Wolverine (Hugh Jackman) sa vracia. Tentokrát však nie je v dokonalej kondícii. Jeho schopnosť uzdravovania pomaly vyprcháva a elánom tiež neprekypuje. Naviac je na všetko skoro sám. Z X-Menov prežíva ešte Charles Xavier, známy tiež ako Profesor X (Patrick Stewart), ktorý je ale vážne chorý. Stráca pamäť a trpí nebezpečnými záchvatmi ohrozujúcimi jeho okolie. Spoločne sa ukrývajú v opustenej továrni na americko-mexickej hranici. Ich utajenie skončí, keď sa objaví Laura (Dafne Keen), dievča, ktoré vyniká rovnakými schopnosťami ako Wolverine a v pätách má naviac neľútostných prenasledovateľov, ktorí se jej snažia zmocniť. Vo chvíli, kedy Wolverine a Profesor X prijmú Lauru „do rodiny", stávajú sa z nich štvanci, ktorým ide po krku veľmi brutálny a vytrvalý nepriateľ. Hrdinovia na úteku majú k dispozícii len zvyšky síl starých X-menov a Laurine schopnosti, ktoré však ona sama ťažko zvláda. A tak prichádza čas, aby Wolverine v sebe našiel silu nielen na boj, ale na to, aby Laure odovzdal svoje skúsenosti. (Cinemart SK)

Maniik88

Moja najobľúbenejšia postava z X-menov dospela k záveru, že má hrania Wolverina už plné kecky a Jackman tak zavesil kariéru sekača na klinec. A keďže Hugha Wolverine živil úctihodných 17 rokov a mal tú postavu rád, rozlúčka to teda bola parádna. Film je temný, depresívny, Hugh je skvelý, konečne zase hral a použil viac emócií ako nasrať a roztrhať. Rovnako fajn rozlúčka s profesorom Charlsom. Efekty používané minimálne a len to filmu prospelo. Príbeh je skromný ale ujde. Proste vydarená rozlúčka a Hugh pochopil, že sa má skončiť v najlepšom. Pevne dúfam, že ho už neukecajú na akékoľvek pokračovanie alebo malú rolu a najradšej by som popravde bol, ak by to boli poslední X-men na 30 rokov. ()

biergof

Vlastní dějová linka Wolverine se vlastně nikdy moc nerozjela a pod rouškou popcornu s drápy jen dusila potenciál. Pak přijde finální Logan, který svým brilantním a aktuálně nevšedním ztvárněním způsobí u diváka něco úžasného. Má atmosféru, energii a motivaci. A s titulky přijde šlus, ende, konec. Samotný film je bez pochyb skvělé dílo, které v ruku v ruce X-Men: Days of Future Past ukazují, jak mohli X-Meni tvořit filmové dějiny. Kompletní série však nedrží, nelepí a je plná rozpaků, jak za léta bylo s X zacházeno s nedomyšleností a bez dotaženého konceptu. Logan pak vedle svých příbuzných vyzní jako mistrovské dílo, což je pak ale smutné jak mohla vypadat celá série a nastupující Deadpool, ač skvělý bude jen legrace v kostýmu. ()

Azrail

Naprostý emocionální, psychologický i akční výplach mozku. Jackman se více než důstojně rozloučil se svou nejznámější postavou a bylo vidět že své herecké schopnosti vyždímal nadoraz. Co se týče závěru, a vlastně i všech dalších emočních částí filmu, tak palec nahoru, povedlo se uvěřitelně vyvolat v lidech city. Zkrátka poslední a naprosto nejlepší Wolverine. ()

Hudino

X-men som sledoval vždy trošku s rezervou. Je evidentné, že celá séria sedí s logikou a vierohodnosťou trošku na zadku, spolieha skôr na akciu a komplexne, myslím, apeluje skôr na mladé publikum. Dať tomu konečne R-kový rozmer ( a zároveň si z toho nerobiť traky ako tomu bolo v Deadpoolovi ) bol nápad par excellence ! Prvá hodina síce tiahla ale druhá, počnúc koncentráciou emócií, obshiahnutou v posledných 20 minútach to na tých 5* vytiahla. Ako celok depresívne, ponuré, emočne symetrické a lineárne. Zrejme nie som jediný, kto mieni, že filmu dopomohli aj udalosti, krčiace sa za oponou filmového plátna. Loganov oBraz je v skutočnosti aj oDrazom Jackmanovho duševného stavu, čo jeho rozlúčenie so sériou robí mrazivejším a núti nás počas celého filmu smútiť za každou uplynulou sekundou. Ale zase platí Mercuryho " The show must go on ! ". Logan totiž tutovo otvoril dvere filmu mladej Dafne. Nestáva sa často, že malé dievčatká debutujú takýmto spôsobom. Dúfajme len, že ju za 2 roky neuvidíme v nejakej trápnej teenage komédii a neskĺzne do šedého priemeru mladých hviezd. Soundtrack fajn, nezabudnuteľnou pre mňa ostáva najmä " westernová", hudobná fráza, hrajúca počas Laurinho krvavého besnenia v poslednej akčnej scéne filmu. Napriek predsudkom hodnotím, že sa jedná o dôstojnú Wolverinovu derniéru. X ()

GameboyNES

Rosomák, přemaskovanej za Krakonoše, naflusal nějaké indyjánce do gramecu a ta mu vrhla, nesympaticky uřvanýho a drzýho fakana. Nicméně až na ty uřvaný slizký fakany, je to docela slušná vybíjená haphoperů. Jednu hvězdu navrch přidávám, za to že tam nehraje pan Lórenc :) ()

1mArc0

Od prvého X-mena, konečne niečo kvalitné.... pri skúsenostiach s umeleckými filmami, mi poctivosť a spravodlivosť nedovolí, ísť na 5. /80 %/ ()

Alojs

Hodně slaboučké tři hvězdičky. Logan je na zdejším serveru dobře hodnocen jen proto, že je jiný... že se v něm nemelou tlupy barevných bojovníků... že se v něm nedemolují městské čtvrtě... a že je tak nějak komorní. Což je ovšem samo o sobě nedostačující. Mangold není dobrý režisér, ani dobrý scénárista... Skvělý rozjezd na parkovišti je následován neméně výborným nástupem lady-wolverine... Pak se ale cosi zašprajcuje a film začne přešlapovat na místě. Jedna klišoidní scéna střídá druhou, snímek přestává být osobitým a pomalu, ale jistě se převtěluje do klasické x-menovky = pseudotýmovky. Pomyslných viníků je v tomto ohledu více. Příběhu chybí adekvátní cílová stanice, stejně tak pořádný záporák a žádoucí finále, v němž by hrdinovo krvácení prosakovalo do sálu (nehledě na to, že je snímek o půl hodiny přetažen). Velká to škoda. Ignorace komiksu zamrzí jen mírně. ()

himor

Ale na Jackman zostarol Caramba! Síce sa vie stále dobre hasiť, ale ajtak je už viac na zemi ako na nohách. Ajtak ako aj tu vidím, musím len potvrdiť, že naozaj sa jedná asi o najkrvavejšieho Wolverina doteraz. Už tiež nieje mladík a adamantium mu zjavne neprospieva tak ako za mladi. Skvelý príbeh, HJ zahral výborne, rád som zas videl Xaviera, aj keď bol miestami značne zmätený. Podľa mňa skvelá rozlúčka, ktorú si pozriem iste ešte niekoľkokrát. 95% ()

elimS

70% - komentář 20ti slovy: Dějově bohužel slabé a dlouhé, ale mírně nadhodnocuji z důvodů srdcervoucích emocí, nostalgie a rozloučení s Wolverinem. Malá holka byla famózní! ()

Tarhiel

Po podpriemernom Ghost in The Shell som si potreboval spraviť chuť, tak som zašiel na Logana - a spokojne som si krochkal. Ani jedna zbytočná akčná scéna a brutalita na Marvelovku nevídaná. Výborná rozlučka s postavami pre Jackmana, aj kapitána Pickarda ()

Mr.Baboon

Nejlepší x-menovský film všech dob. Logan ve mě jako jediný dokázal vyburcovat pocity a chtíč vše vidět, nic nezameškat. S koncem počítal snad úplně každý, i proto si na něm dali tvůrci tolik záležet. Samozřejmě i mně nejedna slza ukápla. Když jsem odcházel z kina, celý večer jsem byl v depresi. ()

Scraffy

Plný počet nie len za tú nostalgiu! Film je jedným slovom dokonalý! Užil som si to maximálne a keby som to stihol, tak by som na to išiel ešte minimálne raz do kina. Škoda. A za to, že tam použili viac ako 3 pesničky od môjho najobľúbenejšieho speváka - Johnnyho Casha majú u mňa taký malý, bezvýznamný bod naviac. :) ()

-henry-

Tento Wolverine ve mě evokuje Návrat rytíře komiksového Batmana. Na 100 mega to působí dost komorně a neepicky, nezvykle drsně a nihilisticky, ale taky trošku nudně a dlouze. ()

DaweForeman

V tomhle díle je vidět, že z Wolverina vyždímali poslední zbytky šťávy, které ještě zbývaly. Celý film se tak nese ve velmi pochmurné náladě a věk už si vybírá svou daň - jak na značce, tak i na hercích nebo Wolverinovi a ostatních postav. To vše pak má nahradit nová generace, která samozřejmě nebude pravděpodobně tak dobrá, jako počátky z roku 2000. Svým je tenhle díl určitou poctou, takže se tu člověk dočká alespoň důstojného odchodu na odpočinek. Co se akce týče, tak tam samozřejmě není co kritizovat - vše je hezky provedeno (někdy až příliš krvavě). Je tu dokonce i několik obtížných situacích, kdy se hlavní postava musí rozhodnout jak pokračovat dál a neustále mu hlodá v hlavě, jak jeho akce ovlivní ostatní kolem sebe. Co mi tu ale zásadně chybí je určitej úvod, kdy je člověk hozen do vody a musí si spoustu věcí domyslet nebo to tu není objasněno a člověk se ani neodvažuje hádat, protože by silně střílel od boku. Beru to samozřejmě v rámci hrané filmové tvorby - jak jsou na tom komiksy a seriály samozřejmě nevím. Po příběhové stránce je to trochu takové zvláštní, protože i když je to emocionální a občas dramatické, tak některé situace mi přijdou trochu nelogické (např. ony ozbrojené složky společnosti a jejich bojové akce), vyzní vniveč nebo závěr, kde mohli autoři ještě ukázat pár scén, co se stalo za hranicemi. Obecně je tu ucelená ústřední myšlenka, kterou se autoři snaží dosáhnout a daří se jim to, jenže to okolo toho už tak dobrou práci neodvedlo. ()

sethi

Všichni lkají, jak je to depresivní. Není. Nebo jen mírně. Pro Logana to bylo vysvobození ne? A Laura taky nedopadla špatně. Pro nové díly tu je další základ, minimálně na 5 pokračování, chjo, no, to možná trochu depresívní bude.....Všichni taky píšou, jak je to syrové. Tak to zas jo. Rozhodně film bez servítek. Až mě to skoro bolelo taky. Ale nemůžu přijít na to správný hvězdičkový hodnocení. Není to na tři, ale ani na čtyři. Vzhledem k ostatním dílům série je to perla, takže asi přihodím jednu navíc, protože film jde víc do hloubky. A hlavně: Nejde o zničení světa nějakým megamonstrem! Hurá!! ()

fallanga

Z nových X-menů se Logan nejvíce blíží duchu původní filmové trilogie. Logan (postava) je starý, nemocný, kulhavý a ještě nasranější než kdy dříve. A k tomu se musí starat o senilního Xaviera a malou, drsnou mutantku. Celý Logan (film) je opravdu hodně krvavý, brutální, drsný. Akční scény jsou úžasné. Choreografie starého, pomalého Logana a mladé, agilní Laury funguje až neuvěřitelně dobře. Laura je také neuvěřitelně dobře zahraná, to dítě má talent. Film by mohl být kratší, místy se to vleklo, ale jinak to je dokonalé a dosti emotivní rozloučení s jedním z nejznámějších X-menů. Jen by si mohli uvědomit něco, co dělají špatně už od druhého dílu. Když je adamantium nezničitelné, tak ho nezničí ani jiné adamantium. Takže používat adamantiové kulky na Wolverina není moc účinné ;) ()

Logan od Mangolda je součástí MCU kánonu

Logan od Mangolda je součástí MCU kánonu

03.11.2023

Guillermo Del Toro málem natočil Star Wars

Guillermo Del Toro málem natočil Star Wars

23.09.2023

Scenárista David S. Goyer (Muž z oceli, Terminátor: Temný osud) čerstvě dělal rozhovor v podcastu Happy Sad Confused a kromě jiného taky potvrdil jednu dlouholetou Star Wars spekulaci. Totiž že v… (viac)

Mangold píše Star Wars i Swamp Thing

Mangold píše Star Wars i Swamp Thing

08.04.2023

Hercule Poirot bude řešit zločin v Benátkách

Hercule Poirot bude řešit zločin v Benátkách

11.10.2022

Kenneth Branagh (Vražda v Orient expresu, Smrt na Nilu) má nejenže hotový scénář ke třetímu filmu z jeho detektivní série na motivy knih Agathy Christie, ale navíc už i plné obsazení. Hercule Poirot… (viac)