Jessica Jones - Série 2

(séria)
USA, 2018, 11 h 15 min (Minutáž: 47–56 min)

Tvorcovia:

Melissa Rosenberg

Kamera:

Manuel Billeter

Hudba:

Sean Callery

Krysten Ritter, Rachael Taylor, Janet McTeer, Eka Darville, Terry Chen, J.R. Ramirez, Ashlie Atkinson, Carrie-Anne Moss, David Tennant, James McCaffrey (viac)

Jessica svádí boj se svými starými přízraky, pátrá po příčinách svých sil a střetává se se záhadným, super-silným vrahounem. (Netflix)

Hanys_

Prozatím nejslabší série Netflix Marvel. Chybí pořádný záporák, podzápletky jsou nezajímavé..Celé to je nějaké ospalé. Jessiina matka vysloveně otravná, ale to se dá říct i o dalších postavách..8 dílů by bohatě stačilo. ()

Dunadan

Žiaľ, po skvelej prvej sérii s vynikajúcim záporákom prišiel poriadny pád na hubu. Druhá séria totiž výrazne trpí nedostatkom obsahu a príbeh, ktorý by výborne fungoval na ploche šiestich-siedmich epizód, je tu absolútne zbytočne naťahovaný na dvojnásobok. Chýba napätie, akcia, tempo aj nejaké tie technické vychytávky, čo mnohokrát spôsobí, že divák sa jednoducho nudí. Väčšina hereckého obsadenia (na čele s výbornou Krysten Ritter) bola super a stále je tam cítiť aj kvalita prvej série, no pod tým nánosom bordelu ju takmer vôbec nie je vidieť. Veľká škoda, že sa tvorcovia tohto Netflix-Marvel univerza stále nepoučili a aj naďalej zabíjajú svoje projekty umelo predlžovanou stopážou. Žiarivou výnimkou tak ostáva neprekonateľný Daredevil, ktorý ako jediný zvládne tých (povinných?) 13 epizód aj naozaj utiahnuť. 6/10 ()

Echelon1

1. séria bola dobrá, ale toto je ultimátna kravina. Logika v deji, dialógoch a jednaní postáv kýva z druhej strany galaxie a diváka štve. K tomu exhibícia homosexuality, párenia sa, a iného liberálneho jedu. Ak dve postavy tu prehovoria spolu viac než 10 sekúnd, končí to párením. Netflix nie je len nakazená firma, ale tá nákaza sa preniesla aj do ich tvorby. A poriadne! https://www.hlavnespravy.sk/netflix-zavadza-nove-bizarne-pravidla-proti-sexualnemu-obtazovaniu-pracovisku/1434980 ()

Sweat55

Jako člověk, který přežil Iron Fista celkem bez úhony, jsem z druhé série JJ dost zklamaný a bohužel se potvrzuje moje podezření, že nikdo další ze čtveřice Defenders, až na Daredevila, těch třináct epizod prostě neutáhne (Punisher je výjimka). A tak se děj zbytečně natahuje a to, co by bylo fakt peckovním příběhem na 6-8 epizod, je nakonec zbytečně prázdná nuda. Chybí tu zajímavý záporák. A chybí akce. Nic jako ta bitka v baru z první série, vůbec nic. Taky chybí nové zajímavé postavy, všechny o které se budete alespoň trochu starat se představily už v první sérii. Trinity je tam jenom na lesbický sex, jinak je její linka na 99% zbytečnost (perfektně zahraná zbytečnost). Postavy se objevují a pak mizí podle toho, jak se to příběhu hodí. A ten, na koho jsem se těšil nejvíc, je jenom v jedné epizodě. Jedné! Přitom jeho přítomnost byla to nejlepší na celém seriálu. Promarněný potenciál. BTW: Na Defenders se zde asi úplně kašle. Jessica se tam naučila být hrdinou, ale sem se žádná taková vlastnost nedostala. Ani zmínka. WTF? ()

ER

Slabší tři hvězdičky za zcela "rozplizlý" děj a hrátky s matkou tomu nepomohly. Vytratilo se napětí první série a ukázalo se, že postavy, které byly v první sérii dobře "vymyšlené, se v této jen pletou pod nohama". A to platí i pro Kilgrava jako noční můry. Vyjímkou je postava advokátky v podání Carrie-Anne Moss. Scény s ní ční nad ostatními,její osudovost je více poutavější, než patologický vztah Jessiky s "rodinou", které je v druhé polovině seriálu až moc. ()

neo93

Jessica Jones znovu v akci, ve druhé řadě stejnojmenného seriálu. Vrací se stejně nepříjemná, paličatá a neurotická hrdinka, která nejraději utápí své problémy na dně několika sklenek alkoholu ve svém oblíbeném newyorském baru či ve svém "útulném" bytě, který zároveň slouží jako její detektivní kancelář. Sledujeme také její kamarádku, novinářku Trish, která se zase začne vrtat v minulosti Jessicy, čímž se dostane až ke společnosti IGH, která měla mít Jessicu a další podobné výjimečné lidi na svědomí. Tím se ovšem dostává do nebezpečí, a proto se do tohoto pátrání po sobě samé, musí připojit rovněž naše superhrdinka. Podobně jako první řada se i tato druhá série, nese ve stejném duchu a tempu, v tomto případě vyšetřováním a odhalováním skutečností o zmíněné firmě, která se zabývala pokusy na lidech. Znovu Jessica využívá svých osvědčených výslechových metod, ale i svých detektivních schopností. Zvrat přijde asi v polovině celé řady, kdy se dozvídáme velmi podstatné informace o její rodině, i o samotné Jessice, včetně jejího superhrdinského původu. Od tohoto okamžiku, se seriál přeladí na trochu jinou notu, což ale není na škodu, naopak. Příběh se vyostřuje a přibývá též zajímavé akce. Mimo hlavní vývoj Jessicy Jones, je pozoruhodné pozorovat také vedlejší důležité postavy, které procházejí taktéž jistými změnami, ať už je to Trish, jenž se vice a vice ponořuje do své novinářské investigativní činnosti, která ji až skoro pohltí, asistent Jessicy Malcolm, nebo neústupná právnička Jeri Hogarth v podání skvělé Carrie-Anne Moss, která se musí potýkat s nečekanými osobními problémy. Na druhou stranu docela chybí přítomnost jednoho hlavního padoucha, proti kterému by Jessica bojovala, jako v případě Kilgrave v předchozí řadě. Sice tu máme jistou postavu, která má svým způsobem nahradit právě onoho manipulátora s první řady, ale nefunguje to tak, jak by asi mělo, ani vlastně nemůže. I přesto tento nedostatek, se ale stále jedná o kvalitní seriálové pokračování této netradiční hrdinky. ()

Navaran

Po brilantní první sérii, která mě hodně bavila, jsem z tohoto počinu trochu rozpačitá. Nechci říct, že to bylo špatné. I tento děj dokázal člověka vtáhnout. Přeci jen to ale z mého hlediska bylo podstatně horší než první série, zvlášť co se týče vypracování postav. Navíc postava matky Jessicy mě nepřesvědčila a do jisté míry mi vadila po celou dobu sledování série. ()

Likan7

Upřímně nechápu, jak po téhle řadě mohla Jessica nafasovat i trojku. Tohle obrovský sešup dolů. Vlastně tu chybí záporák, atmosféra je sice osobitější, ale prakticky bez příběhu a v drtivý většině série postavy jen přešlapují na místě. Děj je nezajímavý a velmi pomalu někam postupuje. Bída.. ()

DarweyD

První série rozhodně byla rychlejší, akčnější a zajímavější.. to ovšem ale neznamená že druhá nějak ztratila na kvalitě, to vubec, ale nečekejte od toho takovou jízdu jako v první sérii nebo v defenders. Za mě 80% :) ()

johnsnow

Pomalšie, ukecanejšie, neakčné, teda nejaká tu je ale je na milú riť. Jediné čo potešilo bol flashback a prekvapivý koniec. Inak nič. Za slabšie tri. Snáď tretia séria bude lepšia. Jo a Kilgrave sa objaví ale krátko ()

ACDCKL

Jaj, tohle byla hodně průměrná série, nezajímavý záporák, podivné příběhové linky, emocionální výlevy, které neměly žádné opodstatněné příčiny. Sérii pomohl návrat Davida Tennanta, tím to získalo náboj. Doufám, že třetí série se vrátí do kolejí té první, tohle byl přešlap na entou a tím pádem to nejhorší ze čtyř seriálů Marvel na Netflixu. ()

Hovadin

Pozor spoiler! Celou první sérii táhl Kilgrave a Patsy. Jessica byla strašně nesympatická a opravdu až protivná. Druhá série? Nic se nezměnilo. Znovu to táhne pouze Patsy a v pár momentech i Kilgrave + se mi hodně líbil Malcolm. Jessica je pořád stejná kráva a navíc tady ani nemá záporáka. Celá série se strašně vleče a kdybych neměl v plánu vidět všechny Defendry tak to určitě nedokoukám. ()

darthvader77

Těžce podceňovaná série, která paradoxně i přes absenci vynikajícího Davida Tennanta je mnohem temnější než předchozí. Postavy procházejí naprostou bouří sraček, které na ně život valí. Dělají stále sobečtější, amorálnější a zlejší rozhodnutí. Líbilo se mi, jak tvůrci dokázali udělat perfektní retcon, který dával smysl a hlavní antagonista téhle série je důstojným nástupcem Killgravea a musím říct, že Alisa je stejně osobní a testuje Jessicu možná ještě více než on. Líbí se mi, jak celá série otočí na hlavu status quo. Malcolm a Trish se stanou pěknými sobeckými zmetky. Malcolova méněcenost a Trishina žárlivost je prozkoumána na 100%. Co mne ovšem též dostalo je samotná Jessica, která se čím dál více stává tím, co přísahala zničit. No a Jeri si prožila dějovou linku z Nejvyšší nabídky a měla svůj anti character arc, kdy ze sobecké mrchy k samaritánce zpátky k sobecké mrše. Briliantní. ()

MichaelKey

2. série - 91% ___ Druhá série je za mnou a já můžu s klidem říct, že jsem se i u této série bavil. Teda, pokud se to tak dá říct. Jessica Jones je hodně depresivní člověk a obklopuje se lidmi, co se mi zdají ještě nevyrovnanější než je ona sama. Ale teď zpátky k sérii. Pokusím se ji zhodnotit bez spoilerů, takže se nebojte číst. U začátku série si říkáte, že tomu strašně chybí Kilgrave a zda to má cenu sledovat. Odpověď je ano. Navíc Kilgrave se tak trošku objeví i v této sérii, takže i tahle touha je uspokojena. Kilgravea nahradí nové a v mnoha ohledech možná i zajímavější postavy, i když občas to tam trošku vrže s logikou, proč postavy dělají, to co dělají. Ale na to je potřeba trošku o tom nepřemýšlet. Navíc, přece jen sledujete seriál podle komiksů, nemá to tak úplně dávat smysl. =D "Hlavní záporák" této série není ani záporák. Nejspíše s ním na konci budete i soucítit, i když si to ze začátku nemůžete ani představit. Celkově na tomhle seriálu oceňuji psychologii postav. Postavy se vyvíjí neuvěřitelnou rychlostí, že v jednom dílu té postavě fandíte a v druhém ji zase nenávidíte. A i Jessica projde určitou změnou. Jediná a velká zásadní chyba je pomalost celé série. Ta série se neskutečně vleče, ale mám z toho pocit, že aspoň pak s těmi postavami více soucítíte. Poté mě překvapilo, jak je celý seriál napojen na Marvelovské filmy. Ti, co neviděli poslední Kapitána Ameriku možná nepochopí některé věci s vězením "The Raft", ale zase nejde o nic tak zásadního. A pak ten konec. Ten konec. Neskutečný a uvěřitelný. Poslední díl jsem hltal a hlavně i díky němu jsem se rozhodl této sérii dát 5 hvězd. Takže vzhůru do toho. A nestravte u toho celý den jako já. Není to zdravé. =D ()

Marcas

Tak tohle...tohle byla slabota. Nevím čím to bylo, ale mě to nebavilo. Měl jsem vůbec co dělat, abych to dokoukal a nevím, jestli dám šanci třetí sérii. Za normálních okolností bych dával 3*, ale vzhledem k tomu, že jsem zvyklý na nějaký "marvelovský" standard, a tohle je daleko pod ním, tak dávám jenom 2*. Všechny postavy mi přišly nezajímavé a vůbec jsem s nimi nebyl emočně propojen. Stejně tak jako děj. Upřímně, den po shlédnutí už pořádně nevím o čem to bylo. Těžko hledám nějaká pozitiva nebo silné scény. Zkrátka, tahle série je pro mě obrovské zklamání. ()

BaronMartin

SPOILERS! První sérii Jessicy Jones bezesporu miluju pro její vynikající noirovou tísnivou atmosféru, skvělý detektivní příběh a samozřejmě i charismatického záporáka a dle mého názoru se vedle Daredevila a Punishera jedná o to nejlepší z řady Marvel Netflix seriálů. Proto mě taky tak strašně mrzí, že druhou sérii nemůžu nazvat jiným výrazem, než zklamáním. Chci rovnou říct, že se nejedná o nic špatného, to vůbec ne. Naopak mi přijde, že spousta lidí to až přehnaně kritizuje a z nějakého důvodu od 2. řady čekaly nějaký velkolepý zázrak či co. Pro mě osobně ale s touhle sérií naprosto zmizelo to krásné kouzlo, které měla právě první řada. Kdybych měl ale prvně začít na pozitivní notě, tak musím vypíchnout hlavní hrdinku celého seriálu. Jessica je vynikající postava, která je hrozně zajímavá tím, jak se naprosto vymyká z tradičního pojetí superhrdinky. Jessica je stále ta chladná, na ostatní nepříjemná, na alkoholu ujíždějící borka, která se štítí lidí a snaží se akorát žít svůj život. A to je stále hrozně fajn, hrozně svěží mít lidskou postavu, která má své chyby a charakterové vady a která není perfektní. V téhle sérii je Jessica mnohem více rozvinutá, její život se zde mnohem více hroutí než v první řadě a my jako diváci k ní dostáváme mnohem více charakterového vývoje a nějakých emocionálních linek. A to je super. Bohužel, jakákoliv jiná postava kromě Jessicy prostě není zajímavá. Výjimka Malcolm, který byl celou dobu super, choval se rozumně a bavil mě. Ale to je asi fakt jediný. Celá příběhová linka s na drogách závislou Trish je jedna velká tragédie, samotná Trish, která mě v první sérii hodně bavila, se s touto řadou stává jednou z mých nejméně oblíbených postav celého Marvelu. Nevím, jestli to byl záměr tvůrců, ale vykreslit Trish jako arogantní, otravnou, sebestřednou a neustále se do všeho pletoucí krávu z ní dělá naprosto příšernou postavu a při 90% jejích scén si budete chtít vytrhat vlasy. Jeri Hogarth byla hodně zbytečná postava už v první sérii a tady má linku se svojí nemocí a s jistým léčitelem, která je sice ke konci relativně fajn, ale to nic nemění na faktu, že celý tenhle dějový oblouk VŮBEC nesouvisí s čímkoliv jiným v tom seriálu, nemá to žádný dopad na cokoliv, prostě nic. K novým postavám, některé jsou fajn (Oscar, Karl), některé jsou zbytečné a nezajímavé (Pryce Cheng, Inez). Příběh druhé řady je upřímně fajn. Je mnohem osobnější, mnohem emocionálnější pro samotnou Jessicu, prozkoumáme zde její minulost, to, jak získala schopnosti a co se stalo její rodině a to je upřímně fajn. Zde ale přichází jeden ze dvou největších problémů, které mám s celou 2. sérii a proč je to pro mě zklamání. A to je tempo. Všichni víme, že Netflix Marvelovky mají problémy s tempem, to už je v téhle fázi jasné. Doslova každý seriál a každá jejich série by zvládla skrouhnout o pár epizod. Ale u druhé série Jessicy je tohle zahnáno do naprostého extrému. První půlka celé řady je neskutečně, ale opravdu NESKUTEČNĚ pomalá, táhlá a zdlouhavá a zhruba těch prvních 6 epizod by se dalo úplně v pohodě zkrátit na 2 nebo 3. Opravdu se téměř nic neděje, a když už se něco děje, není to vůbec zajímavé a zrychlení tempa by tomu prostě hrozně prospělo. Pak naštěstí přijde poměrně dobrá flashbacková epizoda a po ní už je to trochu lepší, hlavně díky zvratu o tom, kdo je hlavní záporák, který celý příběh udělá tak 100x zajímavější, ale pořád by se to dalo osekat na nezajímavých momentech. Cením poslední zhruba 3, 4 díly, které jsou podle mě dost dobré a určitě to nejlepší ze série. Mají jakousi urgenci, Jessica je čím dál více v prdeli a netuší, co má dělat s celou situací a vzniká tady poměrně zajímavý konflikt, kdy se musí rozhodnout, co vlastně udělat se svým životem a jak pokračovat dál. Tomu tempu mimochodem nepomáhají ani téměř hodinové stopáže, které by klidně mohly být 40 minutové. Abych probral záporáka, tedy matku Jessicy, ta je fajn. Sice mi nebyla úplně sympatická její herečka a podle mě to trošku přehrává, ale aspoň je to sakra osobní záporačka, který má k Jessice vztah a ona k ní, a vzniká tady skvělý vnitřní konflikt o tom, zda zabít svoji vlastní matku, která je ale masový vrah. Určitě mám ale problém s tím, jak nevýrazná vlastně je. Oproti Kilgravovi v 1. sérce, o kterém jste přemýšleli ještě týdny po dokoukání, tohle je strašně nevýrazný záporák na to, že se jedná o tak důležitou postavu pro život hlavní hrdinky. A taky má mega podivné motivace. Vlastně celý ten důvod, proč zabíjí lidi a proč se chová tak, jak se chová, tak je ten, že má prostě záchvaty vzteku, které neumí ovládat. Jasně, Kilgrave v 1. sérii taky neměl zrovna bravurní motivaci a 90% času to byl prostě hajzl, ale tomu to nahrazovalo jeho vynikající charisma a zajímavost. Někomu by mohlo vadit, že se z detektivního seriálu v této sérii stalo v podstatě rodinné drama, já s tím mám taky pár problémů, ale zrovna tahle část seriálu mi vůbec nevadila. Každopádně, druhý velký problém, který pro mě osobně ničí 2. sérii, je určitě atmosféra. Ta fantastická atmosféra z 1. série totiž naprosto zmizela. Celé noirové pojetí seriálu je strašně utlumené, ta tísnivá a nepříjemná atmosféra, kterou jsem zbožňoval na 1. sérii tady prostě není (a jsem si jistý, že za to může to, že tvůrci nedokázali vytvořit dostatečně charismatického záporáka po Kilgravovi) a tahle série prostě působí jako naprosto jiný seriál oproti minulé řadě. Taky celá detektivní práce Jessicy, její stopování, hledání vodítek, atd. je neskutečně zkrácené a jak jsem již zmiňoval, seriál se z detektivní noirovky změnil na rodinné drama, což je neskutečná škoda, protože podle mě není tak těžké tyhle 2 žánry skloubit. A pardon, ale Jessica Jones je pro mě prostě z velké části detektivka. A já nechci sledovat sérii o tom, jak se Jessica pokouší zničit nějakou zlou organizaci na vytváření superhrdinů. Pro mě ideální by byl prostě klasický detektivní příběh s hledáním sériového vraha (což jsme pořádně dostali až ve třetí sérii). Ještě chci takhle ke konci zmínit akci, která upřímně moc nebyla už v první sérii, a tady není opravdu téměř vůbec :D Takže pokud hledáte akční seriál, to Jessica rozhodně není, ale to už vám snad došlo v první řadě... Na závěr chci říct toto. Pokud jste opravdu milovali první sérii, milovali jste její postavy, hlavně Jessicu, a rádi byste se dozvěděli něco nového o její minulosti, na 2. sérii se klidně podívejte. Pokud máte rádi postavy a chcete vidět, kam se dostanou a čemu musí čelit, 2. řada je pro vás. Nabízí velmi silný a osobní (teda, minimálně od půlky řady) příběh s osobním záporákem, který je plný silných emocionálních momentů a scén, které jsou dobré. Pokud vás ale na první sérii bavil charismatický záporák, tísnivá a nepříjemná atmosféra, detektivní prvky a noirové zasazení, to tady prostě chybí. Navíc, série má neúnosné tempo a opravdu zajímavé díly přijdou zhruba až v půlce, do té doby je to naprosto zbytečná výplň, která pouze žere čas. Nemyslím si, že 2. série Jessicy je špatná. Jenom je o parník slabší než první série. Upřímně, pokud vás druhá řada nijak neláká, doporučuji se podívat na nějaké shrnutí a pustit se rovnou do třetí série, která se naštěstí vrátila zpátky k detektivnímu krimi seriálu. Druhá série je fajn osobní příběh, který je ale zabalený v tuně patosu a výplně. Škoda. Neskutečně únavné tempo, hlavně v první půlce řady, a absence detektivní noirové atmosféry pro mě naprosto zabili jinak poměrně zajímavý a silný osobní příběh se skvělou hlavní postavou. O několik levelů slabší než první řada. Hodnocení: 58% () (menej) (viac)