný dokument o vzestupu a pádu dominy a křesťana, což mi moc zábavy nepřineslo. ()

Motorkářská amnestie (2015) (S03E12)

"To se ale nedivte, že Vás chtěj zavřít, když tak nahlas mlaskáte." Tak Tonda Blaník údajně neměl vliv na propuštění senátora Nováka. Já tomu nevěřím. Kdo jiný by dokázal zařídit, aby na resocializaci místo probačního úředníka dohlížel motorkářský gang. To je jasná Tondova práce a jeden z největších výsměchů justice do očí daňových poplatníků. ()

Dobrá voda (2015) (S03E13)

"V jejích rukách je mail časovaná bomba." Tak Krnda to celkem schytala, Dejvice skončily na záchodě a smlouvu, podle které zisk končí v soukromých rukách a trubky opravuje Praha, stejně nikdo nevypověděl. Tohle tedy rozhodně nebyl Tondův majstrštyk. ()

Viróza Ovčáček (2015) (S03E14)

"Já ty idoty jenom hraju. On je idiot." Nejsem lékařem, takže přesně nevím, je-li idiocie nakažlivá, ale jsem si jist, že tohle je pouhá trefa do mluvčího, při které Tonda použil jen minimum svého kumštu. Ale Mňága se Žďorpem mě na konci potěšili. ()

Ráj hobbistů (2015) (S03E15)

"Bude to nádhera, Libore, až tu nepolíbenou panenskou krajinu zalejem developerským betonem." Tonda prchnul před Bradáčovou do Jižních Čech, kde ho přivítal kýbl u záchodu, signál v rohu zahrady a nová lobbistická příležitost. Mě tedy bavilo, jak se Tonda rychle přeladil na venkovskou politiku a začal vydělávat uprostřed uzeného a slivovice.. ()

Selfíčko s Gerem (2015) (S03E16)

"Nejste Rusové? A nechcete koupit hotel?"Tak tentokrát Tonda nic nevylobboval, nikdo se k němu nechtěl znát a ještě prodal varský Thermal. Kšeft je kšeft, ale mě to jeho selfie pobíhání mezi celebritami bavilo mnohem míň, než když si v Praze pase politiky. ()

Chráněná dílna (2015) (S03E17)

"Postižení si odhlasovali osobní dotaci ve výši 56.000 Kč měsíčně plus náhrady." Tak udělat chráněnou dílnu pro nýtomanku Martičku, kleptomana Mirečka, narkoleptika Káju, plutokrata Andreje, postiženého Bohouška a ostatní členy parlamentu, je vynikající nápad. Je sice tím jediným, co tento díl nabízí, ale za to mimořádně vtipným. ()

Série 4 (2015) (S04)

"Bohatejm beru a na chudý seru." Jánošík Tonda Blaník ve čtvrté sérii opět nezklamal a i když mě moc nebavilo šikanování Žížaly ani Tondova vězeňská anabáze, tak některé díly glosující aktuální dění zase nezklamaly. Jen doufám, že se Tonda brzy vrátí, aby si povodil další politiky a zajistil správným stranám vítězství ve volbách 2017. Tondo, národ tě potřebuje, tak se nenech zastrašit a pojď si pro své podíly, dotace a dividendy. Vždyť tady je pořád co rozkrádat. ()

Tony is back (2015) (S04E01)

"Je potřeba dát vědět celý Praze, že Lišák je zpátky v kurníku." Tondův návrat je velkém stylu, ale Žížalovo alias Dešťovkovo šéfování za moc nestojí. Charisma se totiž nedá koupit a ani Tondovy boty z Žížaly šéfa neudělají. Vítej zpátky ze zkorumpované vesnice, Tondo. ()

Žito (2016) (S04E02)

"Jakej král Ječmínek. Danieli, řekněte tomu Vašemu Žitu, ať si strčí svoje krycí jména do prdele." Já mám taky raději Landu než Žita, ale s Žitem je rozhodně větší sranda. Ta je taky s Žížalovou vítací písní pro uprchlíky, ale mně je z ní zlehka nevolno. A přestože nechodím o víkendech hajlovat na koncerty Ortela, tak se nechci dočkat toho, že mě bude po ránu budit svým kvílením muezzin z minaretu. ()

Bakalala (2016) (S04E03)

"Co jsme pro pana Bakalu neudělali, že si nejedeme pro dividendy?" Premiér Vajíčko, že by si vzal od Bakaly peníze? Tak to určitě ne. Ten někoho poslal, protože s tím nemá vůbec nic společného, Bakalu nezná a zkratku OKD nikdy neslyšel. A já nevím, jestli mám mít radost z toho, že zloděj kromě obyčejných lidí okradl taky zloděje. Asi to nechám koňovi, protože do toho úplně nevidím, ale protože jsem se moc nebavil a dividendy na mě nezbyly, tak alespoň ušetřím hvězdy při hodnocení. ()

Tajemný V. H. (2016) (S04E04)

"Mě to osobně uráží, že nás šel okrást takovejdle mamlas. Co kdyby se mu to povedlo?" To by byl průšvih, kdyby zmizelo uspořené pandurné, casovné či opencardovné. Je tedy trochu smutné, že mi veřejnoprávní média zamlčela, koho se to europoslanec Ransdorf vydal do Švýcarska okrást a tak musím tímto poděkovat kanceláři Blaník za to, že vše uvedla na pravou míru. Jen musím s politováním konstatovat, že to už dokázala mnohem vtipněji. ()

Na Homolce sněží (2016) (S04E05)

"Ty vole, to je ono. Uděláme z těch pičovin literaturu." Musím se přiznat, že když Na Homolce a v kanceláři Blaník sněžilo, tak mě dost pobavila Dbalého spontánní výpověď formou autentické deníkové literatury, jak pravil MC Putna. Toho člověka nemám rád, ale tady ze sebe takového debila, že mi byl skoro až sympatický. ()

Pandury (2016) (S04E06)

"Tak co kauza Má Dalík dal?" Pandury Tonda se Sokolem pořešili k mé naprosté spokojenosti, ale to stále se stupňující buzerování Žížaly mě už moc nebavilo. Ale závěrečná rada se zahozením krabice a útěkem, tak ta byla jako ze života. ()

Lítačka (2016) (S04E07)

"Nenapadá tě nějakej opravdu blbej název pro tramvajenku? Potřeboval bych sejmout jednoho zrádce." Lítačka má rozhodně své kouzlo, ale Krndačka či Skákačka taky nezní špatně. Na Šalinkartu ovšem nic z toho nemá. Ale ten nosný motiv s bachařem panicem mi moc zábavný nepřipadal. ()

E. E. T. Mimozemšťan (2016) (S04E08)

"Vláda, která zlevní pivo, zůstane na věky." Tak alespoň něco Tonda vymyslel, aby zmírnil důsledky Faltýnkovsko-Žížalovského EET. Nicméně Tonda v base má málo prostoru, Žížala v kanceláři málo nápadů a Lenka při bezpečnostních prohlídkách zase příliš vlhko v kalhotkách. Není to vyloženě špatné, ale mám raději Tondu, který pravidelně kadí, telefonuje a řve. ()

Milošt (2016) (S04E09)

"Kdyby mě ten pičus podrazil za Kikiny, tak jsem venku raz, dva." Jenže máma odnaučila Miloše pít, takže si pamatuje, co říkal a čte si to, co podepisuje. Takže komu pomůže střízlivý prezident? Mně ne, já to nepotřebuju, Tondovi taky ne, Žížalovi pouze do lobbistického hrobu a co se týká řitního otvůrku asexuálního bachaře Holého, tak tomu je to asi jedno. Jenže já se bavil a to je dobře. ()

ČR - Libanon 2:5 (2016) (S04E10)

"Mě pustěj? A proč by to dělali?" Protože Žížala vymyslel druhou pravdu a sedět půjde zase někdo jiný. A nic nepotěší Tondu víc, než když se jeho žák potondoval. Tonda v base tentokrát válí a skutečnost, že EU zřídí fond na vykupování Čechů od teroristů, ve mně zase probudila touhu cestovat na dálný východ. Zatím zkusím Slovensko. ()

Sluníčkáři (2016) (S04E11)

"Dobrej lobbista má radar. Vycejtí dotace přes čtyři nadace." Tondovo školení Žížaly z lobbismu bylo vynikající a stejně tak Model Jourová - nezavřít toho, kdo tuneloval, ale toho, kdo na tunel upozornil. Kdyby to nebylo tak mrazivě skutečné, tak by to bylo neskutečně zábavné. ()

26. Český lev – výsledky

26. Český lev – výsledky

23.03.2019

Letošní 26. ročník cen České filmové a televizní akademie Český lev se tradičně udílel v pražském Rudolfinu. Večer plný největších hvězd českého filmu moderoval herec Václav Kopta, a to poprvé pod… (viac)

23. Český lev - výsledky

23. Český lev - výsledky

05.03.2016

Filmovým králem Českých lvů za rok 2015 se stává film Kobry a užovky. Film si přímo z vyhlašování ocenění odnesl šest sošek Českých lvů. Za nejlepší film si cenu převzali producenti Jan Prušinovský a… (viac)