Wolverine (Hugh Jackman) sa vracia. Tentokrát však nie je v dokonalej kondícii. Jeho schopnosť uzdravovania pomaly vyprcháva a elánom tiež neprekypuje. Naviac je na všetko skoro sám. Z X-Menov prežíva ešte Charles Xavier, známy tiež ako Profesor X (Patrick Stewart), ktorý je ale vážne chorý. Stráca pamäť a trpí nebezpečnými záchvatmi ohrozujúcimi jeho okolie. Spoločne sa ukrývajú v opustenej továrni na americko-mexickej hranici. Ich utajenie skončí, keď sa objaví Laura (Dafne Keen), dievča, ktoré vyniká rovnakými schopnosťami ako Wolverine a v pätách má naviac neľútostných prenasledovateľov, ktorí se jej snažia zmocniť. Vo chvíli, kedy Wolverine a Profesor X prijmú Lauru „do rodiny", stávajú sa z nich štvanci, ktorým ide po krku veľmi brutálny a vytrvalý nepriateľ. Hrdinovia na úteku majú k dispozícii len zvyšky síl starých X-menov a Laurine schopnosti, ktoré však ona sama ťažko zvláda. A tak prichádza čas, aby Wolverine v sebe našiel silu nielen na boj, ale na to, aby Laure odovzdal svoje skúsenosti. (Cinemart SK)

Zombi

Parádní rozloučení s Wolverinem, které mi náramně spravilo chuť po předchozích sólovkách a vyšvihlo oblíbeného Rosomáka na vrchol dospěláckých komixů, konečně! Depresivní, brutální, krvavý a emocionální jako dosud žádný komix. Film krásně funguje i jako hutné drama, o to víc zajímavé, že v něm jsou vaše oblíbené postavy. Akce drsná a krvavá a vlastně nevím, jestli budu moct brát ještě vážně Woverina z předchozích filmů s ratingem PG13, tedy bez krve. Brutalita zde není samoúčelná, ale perfektně doplňuje intenzivní akci a celkově drsné a depresivní vyznění. Herci parádní, Jackman se celým filmem zničeně prokulhá, mladá Dafne Keen je také výborná a její akce mají skvělou dynamiku. Film celkem doznívá i pár dní po návštěvě kina. Tleskám a zamačkávám slzu. ()

Marys

Netvrdím, že sa mi Logan nepáčil. Mal svojskú atmosféru, netradičnú pre Marvel-filmy, dôstojnú rozlúčku a všetko, no myslím si, že je dosť nadhodnotený. Celý príbeh mi prišiel dá sa povedať, že nezaujímavý. Viem, že tu ide o zmenu, no nedošlo k pozitívnej zmene, z mojej strany. ()

smetyl

Viděno v iMAXU v Bratislavě. Pokud jde o Logana, musím přiznat, že nejsem fanoušek X-Men ságy, i když nemůžu popřít, že bych se u jednotlivých snímků ze série nebavil. Je to zábava, ale nic pro mě. Na Logana jsem však byl zvědavý, protože dosahoval opravdu chválihodných výsledků, co se týče kritiky a spoustu chvály jsem slyšel i od přátel. Na konec jsem z toho tak vyplesklý nebyl. Tvůrci do toho hodili trošku béčka a přestože jde o řemeslně neskutečně krásný film, herecké výkony mohu vyzdvihovat do nebes (Dafne Keen jsem nepochopil co dala), má svoje mouchy. Takže tak. Logana si znovu už nepustím, ale rozhodně nelituji, že jsem ho viděl. ()

LordGrayDog

Brutálne krvavý a hlavne konečne dospelácky komiksový film s potokmi krvi. Ale to je asi všetko čo najnovší Wolverine ponúka, pretože okrem spomínanej brutality nemá čo iné ponúknuť, ani len jedinú malú emóciu. Keďže dávam 4* tak mi asi k potešeniu obyčajná brutalita stačí. ()

Ollie235

Když se u Grahama Nortona objevili Hugh Jackman s Patrickem Stewartem a druhý jmenovaný po vzoru prvního ohlásil svůj konec v sérii s tím, že není lepšího způsobu, jak se s rolí rozloučit, nemohl jsem se dočkat až to v kině uvidím. Mému očekávání přispěly i první recenze a popravdě se mi dlouho nestalo, abych se do kinosálu takhle těšil. A zážitek to byl perfektní. Logan je tím nejosobnějším, nejnelítostnějším a za mě i jednoznačně nejlepším filmem v X-Men sérii. Emoce a odhodlání herců jsou cítit z každé scény. Lepší rozlučku jsme si skutečně nemohli přát. ()

Ricky_CZ

Je těžké být zcela objektivní zrovna u tohoto kousku. Všechny Loganovy role jsem viděl alespoň dvakrát (byť ty slabší pak už pasivněji) a žil s ním někdy od svých 14-ti let. A teď mi tady naservírují R-rating, vcelku stylovou story, umírání sympatických vedlejšáků a navíc vědomí, že jde o díl, který je tím posledním. Vím, že kluci nemládnou, ale je to těžké... Sakra! Možná to časem přehodnotím, ale za těmi 5* si momentálně stojím. ()

Yardie

Takhle to mělo vypadat od začátku série, jak ui X-Men, tak u Wolverina. Surové, syrové, "realistické", přirozené, žádné extrémní divočiny s mutantími dovednostmi, skvělá hudba. Na akci jsem koukal jak z jara, to byla drsná jízda. Asi se Logan kamarádí s Johne, Wickem. :-) Hodně drsné. Zápletka zajímavá, ale docela předvídatelná. Ale od toho se nedalo čekat moc překvapení. Vynikající výkon Hugh Jackmana a Dafne Keen. Celkově od začátku do konce jízda. Kombinace filozofických úvah a akce klapala na jedničku. Nevím, co více říci. Prostě paráda. Skvělé rozloučení se sérií a uvědomění si, jaké to mohlo být... Je to krásných 90%. Howgh! ()

Magika82

Tak, a mám po ptákách :oD Kluci Luka4615, Coleator a Paulusek za mne vyjádřili naprosto vše... Vyjímečně mnou udělovaných 100% a tím také 5 zářivých hvězd. ()

ProgLaney

Úžasně natočený, citlivě a přesto se spádem, akcí, atmosférou a bez jakýhokoliv patosu. Grandiózní zakončení a pro mě možná nejoblíbenější ze série. ()

Ant_Antony

Nerad to říkám, ale ten hype okolo posledního Wolverina je fakt přehnaný. Po hříchu je nejlepší záběr ten poslední. Ano, je to syrový, ano je to místy drsná podívaná a ano, je to jiný než ostatní comicsové adaptace. To je ale všechno a bohužel tím, jak se to snaží být jiné si to i podráží nohy, protože pokud se pozorně díváte, rozpoznáte všechny scénáristické berličky a ohraná klišé. Samostatně nebyl Wolverin nikdy moc silný a ani tentokrát nepřesvědčil, aby šel na tak vysoké hodnocení. ()

geimz

Viac než dôstojné rozlúčenie s hneď dvoma zásadnými postavami X-univerza, s mäsitou, krvavou akciou a surovými emóciami. Len tak trochu škoda istých slabších miest, ktoré film rozťahujú viac než je nutné - stopáž tak 1.50h a bol by to ideál. Aj napriek tomu však jeden z najlepších "superhrdinských" filmov posledných rokov. ()

Cement73

Veľmi slušné zakončenie x-men série... nečakal by som až tak hlboký príbeh za komiksovkou. Wolverine to začal, a tiež aj parádne skončil... ()

Ukko

Starej dobrej Logan je mé překvapení roku 2017. Sice má se svojí komiksovou předlohou společného asi tak jako hodinky s holínkami (rozuměj podobnej název a tím to hasne), ale i tak je na co se dívat. Stylové vizuální pojetí, dobré herecké výkony a především atmosféra filmu, která mi malinko připomínala „utečeneckou“ atmosféru z Terminátora dvojky. Nutno zmínit, že film má eRkový rating, který potěší, ale kupodivu ani není potřeba. Hugh Jackman, silný příběh a hudba Johnnyho Cashe to vlastně v klídku utáhnout sami. ()

Oralfabet

Předchozí dvě rosomákovy sólovky se odvážily maximálně tak trošku škrábnout, zatímco tahle postapokalyptická deprese už do mě zarazila drápy pořádně hluboko. Znova už se na to ale asi v dohledné době dívat nebudu. ()

cesky_hrac

Tento vypráví příběh o starém super hrdinovi, který najde svoji dceru a odveze jí do Severní Dakoty( Ehm. Hodně zkráceně řečený konec filmu...). A zbytek si zjistěte sami pří zhlédnutí filmu. Teď rozeberu jak se mi film líbil. Takže: celý film byl zábavný ale příběh byl vcelku předvídatelný ( Nebylo žádné ,, To jsem nečekal!!!" nebo ,, To je teda zvrat!! Málem jsem to nerozdýchal!!!). A konec byl slabý. Čekal jsem obrovské zakončení(Že budou lítat baráky nebo tak něco) . Jenže nic. (POZOR SPOILER) Logan zemře a jeho dcera brečí a pak mluví s ostatními dětmi a... jsou závěrečné titulky?! To nemyslíte vážně, pomyslel jsem si. ,,Tohle byl jako konec Wolverina!!?" ,,Jo." Odpověděl jsem si sám.... Takže, film mohu jakž takž doporučit. Moje celkové hodnocení: 80% Scénář: 5/10 Kamera: 9/10 Hudba:8/10 Obsazení:9,5/10 ()

ac3r

Tady taky jeden napíše nejsyrovější komiks a pak to každej třetí papouškuje :-) Mně osobně se předešlý díly líbily víc, jako fanouška celé ságy Xmenu mě nějak moc nebavilo koukat dvě hodiny na chátrajícího Logana a zmateného profesora a navíc ten konec... No film je to rozhodně dobrý, aby nevznikla mýlka, ale už ho nikdy nemusím vidět znova. ()

Logan od Mangolda je součástí MCU kánonu

Logan od Mangolda je součástí MCU kánonu

03.11.2023

Guillermo Del Toro málem natočil Star Wars

Guillermo Del Toro málem natočil Star Wars

23.09.2023

Scenárista David S. Goyer (Muž z oceli, Terminátor: Temný osud) čerstvě dělal rozhovor v podcastu Happy Sad Confused a kromě jiného taky potvrdil jednu dlouholetou Star Wars spekulaci. Totiž že v… (viac)

Mangold píše Star Wars i Swamp Thing

Mangold píše Star Wars i Swamp Thing

08.04.2023

Hercule Poirot bude řešit zločin v Benátkách

Hercule Poirot bude řešit zločin v Benátkách

11.10.2022

Kenneth Branagh (Vražda v Orient expresu, Smrt na Nilu) má nejenže hotový scénář ke třetímu filmu z jeho detektivní série na motivy knih Agathy Christie, ale navíc už i plné obsazení. Hercule Poirot… (viac)