Kancelář Blaník

Česko, (2014–2018), 10 h 11 min (Minutáž: 4–11 min)

Hudba:

Midi Lidi

Marek Daniel, Halka Jeřábek Třešňáková, Michal Dalecký, Sandra Nováková, Tomáš Matonoha, Ivana Chýlková, Jan Hřebejk, Ladislav Hampl, Vlastimil Třešňák (viac)

Politický sitkom režiséra Marka Najbrta humorně reflektuje dění na české politické scéně. Hlavní hrdina, majitel PR a lobbingové agentury Blaník, se s každým zná a snaží se tak trochu řídit svět. Politická satira, kterou si oblíbí především fanoušci britského humoru a seriálů tamní produkce. Humorné glosy doplňuje Tonda Blaníka i na twitteru. (StreamCZ)

Recenzie používateľa Cheeter k tomuto seriálu (84)

Stát jako firma (2015) (S03E10)

Tak tohle bylo z mého pohledu dost chabé. Nejprve se Tonda opil a pak zprivatizoval republiku. Jediné, co trochu dalo epizodě šmrnc, byly přílepky. ()

Jaňule a Peťule (2015) (S03E11)

Tak jsme nahlídli do soukromého života Tondy. To zatím moc nebylo, takže za to se musí tvůrci pochválit. Ovšem jinak tahle dost retrospektivní epizoda nepřinesla něco zvlášť nového. ()

Motorkářská amnestie (2015) (S03E12)

Severní Čechy, tam ta korupce bojí. A dobročinní motorkáři také. A Tonda dostal silnou motorku za to, že špatně radil. Mno, zajímavý koktejl. ()

Dobrá voda (2015) (S03E13)

Ačkoliv v této epizodě Tonda nějak zvlášť nedominoval, tak se mu přece jenom něco povedlo. Ale nejlepší byl Žížala v kanále. Prostě je to bludiště, ve kterém se nikdo nevyzná. ()

Viróza Ovčáček (2015) (S03E14)

Tak tohle mi přijde jako geniální epizoda. Nasmál jsem se až, jsem skoro prasknul. Jedna mě nikdy nenapadlo spojení Liška a Ovčáček, jednak nápad s blábolením, které se šíří jako epidemie je prostě Boží. ()

Ráj hobbistů (2015) (S03E15)

Ačkoliv další z epizod, která vybočuje z klasického schématu, tak nic zvláštního nepřinesla jen to, že se krást nechá i na venkově. Což dávno víme. ()

Selfíčko s Gerem (2015) (S03E16)

Další epizoda, co nabourala a nenabourala stereotyp. Ale plejáda selfiček nebyla špatná. ()

Chráněná dílna (2015) (S03E17)

Ačkoliv dílu rozumím, tak mi zatím přišel doposavad nejslabší. Škoda, zrovna tenhle díl si to nezasloužil. ()

Série 4 (2015) (S04)

Byť některé epizody stály za míň jak steré ponožky, tak se pár dobrých našlo. Celkově mi to ale přijde jako nejslabší řada, kterou jsem doposud viděl. Snad příští bude lepší. ()

Tony is back (2015) (S04E01)

Ačkoliv Žižala ukázal, že jde lobovat i "slušně", tak Tonda je Tonda a nebylo by dobrý, kdyby zůstal na venkově. On potřebuje rozkrádat ve velkém. ()

Žito (2016) (S04E02)

Schizofrenie Dana Landy (nebo Žita?) byla prostě dokonalá a předělaný Ortel zrovna tak. Prostě dokonalý díl, který si člověk užije od začátku do konce. A ten texty písničky je mnohem lepší, jak originální. Minimálně se člověk víc nasměje. ()

Bakalala (2016) (S04E03)

Cesta do Ostravy nedopadla podle představ. To se dalo čekat. Uvidíme, jestli to Tonda Bakalovi nějak vrátí. Ale výlet do Ostravy dobrý nápad. ()

Tajemný V. H. (2016) (S04E04)

Že by se nám rýsoval spor mezi Žížalou a Tondou? Jeho pokání je možná u konce, ale osud zdá se být ještě hodně zajímavý. ()

Na Homolce sněží (2016) (S04E05)

Tonda se sjel, setkal se Putnou, který nějak nezářil, a pomohl Dbalému. Za mě trochu propadák, byly už lepší díly k vidění. ()

Pandury (2016) (S04E06)

Šikana Žížaly mě už přestává bavit, pevně doufám, že od toho bude brzo pokoj. Celkově ale docela nuda. Už to vypadalo, že závěr vyzní do prázdna, ale ono ne. To jediné mi dává naději, že snad objeví delší zápletka, po které tak často volám. ()

Lítačka (2016) (S04E07)

Tonda ve vězení, ale úroveň jde nějak dolů. Obrovská škoda, změna by většinou zajetému stereotypu měla pomoct. ()

E. E. T. Mimozemšťan (2016) (S04E08)

Že by Tonda konečně začal operovat z vězení? Snad příslib lepších časů. Protože jinak se nestalo nic nového, Havránek to nezvládá a milostný románek trvá. ()

Milošt (2016) (S04E09)

Svým způsobem pomyslné dno. Žížala to podělal, jak se dalo, Lenka dál balí bachaře a k tomu se vytasil Tonda. Kam to jenom dospělo... ()

ČR - Libanon 2:5 (2016) (S04E10)

Tonda sice jde z lochu a v Žížalovi se "hnulo svědomí". Takže to pomalu vypadá, že se situace vrací k normálu. Uvidíme co setkání Tondy a Žížaly přinese. ()

Sluníčkáři (2016) (S04E11)

Tonda a Žížala se dali dohromady, to se dalo čekat. A teď ještě dostat Lenku z Amerika. A solár se povedl taky jenom napůl. ()

26. Český lev – výsledky

26. Český lev – výsledky

23.03.2019

Letošní 26. ročník cen České filmové a televizní akademie Český lev se tradičně udílel v pražském Rudolfinu. Večer plný největších hvězd českého filmu moderoval herec Václav Kopta, a to poprvé pod… (viac)

23. Český lev - výsledky

23. Český lev - výsledky

05.03.2016

Filmovým králem Českých lvů za rok 2015 se stává film Kobry a užovky. Film si přímo z vyhlašování ocenění odnesl šest sošek Českých lvů. Za nejlepší film si cenu převzali producenti Jan Prušinovský a… (viac)