Jessica Jones

• Česko Jessica Jones (viac)
USA, (2015–2019), 33 h 35 min (Minutáž: 44–56 min)

Tvorcovia:

Melissa Rosenberg

Krysten Ritter, Rachael Taylor, Eka Darville, David Tennant, Carrie-Anne Moss, Mike Colter, Wil Traval, Erin Moriarty, Michael Siberry, Rosario Dawson (viac)

Keď tragédia ukončí jej krátku kariéru superhrdinky, Jessica sa usadí v New Yorku a otvorí si vlastnú detektívnu agentúru zvanú Alias Investigations, ktorú volajú na prípady, v ktorých sú zapletení ľudia so špeciálnymi schopnosťami. Jessica trpí post-traumatickým stresovým syndrómom a chce robiť dobré skutky, ale jej hlavným cieľom nie je záchrana sveta, ale svojho bytu a snaha prežiť nejako každý deň. Seriál podľa grafického románu pre dospelých, toto nie je príbeh superhrdinky pre deti. (Disney+)

Vazbič

Není to špatné, ale je to utahané a mělo to mít tak o 4 díly méně. Navic nejpozději v osmém díle vás prostě musí hlavní postava začít neskutečně štvát a nelze nefandit Kilgraveovi. Což je asi nejlepší záporák těchto nových Marvel seriálů. Bez něj by bylo hodnocení o dost horší. ()

TheSpearCZ

Jessica Jones byla super hlavně na začátku, ačkoliv se to na hodnocení zdát nemusí... Proč? Protože tam to ještě mělo nějaké kouzlo, které po třech dílech jaksi vymizelo. Taky kdybyste přeskočily pár epizod, tak se vlastně nic moc nestane, protože bylo cítit, že jsou jen výplň pro závěr, který ale taky byl takový nic moc. Na druhou stranu parádně zahraná drunk Jessica od Krysten Ritter a cool Luke Cage byli to nejlepší na tomhle seriálu + Killgrave sice byl takový meh záporák, ale měl charisma a to je něco, co by ostatní v seriálu potřebovali. Celkově jsem neměl moc nadějí, že to bude něco převratnýho, ale těch třináct dílů ještě šlo ukoukat. 1. série - 65% ()

Untentrauer

Můj první dojem: Je to Michael Jackson? Ne, není to on. Ale ten frňák, ten je jeho...Ne kdepak, Jackson měl hezčí nos! Noirová detektivka v hlavní roli s pro mě neatraktivní hrdinkou odehrávající se v 21. století. Seriál je zbytečně natahovaný a to opravdu všude, kde to jde i nejde...Záplava nelogických rozhodnutí nahrává zbytečným zvratům, které přináší téměř každý díl. Je to škoda, protože první série a hlavní padouch v ní měla opravdu zajímavý příběh. Jen by se dal realizovat v 5ti dílech. Druhá série je o poznání horší a třetí jsem měl problém vůbec dokoukat... ()

Qeo

Klíčová slova: Noir, Kilgrave, smrt, vraždy, pomalé tempo, herecké výkony, jeden příběh, bez odboček, pavučina lží, náladová, alkoholička, supersíla, "létání", hodně sexu, málo boje, vypjaté chvíle, smrt a zase smrt, Carrie-Anne Moss, chyť mě když to dokážeš, nepřesnosti, mind control, Marvel universe, nedokonalá. ()

zelda82

Ale jo, bavilo me to...Jen to grand finale bylo po tom dlouhem budovani atmosfery takove...chudokrevne...Ale vedlejsi postavy se snazily, titulni alkoholicka v kozeny bunde taky, takze vlastne proc ne...Ale Daredevil se mi teda libil vic, Kingpin je porad lip zahranej nez Killgrave ()

rhobos

Dobrý seriál což o to, ale k přelouskání první půlky a než mě seriál vtáhl do děje jsem se musel hodně nutit do dalších dílů. Po pilotu bych dal max. 3* možná i proto, že mé očekávání po skvělém Daredevilovi bylo příliš vysoké. Od cca druhé poloviny se Jessica rozjela a ukázala že si určitě druhou sérii určitě zaslouží. Provázanost s Daredevilem a celým Marvel Universem sice nebyla nijak veliká, ale náznaky a společnosti hodně potěšily. Za mě první série 80%. ()

canucks333

01: Ak mám byť úprimný, pilotný diel ma až tak veľmi nenadchol. Najmä prvá polovica mi prišla dosť prvoplánová a rutinná. V druhej sa to chválabohu rozbehlo (bude to asi ,,nástupom" Kilgrava) a v závere nám to krásne vygradovalo. Na Daredevila to nesiaha ani zďaleka, ale najmä vďaka charizmatickej Krysten Ritter som relatívne spokojný (najväčší facepalm bol pri úplne samoúčelových lesbických scénach). Niečo medzi 3 a 4* / 60% / 02: Druhý diel sa našťastie zameral na linku Jessica-Kilgrave a seriálu u mňa prezatiaľ napravil mienku. Luke Cage mi stále príde mierne nesympatický, neviem prečo, ale nemôžem si s tým pomôcť. Ináč veľká spokojnosť. /70%/ ()

Raziel_cz

Chlastající zatrpklý detektiv, ulice hnusného města, morálně pohnuté vedlejší postavy, wisecracky a jazz – prostě noir jako řemen. Za mě od prvního dílu podstatně lepší než Daredevil (aspoň než jeho první řada určitě). Není to sice moc akční, ale zase to má inteligentní scénář a tah na branku. Tenhle seriál nepotřebuje hromadu vaty zaostřené na (ještě k tomu nudného) záporáka, tady každá scéna slouží buď k posunutí příběhu, nebo k rozvinutí charakteru, a přestože tempo je stále spíše pomalejší, díly plynou mnohem příjemněji. A potom je tu celá ta záležitost s totálním prohozením mužských a ženských rolí. A snad poprvé v historii kinematografie to funguje skvěle. A Kilgrave. Samozřejmě Kilgrave. Tohle se Netflixu povedlo. ()

loki5

Ve výsledku zajímavý seriál. Který ale v 2 a 3 serii strašně trpí na točení v kruhu. Stejně tak jsem si ve 2 a 3 serii uvědomil že tu první táhnul hlavně Killgrave. 75% ()

Torpid

Noirová pózérská slupka, s vnitřkem o ničem, krom natahování děje. Bere se příliš vážně, aby si mohla dovolit nechat postavy zhruba od poloviny série chovat se naprosto stupidně. V těch nejnablbějších dějových zvratech se herci tváří drsně jak to jen jde. Hodně křičí, jakoby se snažili přehlušit ty největší krkolomnosti scénáře. Pokud má někdo ambice natočit psycho temnou podívanou, musí mít v ní hrdiny s uvěřitelným jednáním. Jinak to nefunguje. Nadhled tady chybí a nemám ho ani já. V polovině končím. Svou snahou navodit hlubokou tragičnost a ve skuteččnosti povrchní manýrou mi to připomnělo Mr. Robot, kterej jsem taky vzdal zhruba po pěti dílech. Oddechová zábava to není a uvěřit se tomu nedá. Formát seriálu žánru noiru asi moc nesedí. Scénáristické tvorbě Melissy Rosenberg se napříště zdaleka vyhnu. Kdo jednou stvoří Twilight ságu, už navěky nebude psát nic jiného. ()

papaguy

Pro mě osobně nejlepší Defendersovský seriál. Velmi "civilně" pojatý a na tento typ seriálů obsazený výbornými herci. Tennant v roli sociopatického záporáka válí. ()

Urukhaj98

S01: Jessica Jones. Po Mattu Murdochovi druhá strážkyně pořádku v takzvané pouliční superhrdinské lize. A je to... Mírné zklamání. Nejde o špatný počin, ale v porovnání s Daredevilovou štací je to celé takové trochu nevýrazné, bez vlastního ksichtu, bez pamětihodných bitek a tentokrát už opravdu zbytečně dlouhé. Jinak je ale Krysten Ritter jako titulní držkatá hrdinka velmi fajn a Luke Cage jí ve svém hraném debutu zdatně sekunduje. Největším kladem seriálu však zůstává démonicky slizký David Tennant jako záporák Killgrave. Sledovat ho, jak hrdinům na každém kroku opravdu těžce zatápí, je pastvou pro oči. Takže v konečném výsledku je na místě víceméně spokojenost. 7/10 ()

Eventyrer

Ako Daredevil pred tým aj toto je na začiatku neskutočne nudné. Prípady sú nezaujímavé a veľa blábolenia naokolo sťažuje divákovi si seriál zamilovať. Atmosféra je však od začiatku parádna. Temná, ponurá a cynická rovnako ako hlavná postava. Trošku neskôr sa dej rozhýbe ale stojí za to si počkať. ()

Sweat55

První série: Jediný Netflix umí dělat superhrdinské seriály. Povedl se jim Daredevil, povedla se jim i Jessica Jones. A to ještě temněji, což je co říct. Záporák není tak výrazný jako "Mr. Fisk", ale i tak je lepší než většina těch z filmů. Jessica je tvrdá, ale sympatická postava, líbí se mi její ženský pohled na věc. Navíc potěší Luke Cage a různé odkazy na Daredevila. Akce není tak dobrá ( žádná hallway scene ), ale házení týpků skrz zdi vždycky potěší. Čekání na The Defenders bude hodně těžké. Druhá série: Jako člověk, který přežil Iron Fista celkem bez úhony, jsem z druhé série JJ dost zklamaný a bohužel se potvrzuje moje podezření, že nikdo další ze čtveřice Defenders, až na Daredevila, těch třináct epizod prostě neutáhne (Punisher je výjimka). A tak se děj zbytečně natahuje a to, co by bylo fakt peckovním příběhem na 6-8 epizod, je nakonec zbytečně prázdná nuda. Chybí tu zajímavý záporák. A chybí akce. Nic jako ta bitka v baru z první série, vůbec nic. Taky chybí nové zajímavé postavy, všechny o které se budete alespoň trochu starat se představily už v první sérii. Trinity je tam jenom na lesbický sex, jinak je její linka na 99% zbytečnost (perfektně zahraná zbytečnost). Postavy se objevují a pak mizí podle toho, jak se to příběhu hodí. A ten, na koho jsem se těšil nejvíc, je jenom v jedné epizodě. Jedné! Přitom jeho přítomnost byla to nejlepší na celém seriálu. Promarněný potenciál. BTW: Na Defenders se zde asi úplně kašle. Jessica se tam naučila být hrdinou, ale sem se žádná taková vlastnost nedostala. Ani zmínka. WTF? ()

Mouchal

Daredevilova parťačka v potírání newyorských kriminálních aktivit a celkem i protivná mrcha Jessica se přiřítila na naše monitory povědět nám svůj příběh (jak je to dnes u komiksových postav zvykem). Příběh, který se točí hlavně kolem manipulátora lidských myslí a psychopatického maniaka Kilgravea. Bohužel Jessica není ničím natolik zajímavá, aby vyčnívala už v té hromadě superhrdinů či "nadaných" podivínů. Naštěstí k ruce dostala dalšího jí podobného řízka jménem Luke Cage a hlavně neuvěřitelně božího záporáka v podání Davida Tennanta, na kterém celý ten příběh stojí. Prvních několik epizod je stres a paranoia v ulicích temného New Yorku cítit silněji než čerstvý kočičí bobek na chlupatém koberci a dokonale to tak atmosféru vyžene až do nebeských výšin typu "slint*slint". Dokonce se i nesměle přiznám, že mě Jessica svým seriálem nadchla více, než právě starší mega vychvalovaný Daredevil. Ano, jsou tu epizody tzn. výplňkové a pár linek, které by i scénárista amatér dokázal zkrátit na polovinu času (policista Simpson, lesbický románek), ale každá vteřina konfrontace Jessicy a Kilgravea stojí za veškeré to čekání. Možná ke konci tvůrci trochu přeháněli, když Kilgrave Jessice asi potřetí frnknul před očima, ale chápu, že nejspíš jen chtěli co nejvyhecovanější finále. Krysten jako Jessica se mi zpočátku zdála opravdu nepříjemná. Ovšem jen do doby než jsem zjistil, že Jessica je přesně taková osina v pr*eli. Teď už jí beru. Aspoň její kámoška Trish stojí za mrknutí očkem. A to rovnou soukromým očkem (narážka na to, že je Jessica detektiv...). Jak začnu vysvětlovat své nudné fóry, je na čase to zabalit. Takže pokud se vám líbila ponurá atmosféra Daredevila, tak... ho zkoukněte znovu. A nebo zkuste Jessicu. Jones. 85% ()

neo93

Další vydařený seriál ze série Defenders z produkce Marvelu a Netflixu. Po parádním Daredevilu přichází na scénu Jessica Jones. Na začátku musím uznat, že oproti slepému superhrdinovy je přeci jen Jessica Jones o něco málo slabší, ale je to také tím, že je odlišná a trochu jinak natočená oproti zmíněnému seriálu. Sledujeme tvrdou, uzavřenou a nepřístupnou bývalou superhrdinku, která ale nyní působí jako soukromý detektiv. Zaměřuje se především na případy ve kterých její klienti vyžadují, aby odhalila jejich nevěrné protějšky. Až do okamžiku, kdy se znovu setká s nepřítelem, jenž ji také ovládal, díky jeho schopnosti ovládat lidskou mysl. Právě šílený hlavní zloduch Killgrave, skvěle zahraný Davidem Tennantem, je naprosto dokonalý, má jediný cíl a po něm neústupně jde za každou cenu. Také hlavní hrdinka v podání Krysten Ritter je velmi přesvědčivá, když se potácí ve svých problémech a emocích. S přibývajícími díly jen lepší, sice závěr celé řady měl přijít asi tak o tři epizody dřív, ale i přes tento fakt, jsem si seriál naplno užil. ()

Netflixovské seriály od Marvelu dorazí na Disney+

Netflixovské seriály od Marvelu dorazí na Disney+

24.02.2022

Před pár týdny přišla zpráva, že Netflix stahuje své marvelovské seriály jako Daredevil nebo Punisher ze svých serveru. To samozřejmě rozjelo spekulace o tom, kde asi seriály, jež se teprve nedávno… (viac)

Dostane Daredevil novou řadu na Disney+?

Dostane Daredevil novou řadu na Disney+?

05.10.2021

Pár dní zpátky sociální sítě obletěla spekulace, že by se Charlie Cox mohl vrátit do role Daredevila v nové řadě stejnojmenného seriálu na streamovací službě Disney+. Ještě předtím nás ale údajně… (viac)

Punisher oficiálně zrušen

Punisher oficiálně zrušen

19.02.2019

A je to oficiální. Měsíc po premiéře druhé řady Punishera s Jonem Bernthalem v hlavní roli se streamovací gigant Netflix rozhodl definitivně zavřít dveře za marvelovskými seriály a oficiálně tak… (viac)

Netflix ruší Iron Fista

Netflix ruší Iron Fista

13.10.2018

Iron Fist je prvním hrdinou od Marvelu, kterého se Netflix rozhodnul samostatně zrušit po dvou řadách. Zpráva přichází trochu jako šok, jelikož druhá řada byla vnímána jako podstatné zlepšení oproti… (viac)